MENIU

Komentarai (56) Kas esu ir kuo tikiu

Je suis Šalaševičiūtė

Lietuvoje stiprėja baisi tendencija, praėjusią savaitę virtusi absurdu. Šioje šalyje sakyti tiesą tapo dalyku, už kurį žmogus gali būti nulinčiuotas ir netekti ministro posto. Jeigu Rimantė Šalaševičiūtė būtų melavusi, — viskas būtų OK. Viskas puiku, normali kasdienybė. Bet tiesa apie paprastą kasdienę visiems žinomą praktiką, su kuria kovoti reikia labai labai tvirto stuburo, sukėlė tokią valdžios viršūnių pasipiktinimo audrą, kad tapo aišku: tos viršūnės jau pačios tiek prisimelavusios, kad bet kurio asmens atviras žodis ir mąstymas (ministrė ir aiškinosi ir kodėl, kaip darė, ir kodėl neatsilaikė, ir aiškino, kodėl taip daryti blogai) joms tampa asmenine grėsme. Melas juos vienija, melu jie laikosi.

Jei ministrė kyšį medikams davė vieną kartą, tai aš esu keturis kart didesnė nusidėjėlė: du kartus tai dariau sovietiniais laikais, du — jau nepriklausomybės metais. Laisvoje Lietuvoje apmokėjau už mamos akių operacijas Kauno akių klinikoje (dvi akys po 500 litų; pinigai buvo mamos, ji labai troško atsilyginti gydytojui, bet kažkodėl nusprendė juos perduoti per mane, atseit, jeigu duosiu aš, tai bus kažkaip rimčiau). Pirmas ir paskutinis kartas, kai mokėjau už medicininę pagalbą suteiktą man buvo Vilniaus Greitosios pagalbos ligoninėje, kur buvau tiesiog atvirai reketuojama. Pradžioje tuo užsiėmė palatos kaimynės, labai mielos pagyvenusios moterys, kurios ilgai taupė pinigus sąnario operacijai ir gerai žinojo, kad mokestis yra 600 litų (tai buvo prieš kokius aštuonerius metus): 500 chirurgui, 100 anesteziologui. Vos atvykusios į palatą jos sulaukė gydytojų, viešai jiems tuos pinigus padavė (per dvi valandas taip mano akyse savininkus pakeitė 1200 litų. Sumokėjusios ligoninei (ar gydytojams) jos ėmėsi mane auklėti, mat aš nieko nedaviau ir pasakiau, kad nesuprantu, kodėl ir už ką jos moka (išskyrus mokesčio dalį, kuri ligoninę pasiekė tvarsliavos ir kažkokių įrenginių pavidalu).

Vis dėlto kitą dieną po pėdos operacijos sulaukusi gydytojo, kuris tiesiog akivaizdžiai neketino man duoti ligos išrašo ir kitų dokumentų, stovėjo prie lovos ir kažko laukė, atidariau stalčiuką ir padaviau 300 litų. Net nepadėkojęs pingus jis paėmė, įsidėjo į chalato kišenę ir apsisukęs paliko palatą.

Buvo gėda. Buvo gėda, kad sunku visada būti ta blogiete, kuri žaidžia ne pagal taisykles, bet buvo gėda ir todėl, kad sužaidžiau pagal „taisykles“. Buvo gėda, kad du Vilniaus universiteto docentai (taip, chirurgas buvo ir Medicinos fakulteto docentas) taip vienas su kitu bendrauja. Buvo gėda už save ir už mano šalį, kurį taip nužemina žmones, kad jų santykiai virsta melu.

Šias patirtis jau esu apsakiusi ir aprašiusi. Dabar Lietuvos prezidentė ir visa jos orkų armija turbūt pareikalaus, kad atsistatydinčiau iš visų vietų — Vilniaus Tarybos; Universiteto ir televizijos kartu paėmus. Prašau. Bėda maža. Kad tik akių neišdurtų ir rankų nenukapotų, nes negalėsiu skaityti ir rašyti, o tai jau būtų sunku.

Tragiškoji šitos istorijos dalis ta, kad melas pakeltas į vertybės statusą (visi žino, kas kur ir kas kuo buvo aną sausio 13 dieną, bet daugelis apsimeta, kad nenutuokia, ar ne?), o tiesa nužeminta.

Jeigu norite suprasti, kur mus visus atvedė melas, pažiūrėkite ano ketvirtadienio LNK pokalbių laidą „Valanda su Rūta“. Apie tragišką padėtį, kurioje atsiduria daugybė namuose jų tėvų trankomų, mušamų ir žalojamų Lietuvos vaikų. Apie sumeluotą socialinę pagalbą, kai socialiniams darbuotojams ir/ar policijos darbuotojams nesuteikiama reali galimybė deramai atlikti pareigų, o reikalavimus ir papildomas funkcijas jiems ponios iš Vilniaus rūmų žarsto į kairę ir į dešinę pamiršdamos apmokėti už darbą. Apie tėvų sudaužytus ir po ilgo gydymo jiems patyčioms ir mušimui vėl grąžinamus vaikus, nes kažkokie Bažnyčios galvos ir jiems pataikaujantys politikai (nei vieni, nei kiti negyvena Kristaus meilėje) nutarė, kad bet kuri šeima geresnė, už valdišką globą (nesąmonė, beje, neturinti nieko bendra su Evangelijos dvasia).

Melas pražudo sielą. Melas pražudo bet kurią šalį, kurioje jis išaukštinamas iki visuotinės normos. Norime kitokios Lietuvos? Pradėkime gyventi tiesoje, net jeigu ji skaudi. Labai skaudi.

56 komentarai įraše "Je suis Šalaševičiūtė"

 1. Linas parašė:

  Aušra,formaliai ministrė buvo atstatydinta ne už šį prisipažinimą,o už galimą kažkurio vyr.gydytojo reketavimą skirstant ES lėšas.(Juk apie tai vyksta ikiteisminis tyrimas).
  Realiai-ko gero,už tai,kad neįvykdė partijos keliamų reikalavimų surinkti norimo partijos kasos papildymo,bet mes to,manau,nesužinosime.

  • Ausra M. parašė:

   Suprantu, kad mano laikas jums neverta nė grašio. Gerai, rytoj vakare po 12 val. darbo, grįžus namo surašysiu įvykių chronologiją. Dabar rašau antrą tekstą apie miesto biudžetą. Baigsiu matyt apie 22 val. kai jau būsiu be sąmonės. O gal pats tai padarytumėte, kad įrodytumėte, jog rašote pagalvojęs?

   • Jonas parašė:

    Chronologija gana paprasta – atsiprašau nuorodų nepateiksiu, tik iš atminties. Prieš kelias dienas Šalaševičiūtė buvo maloniai pakviesta į STT pokalbiui, sako dėl Šiaulių ligoninės. Ketvirtadienį ji per radijo laidą papasakoja savo patirtį apie kyšio davimą. Tiesa, iš jos lūpų tai nuskambėjo labai dirbtinai ir labai apdairiai – davė senokai (suėjo senatis) ir suma nedidelė, kuri pagal tuometinius teisės aktus buvo kvalifikuojama kaip nedidelės vertės dovana. Vienžo, teisiškai labai švaru, nenustebsiu, kad to kyšio ir nebuvo. Penktadienį iš ryto ji vėl apsilanko STT. Kas ten įvyko, kol kas nežinoma, tačiau popiet iki tol tylėję socdemai žaibiškai sureagavo dėl atsistatydinimo ir, žinoma, pirmiausia paminėtas jos vakarykštis prisipažinimas, o STT tyrimas lyg tarp kitko. Antraštės klykia tik apie kyšio davimą. Čia toks konspektas, nors yra ir kitų įdomių detalių.
    Štai čia ir prasideda postmodernistinis siurrealizmas. Socdemai užgesino kuriam laikui o gal ir visiškai reputacinį gaisrą su otkato reikalavimu, nes tikėtina, kad STT tyrimas kaip paprastai niekuo nesibaigs. O Šalaševičiūtė – likimo ironija – bus beatifikuota auka, kuri neva pirmoji viešai ir labai asmeniškai apnuogino sveikatos apsaugos pūlinį – kyšius. Vienmandatėje apylinkėje išvažiuos į kitos kadencijos seimą buldozeriu.

   • Jonas parašė:

    Labai patiko Aušros straipsnis. 100 procentų sutinku ir pritariu.
    Ačiū

   • genovaitė parašė:

    MIELA AUŠRA ,ką jūs parašėte sutinku visiškai ,o kad ministrė užmynė dar ant tokios supusios uodegos -daktarų ,farmacininkų tai su ja susitvarkė ,susitvarkė ir su ENDRIUKAIČIU ,ar ne taip , jam dabar atrodo gal ir geriau ,reikia taip sukilti kaip išlaikėme SKVERNELĮ ,nes būtų buvęs sutvarkytas

  • As parašė:

   Bet ministres matyt taktinis ejimas nukreipt demesi nuo esmes. Jau net liudna, bet taip elgiasi visi politikai kai uodega svyla.
   Nesutikciau tik su vienu. Gydytojas stovi prie livos ne todel, kad laukia is Jusu kazko. Tokiu pasakojimu, kad “uzejo po operacijos, nes lauke, gal duosiu”, “anesteziologas atejo pries operacija, nes norejo gauti”, prisiklausom tiek, kad atsirado kompleksas uzeit pas ligoni po operacijos paziuret kaip jauciasi, kad nebutum apkaltintas atejes kysio pasiimt. Ieini i palata ir kuo greiciau begi atgal. Atsipeikekit, zmones, gydytojas uzeina ne kysio pasiimt. Jei teisingai supratau, tai p. Ausrai jau atlikta operacija buvo, tai kame esme? Juk gyde tai be kysio?

 2. Audrius parašė:

  As irgi manai, kad atsistatydino del tyrimo, kur reikalavo “atkatu” is ligoniniu vadovu. Speju vienas prabilo nes jam ir taip gresia rimti nemalonumai. Tai, kad pasilengvintu kancias atidave ministre

 3. egidijus parašė:

  Yra tokia nusikalteliu taktika..prisipazinti apie smulku nusikaltima,kad nebut nubaustam uz baisesni..bet mane nustebino kitkas…, keista ,kad tokia izvalgi moteris kaip p.Maldeikiene nesupranta,kad jeigu kazkas prisipazista apie nusikaltima tai nereiskia ,kad to nusikaltimo nebera,o baudziama ne uz prisipazinima ,o uz tai ka padarei…gal verciau svarstyt kodel ji prisipazino? is kvailumo ..? ar,kad sazine uzgrauze ? o gal tycia ir po tuom slepiasi dar kazkas ko nezinom…o gal paprasciausia valdininkai tiek iprato prie nebaudziamumo,kad nebemato reikalo net meluot..?

  • Ausra M. parašė:

   jūs iš praktikos apie nusiklatėlių taktikas žinote??? Dažnai nusikalstate???
   Aš, tik įsivaizduokite, nesu su ta terpe susijusi, tai man tai nėra įdomu. Komentuoju, tai kas yra viešoje erdvėje.

  • Jurga parašė:

   Kazi ar ta stumiama priverstiniu skiepu politika nepluduriuoja kazkur uz viso to?

 4. Rokas parašė:

  Taip, klausant kai kurių politikų komentarų apie Šalaševičiūtės poelgį tikrai buvo galima justi savotišką piktdžiugą, kai ruja piktų vilkų artinasi prie avies.

  Izoliuotai paimtas Šalaševičiūtės epizodas gal ir nėra gerai, bet nejaugi ši reakcija į jos poelgį adekvati? Juk ką tik nuskambėjo, mano nuomone, savo “svoriu” nemenkesni socialdemokratų turškimosi vandens parkuose ir katinų skandalai. O ko verti ponios Vėsaitės kliedesiai soc. tinkluose? Žinoma, tai tik pasisakymas, bet mane, kaip Lietuvos pilietį, piktina toks įžūlus tam tikro politinio veikėjo palaikymas.

  Na ir ką? Tai ar socialdemokratai kažkaip principingai į visa tai sureagavo? Ne, jokios reakcijos. O štai į šį naivų, patiklų ministrės prisipažinimą buvo sureaguota itin “principingai”. Kaip teisingai (tiksliau, teisuoliškai) ponas Sysas komentavo ministrės poelgį Žinių radijuje! Taip ir pamanai, kad pats yra nekaltas angelas.

  Šį kartą, garbės žodis, atliksiu savo pilietinę pareigą su kaupu. Išstudijuosiu rinkimines programas, palyginsiu jas, išnagrinėsiu gimimo metus, biografijas, išsilavinimus ir pasisakymus. Pro mane nepraeis agurkai, skalb. milteliai, sėklos ar kvailos kalbos apie didelį MML.

 5. Grazina parašė:

  Ir tiesa padarys mus laisvus. Tik kada ? Manau, kai susidarys tiesa sakanciu ir melo netoliaruojanciu kritine mase. Tik vek KADA?

 6. sigitas parašė:

  Gerb. Aušra, ir vėl negaliu Jūsų iki galo suprasti. Kaltinate valstybę, kad ji daro tą ar aną netinkami, bet manau, kad valstybė tai esame mes. Ar Jūs jau ne valstybė? Esate aukščiau ar žemiau jos? Kaltinate valdžią , kad ši paskendusi mele. Bet jūs gi bent jau šiuo metu ir esate ta valdžia. Bent jau Vilniuje? Tai ir jūs meluojate? Ir mes rinkėjai, jus išrinkę? Na kas per briedas- visi aplink nuolat švaistosi kažkokiais apstrakčiais kaltinimais tai valstybei, tai tautai, tai šaliai, tai apskritai nesuprasi kam, kai bereikia tik pažvelgti į veidrodį? Dar klausimas? Kaip suprantu , kyšis , tai siekimas kažko neteisėto už neteisėtas išmokas. Jei sumoki prieš suteikiant tau tą neteisėtą paslaugą, tai yra kyšis? Bet gydymas yra teisėta paslauga ir kaikurios asabos už tai moka po to, kai tą teisėtą paslaugą gauna. Tai kaip tada vadintinas toks mokėjimas? Kyšis? Neišeina. ???

  • Ausra M. parašė:

   Visada mokėjau po paslaugos 🙂
   Tekstas ne apie tai.
   Nepykit, aš čia nesu vaikų darželio auklėtoja, kad tamstai aiškinčiau ir aiškinčiausi.
   Dėl Tarybos, — neberinkit. Nors, žinoma, niekada daugiau ir nekandidatuočiau — negaliu už 230 eurų mėnesį arti be išeiginių ir klausytis tamstos paistalų.Ir dar vietoj ačiū chaminate,

   • Rolandas parašė:

    Tokiai protingai kaip Aušra seniai reikėjo būt seime. Dabar jau klestėtų Lietuvos ekonomika ir nereikėtų patarinėt skurstantiems kaip išgyventi. O Vilniaus taryboj jai būt per žema. Koks durnius gali tiek daug dirbti už minimalią pensiją.

    • aušra maldeikienė parašė:

     :). Dėkui, kad skaitote; o savo tėvams padėkokite, kad nesuvokiate, ką skaitote.
     Ir atietyje mano bloge nesirodykite. Neturiu laiko. Blokuosiu tiesiog

 7. sigitas parašė:

  jūsų paistalai skiriasi nuo manųjų tik tuo, kad juos nuolat pradedate ir baigiate dviem pirštais įdėdami į kabutes . Nuo to jie netampa kažkuo rimtesniu, vertu bent jau tų 230 neurų. Nerinkau ir tikrai nerinksiu. Geriau jau zvonkė.

  • Ausra M. parašė:

   va ir puiku. Tikrai malonu, kai supranti, kad protiškai neįgaliam neturi atsiskaityti. Tik kodėl trukdote??? Gal rašykite Natalijai.

 8. Laimis parašė:

  Gal galima legalizuoti ta mokėjimą. Teoriškai gydimas nemokamas, praktiškai realybė kitokia. Atlikus kokį tyrimą tas paslaugos kuriose yra mažiausia kyšio rizika palikti nemokamas, o tose kuriose rizikos didelės padaryti mokamas. Gal taip tie kyšiai legalizuotis per kasa.. Dabar savęs apgaudinėjimas.

  • Freda parašė:

   Ar taip trokštat mokėti,tai eikit į privačią… Tik pirma pagalvokit apie tuos ,kurie neturi iš ko susimokėt…

   • Laimis parašė:

    Privatai negauna tu pinigu kuriuos sumoku per mokesčius. Tai dbr tie kurie neturi pinigų kyšiams. Vistiek negauna kokybiško gydimo. Atsiduria eilės gale, ar dar kur.. Tipo nemokamas, bet nepasiekiamas.

 9. Freda parašė:

  Nesuprantu komentatoriu pasipiktinimu ponios Aušros labai tiksliu ir teisingu mūsu valdžios vykdomos politikos apibūdinimu…. O kas valdžia ir valstybe sutapatina su mumis ,tai tegu nueina ir pakeičia visus įstatymus,kad pagerėtu musu situacija,o ne valdžiažmogiu,o jei negalit,tai ir nepūskit burbulu..Renkam vienus,o pagal sąrašus ,,išsirenka”patys save kas ką nori…Arba net paveldi…Dėl Šalaševičiūtės visi čia aikčioja,tai irgi man keista…. Ji šokiruoja Prezidente,bestuburi Premjerą,savo vasalus partiečius,komentatorius,kad pasakė tiesą… O jei būtu melavusi ar nutylėjusi,tai būtu išganyta… Jeigu ja nuvers,tai mediku klanas bujos toliau ir bus tyku ramu,matyt jums visiems labai gerai… O jei neturi iš ko duoti,o vistiek tau atvirai tai parodoma…Juk operacijos,gimdymai ,tyrimai brangesni,ju eilės -viskas kainuoja…Yra net tarifai ir tai daroma atvirai…palatose,koridoriuose..Šis atstatydinimas ir sumaišymas Šalaševičiūtės su žemėmis,papildomu kompromatu sukurpimas,tik įrodo,kad meluosi-būsi valdžioje,sakysi tiesą,būsi atviras-tau ten ne vieta….

 10. Marius parašė:

  Tai jeigu as kazka isprievartauciau ir po 5 metu viesai apie tai prisipazinciau,bei nuosirdziai gaileciausi ir dar pasakyciau,kad taip daryti negrazu,tai jau nebebuciau prievartautojas?Kysio davimas ir emimas yra NUSIKALTIMAS,ponia Maldeikiene.

 11. jonas parašė:

  Oho, geras. Ponia Maldeikienė iš teksto geba diagnozuoti proto neįgalumą!? Jau tokia kieta, kad jeigu nebūtų kietesnių, tai būtų pati kiečiausia. Nuo kada tiesos sakymas atleidžia nuo atsakomybės?

 12. Sigitas parašė:

  Man patiko * O kas valdžia ir valstybe sutapatina su mumis… * čia freda, čia, Aušra, jūsiškė, atpažįstat? (ne)nemąstot panašiai

 13. Ausra M. parašė:

  Reikės ir bloge pradėti prieigą riboti. Orkų šutvė nebeįsileidžia?

 14. Ona parašė:

  Noriu nuoširdžiai padėkoti p.Aušrai Maldeikienei . Nesuprantu komentatorių pasipiktinimų ponios Aušros labai tiksliu ir teisingu mūsų valdžios vykdomos politikos apibūdinimu.Tvirtai tikiu,kad labai,labai daug žmonių mano padėkai pritaria ir didžiuojasi,kad yra žmogus,kuris labai tiksliai surenka žodžius ,AČIŪ PONIA AUŠRA KAD ESATE ir mes LAIMINGI kad JUS TURIME

 15. Ingrida Šimonytė parašė:

  Aš tai nesipiktinsiu tekstu, gali būti, žinoma, ir tokia nuomonė. Tik, man atrodo, čia besistebint reakcijos griežtumu praleistas pro akis rimtas momentas – galbūt toks “atviravimas” apie senus reikalus būtų pateisinamas, jeigu per visą tą laikotarpį ir, be kita ko, didelėmis ministrės pastangomis padėtis būtų radikaliai pasikeitus į gerąją pusę. Bet veikiausiai to nėra? Tai koks tokio teiginio tikslas, juoba, kad jis apliapoja tam tikra substancija iš esmės visą ponios ministrės kuravimo srityje esančia bendruomenę. Pasirodyti, kad esi “savas”, paprastas? Tai dabar pabandykim įsivaizduoti šito paveikslo atsikartojimą kitur: finansų ministras išeina ir pasipasakoja, kad yra pylęs dyzelį savo automobiliui iš fūros, kurią po Rytų šalis vairuoja kaimynas Slavikas. Švietimo ministras paporija, kaip nuplagijavo kokį nors darbą aukštojoje mokykloje. Vidaus reikalų ministras atvirauja, kad pralekia automobiliu su promile, o ir kokį vaiką nepbrokija diržu paauklėti, kai labai atsibosta, kad jis verkia. Nes VISI TAIP DARO ir nėra čia ko slėpti, nes tai tiesa. Tada galim visi apsikabinti kaip teletabiai ir sriūbauti, kad “yra kaip yra, kitaip čia nebus” ir va, matai, net ministrai taip daro. Bet juk lyderiai ir yra tie, kurie turėtų būti geresni už mus?

 16. Erlandas P parašė:

  Kai Seime daugumą sudarys tokie žmonės kaip Aušra Maldeikienė, su karšta širdim ir protu, galima bus manyti, kad lūžis į šviesą įvyko.

  • Jonas parašė:

   Nepamirškite, kad Aušrai (aš jai tikrai linkiu patekti į Seimą) teks dirbti su Šalaševičiūte. O šito nelinkėčiau (žr. mano komentarą)

 17. Kęstutis parašė:

  Tai, apie ką čia parašė gerb. Aušra yra tikra tiesa. Problema ta, kad tokia visuotinio melo atmosfera Lietuvoje susiformavo jau prieš gerus 15 metų. Pirmiausia iš valstybinių teisėsaugos, o ir kitų struktūrų buvo pašalinti tie pareigūnai, kurie priešinosi valstybės ardymui (tai sakau labai atsakingai, būtent valstybės griovimui iš vidaus). Likę karjeristai, prisitaikėliai ir padlaižiai užėmė pačius aukščiausius postus, tai ko gi galima laukti iš tokios valstybės? Galima tik konstatuoti esamą kritinę situaciją ir tiek. Vargu, ar koks nors ,,persitvarkymas” yra įmanomas, nebent dar galėtų pagelbėti tik senas kaip pasaulis sociumo apsivalu\ymo būdas – KARAS.

 18. Zofija parašė:

  Labas vakaras, labai įdėmiai viską perskaičiau. Yra labai gerų žodžių, yra visokių, neteisiu – negalima. Kiekvienas žmogus yra teisus iš savo pusės. Noriu parašyti visiems, kas raše komentarus : AČIŪ. Visas reikalas tame, kad niekur neparašė niekas, kad viso Pasaulio valdžia nuo Viešpaties Visagalio. Tai mes nieko nesprendžiame, tik JIS, Mielas, geras, mūsų Ponas ir Viešpats. Kiekvienas iš žmonių yra laisvas, taip jau yra nuo Mozės, Jokubo, Izaako, Dovido, Nojaus ir t.t. laikų. Kiekvieną žmogų pasirenka pats Viešpats, duoda arba ne 10 Dievo įsakymų, Šventą Raštą ir pan. Kiekvienas vaikas turi motiną ir tėvą, tik tai nepriklauso nuo nieko, niekas nieko negali pasirinkti. Kas tai daro – žinome visi. Reikia tik vieną dalyką žinoti: už gerą – wynagradza, už blogį – baudžia. Kas liečia grynai mane: dirbau Plano komitete, į darbą priėmė pats ponas prezidentas – , pavaduotojas buvo Algirdas Brazauskas. Jis – Prezidentas – buvo tikras žmogus, iš didelės šeimos. Uždavė man klausimus: ar moki spausdinti, paklausė apie mano tėvus, kaip gyvename, kiek šeimoje vaikų buvo mano vaikystėje, kaip man sekasi dabar ir t.t. Viską išpasakojau, viską suprato, pasirašė – priimti į darbą … Dabar yra aname Pasaulyje. Kitaip negu tėvas, niekas nevadino. Pavardė – Ponas Drobnys. Esu nepaprastai dėkinga, kad sutikau tokį žmogų iš didelės raidės. Dažnai meldžiuosiu už mūsų tėvą ir ne aš viena.

 19. Danutė parašė:

  Aušra, kaip aš jus suprantu. Mane nureketavo slaugos ligoninės gydytojas. Kai mano mamą ištiko insultas (jai paralyžavo kairę pusę), mes 12 dienų gulėjome Santariškėse neurologiniame skyriuje. Mamos gydytoja buvo jauna gydytoja – ji buvo tokia rūpestinga, supratinga ir jautri. Aš jai vos isiūliau paimti gėles – norėjau nors kiek atsidėkoti. Galima sakyti, aš gyvenau ligoninėje. Trumpam ištrūkdavau į namus, kad pamaitinčiau ir pasirūpinčiau neįgaliu sūnumi, kurį į mokyklą ir iš jos vežiojo autobusėlis. Bet atėjo diena, kai aš turėjau rinktis – vežtis mamą namo ar pervežti į slaugos ligoninę. Jeigu aš būčiau žinojusi, kad mamai jau nedaug liko (27 dienos), būčiau parsivežusi namo. Bijodama prarasti darbą ir baimindamasi, kad nesugebėsiu tinkamai pasirūpinti mama, pasirinkau slaugos ligoninę, netoli savo namų, kad galėčiau kasdien lankyti. Tik Dievas žino, ką tada išgyvenau. Mamą paguldė 6 vietų palatoje. Gydytojas iškart pasikvietė į savo kabinetą ir davė suprasti, kad turiu sumokėti, jei noriu ramiai lankyti mamą. Ilgai svarsčiau, pasitariau su draugėmis – sakė duok. Nunešiau 300 litų. Dar ir dabar šlykštu tai prisiminti. Jis paliko mane ramybėje. Bet kai mamai pablogėjo, vėl bandė reketuoti, bet aš jau nekreipiau dėmesio. Atvežiau kunigą ir stengiausi prie mamos neverkti, kad nejaudinčiau kitų ligonių. Paprastai kyšiai imami už tai, kad žmogus būtų tinkamai gydomas, kad pasveiktų. Už ką aš mokėjau – iki šiol nesupratau.

  • aušra maldeikienė parašė:

   Šiaip tai jūs manęs tikrai nesupratote, Aš rašiau ne apie kyšius. Ir ne apie blogus medikus (absoliuti dauguma nuostabūs). Aš rašiau apie melą. Tarkime melą, kad gydytojas turi gauti tik tiek, kiek jam dabar mokama, nes, pasaka Prezidentės, valstybė daugiau negali duoti.
   Jei negali, tegul nesamdo. O jei pasamdo, tegul moka.
   Melas kaip vertybė neleidžia šaliai eiti į priekį,
   O tai, kad davėte ir kodėl davėte, yra jūsų problema, jūsų moralinis sprendimas, ir jis nei geras, nei blogas,. Jis toks, koks yra.

 20. Henris parašė:

  Jei reikia chirurgo pagalbos be kyšio neišsisduksi. Faktas. Nesu girdėjąs, kad kas nors praslystų, Nebent prezidentas, irt ai klausimas. Ir dabar, atseit, taip nuoširdžiai valdžiažmogiai piktinasi ir smerkia. O Šalavičiūtei tai reiktų žengti ir kitą žingsnį. Drąsiai paliktį tą socialdemoktatų 🙂 partiją ir eiti į rinkimus kaip nepriklausomai kandidatei.

 21. Jadvyga parašė:

  Labai ačiū Jums ponia Aušra už straipsnį.

 22. Irena parašė:

  Du metus slaugiau a.a. mama.Per metus po kelis kartus guledavo ligoninese, tame tarpe ir slaugos ligonineje, ir visur reikejo duot kysi ar padeka, nezinau kaip ivardint, kad sena ligota zmogu gydytu. Tiek visko maciau, kad baisu ir prisimint,Daugiau butu tokiu zmoniu, kaip p.A. Maldeikiene.Aciu Jums uz tokius straipsnius,tik gaila, kad kazin ar juos skaito musu valdzios zmones,nes ,kai matai R.Salaseviciutes atveja, tai ,atrodo, kad jie ne Lietuvoje gyvena, ir nieko nezino, kas cia dedasi.

 23. Jekaterina parašė:

  Ačiū, Aušra. Niekaip negalėjau suprasti – čia tik man visas šis reikalas atsiduoda akivaizdžia veidmainyste ir nenoru gvildenti už viso to besislepiančios problemos, – ar dar yra panašiai mąstančių žmonių… Tiksliau – panašiai mąstančių matyt yra daug, bet išdrįsusių apie tai atvirai šnekėti kol kas tik jūs viena. Ir už tai jums ačiū.

 24. Valentinas parašė:

  Ausra, kad taip Jusu mintys premjerui ir prezidentei i ausi….bet, bet, bet…

 25. autore parašė:

  Vitoje panegiriku del kysio davimo pasidometu stt medziaga del kysio prievartavimo.stai kur ministres esme.

 26. Wincult parašė:

  Viskas surašyta labai teisingai. Tikrai negalima nieko doro ir tvaraus pastatyti ant iliuzijų ir melo pamatų.
  Tik vat pavyzdys (Šalaševičiūtė) šiai žinutei parinktas nelabai koks. Nepykit, Aušra, bet asmuo, akivaizdžiai nesveikai gyvenantis, o beje ir aplinkinius tą verčiantis daryti savo besaikiu rūkymu, tikrai tik visoje šitoje melo terpėje ir gali būti Sveikatos apsaugos ministru.
  O beje ir STT tyrimas, esu linkęs manyti, ne visai iš piršto laužtas.

 27. Algirdas parašė:

  Visi žinome, kad medikų atlyginimai nepakankami, o valstybė mokėti daugiau neišgali. Gal vertėtų padaryti tokį dalyką: pacientas, norėdamas atsidėkoti medikui, pasirinktą sumą sumoka oficialiai, kasoje, o valstybė nuo to nuskaito mokesčius. Manau, tai tiek medikui, tiek pacientui sumažintų įvairių problemų kiekį.

 28. Kvazimodas parašė:

  Kodel as skaitau kad vis tik moteris negali iki galo islikti blaiviai mastanti, del vienos vieninteles priezasties…. Todel kad visu pirma ji be savo profesines veiklos, dar ir mama. O kadangi jos mamytes, tai kartais atrodo kad jos ir gimusios su kaltes jausmu. Ir privalo aiskintis aiskintis ir aiskintis savo nekaltybes supurvinta nimba. Kas vyrams nelabai aktualu…

  1 Imam pirma atveji. Jus atlikit ne komentaru, o bet koki realu socialini tyrima. Ir bet kokiam kaimieciui pasakykit, kad Lietuvoje gydymas kompensuojamas tik is socialinio draudimo. Isskyrus vaistus. Ir kad Lietuvoje apskritai korupcijos nera. Manau tas zmogelis lengviau patiketu kad sovietmeti sekso nebuvo… Bet jei kelsime mes medicinos problema, mes ne tik ja pakelsime, o ir visagale vienvalde sodra. Todel papusti pries veja sudetinga. Bet aiskintis tai, kas visiems aisku. Ir jus matytumet paprastu zmoniu veidus, kai dideli ponai is TV ekranu, kaip rimtai sako, koks ju poziuris i vokeli gydytojui.

  2 Sis atvejis nekaltybes nimbos emocija isreiske jau ne kaip vulkanas, o cunamis. Juk tauta ne vienas ir ne du atvejai turi senyvus tevus. Ir puikiai zino kokios problemos kai atsitinka tam tikros senatves formos. Ir namuose laikymas tokiu atveju senoliu ne tik kad nebutinas, bet ir kenksmingas. Nes jiems reikalinga profesionali prieziura. Ir sioje vietoje politiniai oponentai savo moralini veida parode visame grazume. Nes apskritai yra nerasyta taisykle. Kad ta dama su dalgiu, mama ir meile tevynei nelieciami dalykai. Beje apie paskutiniaja as kartais sunkiai nutuokiu politineje padangeje. Kokia ta meile, nuperkama ar kaip, kad ji tiek daznai valkiojama….
  Bet musu herojei taip uzgavo nekaltos mergaites ambicijas. Kad ji ne tik pradejo pries visa lietuva aiskintis kokia ji nekalta.Bet ir as visad patirdavau nepakartojama malonuma, gebejima sios moters bet kokia politine plerza paversti elementariai paprastu ekonominiu rodikliu ir skaiciu kalba. Ir dar tokia seksualiai emocine jega….. Staiga sia dovana praranda…. Ir mokytoju streiko pateiktas “objektyvias” ekonomines diagramas, pavercia emocine plerza ir komentatoriu diagnozem…

  Negi jums ausryte neuzkliuvo kaip streikininkai interpretuoja BVP. Neskirdami nominalaus BVP kuris atspindi tautos pragyvenimo lygi, nuo perkamosios galios pariteto BVP, i kuri ieina ir ES finansuojami i kultura projektai. Bet jie neparodo tautos pragyvenimo lygio..
  ____________________________

  Bet as noriu padekoti jusu mamoms gerbiamosios damos. Aciu joms uz tai kad jus esate ir kad jos pagimde tokias saunias dukras. Be ju pasaulis butu nuobodus ir pilkas 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *