MENIU

Komentarai (14) #išgyvenkLietuvoje, #Maldeikienė, Žiniasklaida ir aš

Mūsų laidos „Išgyvenk, jei gali“ reitingai toliau auga. Dėkui!

Vidutiniškai 4,5 proc. (procentu daugiau, nei prieš savaitę) žmonių, kurie tuo metu žiūrėjo televizorių, matė visą mūsų laidą nuo pradžios iki pabaigos,   o vidutiniškai 10,6 (palyginus su 8,7 proc. prieš savaitę) pažiūrėjo bent dalį laidos. Laidos pabaigoje mus žiūrėjo ne tik gerokai daugiau žiūrovų, nei TV3 „Svogūnų Lietuvą“, ir tik vos mažiau, nei LNK „Su cinkeliu“.

TV laidų ciklo „Išgyvenk, jei gali“ prasmė labai paprasta: pakviesti ir dalyvius, ir žiūrovus pamatyti kitų žmonių gyvenimą. Ir bent iš dalies — kad ir trumpai — jį pagyventi.

Galite paklausti, o kam to reikia? Mano atsakymas paprastas: tikroji kiekvieno žmogaus esmė atsiskleidžia jo santykyje su kitais. Ilgus metus auklėti labai pigaus ekonomizmo dvasia (vyresni žmonės — sovietinio materializmo, jaunesni — tokio pat dvasiškai pigaus neoliberalizmo) pamirštame, kad esame ne vien daiktai, kuriuos vartojame, ne kokia „darbo jėga“, bet pirmiausia žmonės, kurie atsiskleidžia duodami.

Ne tai tave apibrėžia, ką turi, o tai, ko atsisakai, kuo daliniesi: tūkstantmečių tiesa, kurios kiekvienam iš mūsų reikia mokytis kasdien.

Pastarąsias dvi savaites rodytos laidos, kurių herojai buvo septynių vaikų mama, našlė Laimutė Jankauskienė ir oreivis, muzikantas, laidų vedėjas Giedrius Leškevičius, laidos misiją atskleidė ypatingai tiksliai. Vieni giliausių žodžių, kuriuos teko girdėti, nuskambėjo iš jaunojo vyro lūpų: „Bet, bliamba, koks trapus gyvenimas: vieną dieną turi viską, o kitą — gali neturėti nieko“. Lenkiuosi ir jo žodžiams, ir ašaroms.

Mano vaidmuo laidoje nors ir matomas, bet kuklus. Laidą ruošia didelė grupė profesionalių jaunų žmonių — prodiuserė, režisierius, scenaristė, garso ir vaizdo operatoriai, montažo profesionalai. Man tereikia pakomentuoti vienus ar kitus herojų veiksmus. Nesu visažinė ir, tikriausiai, atsakymai į man užduodamus klausimus gali būti labai skirtingi. Vis dėlto šioje laidoje labai noriu priminti vieną ekonomikos tiesą, kurią ilgus metus ir sovietai, ir, deja, modernios Lietuvos kūrėjai bando išvalyti iš mūsų sąmonės: stiprūs esame tada, kai matome vienas kitą ir vienas kitą paremiame. Ir ne vien per mokamus mokesčius, bet tiesiog būdami kartu savo bendruomenėje, kartu ieškodami išeičių, kai užklumpa bėdos, kartu dirbdami ir kartu… taupydami.

Taip, bendrai pirkdami malkas, laiku, tad gerokai iki žiemos speigų, jas ruošdami Ir jomis pasidalindami ir laidos herojai, ir jų kaimynai galėtų pasigirti ir šiltesniu būstu, ir draugyste, ir sutaupytais pinigais. Kita vertus, bendras darbas, gal nedidelio kooperatyvo steigimas, suteiktų galimybę namuose muštą sviestą, paruoštą grietinę, varškę parduoti ir taip gauti papildomų pajamų.

Po kiekvienos laidos gaunu laiškų, kuriuose pateikiate pasiūlymų, siūlote padėti. Vis tik geriausia parama yra protingi patarimai, kuriais galite dalintis. Štai šį sykį tokį pasiūlymą atsiuntė ponas Saveras. Jis rašo, kad kūrenant krosnį kaime reikia įmesti 3-4 pliauskas ir papildomai įdėti pjuvenų, kurios atsiranda malkas pjaustant. Tada, sako ponas Saveras, „visai kitas karštis“ . Ir net priduria, kad turi vienkiemį, tad „galec priglaust žmones, norinčius iš žemes ūkio verstis ar pragyvent…“.

Toliau matote nuorodas į abiejų laidų įrašus.

http://lnkgo.alfa.lt/visi-video/isgyvenk-jei-gali/ziurek-isgyvenk-jei-gali-28

http://lnkgo.alfa.lt/visi-video/isgyvenk-jei-gali/ziurek-isgyvenk-jei-gali-27

 

14 komentarai įraše "Mūsų laidos „Išgyvenk, jei gali“ reitingai toliau auga. Dėkui!"

 1. Stepas parašė:

  Pilietė Maldeikėnė ŽEMINA LT PILIEČIUS – NES UNIVERSITETINIUS — VADINA PROTAI O PAGAL JOS KALBA VISI KITI ” NEPROTAI ‘ TAI DUDA SUPRASTI JOG KVAILIAI IR BĘPROČIEI – BIEURU KLAUSYTIS A… MALDEIKIĖNĖS KALBOS

 2. Linita parašė:

  Superine laida. Nesu praleidus nei vienos. Nesant galimybei ziuret tiesiogiai,visada pasiziuriu irasa. Kartais laida mane papiktina. Laidos pradzioje parodoma kiek pinigu lieka seimai savaitei,atmetus mokescius,imokas,islaidas… paskutine laida,kurioje dalyvavo V.Grubliauskas mane papiktino. Nesazininga taip. Jam buvo like savaitei 45 eurai,atmetus viska,tame tarpe islaidas uz automobilio islaikyma ir kura… Taciau Vytautas is tu 45 euru kuro turejo isipilti. Nors uz kura jau buvo atmesta. Kuro jau turejo but automobilyje. Tai isgyvenima dar labiau apsunkina. Nereiketu dar labiau sumenkint ir taip sunkios situacijos. Siaip linkiu,kad si laida gyvuotu kuo ilgiau. Turim ko is jos pasimokyt,gaunam daug geru patarimu. Sekmes

 3. arnas parašė:

  Labai protinga ir teisinga moteris. Ausra Maldeikiene noreciau matyt Lietuvos prezidente. Ji tikrai padarytu tvarka. Labai gerbiu sia politike.

 4. Aušra parašė:

  O iš politikų niekas nenori priimti iššūkio? 🙂

  • Ausra M. parašė:

   Mūsų laidoje dalyvavo keli politikai — Vidmantas Martikonis ir Antanas Guoga. Kai buvo sumanyta laida, buvo manoma, kad visi dalyvaujantys bus politikai, deja, televizija nusprendė kitaip. Manau, vis dar lemia įsitikinimas, kad politikai turi už viską mokėti ir jie negali pasirodyti televizijoje už tai nesusimokėję. Mano galva, tai yra nesąmonė, nes taip negalime rasti politikai tinkamų žmonių, nes tikrai ne visi turi pinigų mokėti.

 5. ona parašė:

  Labai sudomino laida,nors esu pensininkė,bet manau,kad viena puikiausių ir labai reikalingų, gyvenimiškų informatyvių situacijų joje analizuojama.,Malonu pasidžiaugti gerai išauklėtais vaikais,kantriais dalyviais ir labiausiai dėkui poniai A.Maldeikienei .už sumanymą.

 6. vaidas parašė:

  kaip isgivenk su 10 auru menesi.pasalpa 102 euru mokesciai sieke 90 euru.kur teisybe lietuvoj.Kantor darted I nepigdyt zmoniu jau taip sunus varksam.

  • www.maldeikiene.lt administratorius parašė:

   Oi… labai paprastai: Dirbkite dviejuose , trijuose darbuose. Arba pakelkite savo darbo kainą. Nenorite dirbti per kelis darbus, nemokate nieko rišlaus – na… tai aš pvz dirbu trijuose darbuose. Normali mano darbo diena trunka apie 14-15 val per parą, per visus darbus. Šeštadieniais sekmadieniais trumpiau – apie šešias. Iki euro įvedimo svetainė pas mane kainuodavo ~200 Lt, dabar kainuoja ~190 Eur. Turiu užsakymų tiek, kad nespėju dirbti – sako kad pigu. Nes ir profesionalai ir greitai viskas atliekama. Su išgyvenimu neturiu klausimų. Mokesčius sumoku. Keliasdešimt kartų daugiau, nei Jūs mokate. Kur teisybė – mokesčius moku aš, o juos atiduoda Jums. Vaidai, norite kažką rišlaus išmokti – parašykite man , atsiųsiu Jums literatūrą. Pasimokinsite penkerius metus, išmoksite kažko daugiau nei “griovių kasimas”. Galėsiu nemokamai pakonsultuoti. Žiūrėk ir su išgyvenimu durnų klausimų nebeuždavinėsite.
   Jūs gi ne tinginys ir ne kvailys gi. Mokintis ir dirbti įgalus ?

   • Kęstutis parašė:

    Laba diena. Su visa pagarba – didesnio idiotizmo savo gyvenime nemačiau. Milijardieriai prašo išmaldos 92ia d4l laidos su Guoga).
    Prie Prezidentūros nuo rugpjūčio 21 d. vyksta bado akcija iš esmės dėl to, kad mes dabar Lietuvoje taip gyvename.
    LNK – nformuokite visuomenę apie tai, vietoj kažkokių marazmų rodymo, ne visi, likę Lietuvoje – runkreliai. tegul žmonės sužino, kad jie turi tiesę ir gali ateiti kovoti dėl savo ateities ir galimybės likti savo tėvynėje Lietuvoje, o ne varyti į pasaulį ir bandyti įsitrinti tarp turkų, lenkų, bulgarų, rumunų, t.t. Eurų trūkumas yra tik pasekmė. Priežastis – visiškas negalėjimas apginti savo teisių, kurias neva turėtų užtikrinti konstitucija.

   • Kęstutis parašė:

    Laba diena. Su visa pagarba – didesnio idiotizmo savo gyvenime nemačiau. Milijardieriai prašo išmaldos (čia dėl laidos su Guoga).
    Prie Prezidentūros nuo rugpjūčio 21 d. vyksta bado akcija iš esmės dėl to, kad mes dabar Lietuvoje taip gyvename.
    Informuokite visuomenę apie tai, vietoj kažkokių marazmų rodymo, ne visi, likę Lietuvoje – runkreliai. tegul žmonės sužino, kad jie turi tiesę ir gali ateiti kovoti dėl savo ateities ir galimybės likti savo tėvynėje Lietuvoje, o ne varyti į pasaulį ir bandyti įsitrinti tarp turkų, lenkų, bulgarų, rumunų, t.t. Eurų trūkumas yra tik pasekmė. Priežastis – visiškas negalėjimas apginti savo teisių, kurias neva turėtų užtikrinti konstitucija.

 7. Renata parašė:

  Sveiki. Ar galima paaukoti drabužėlių, maisto ar kitaip seimoms pas Jus dalyvaujancims laidoje.
  Žiūriu nekartą ta laida ir susigraudinu ir vis atrandu dalykų kurių man nebereik bet praverstų Martyno šeimoms…

 8. Ana parašė:

  Kandidatuokites į Prezidentus. Jūs ne tik kalbate , bet ir darote gerus darbus…Lietuvai jau seniai tokio žmogaus reikia.

 9. Justė parašė:

  Sveiki, kaip galima būtų pagelbėti laidos šeimai iš Švencelės?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *