MENIU

Komentarai (8) #išsaugokgalvą

Balsuokit už mąstančius

Kodėl privalu balsuoti už Ingridą?

Nes ji nėra paprasta ir kalba sudėtingiau, negu Nausėda, kuris drąsiai pabrėžia savo „paprastą kalbėjimą“ (apie ekonomiką taip pat).

Žinot, paprastai kalbėti gėris yra mokytojui iki kokios 5 klasės.  Po to vaikai iš normalių šeimų (čia ne tos, kur tėvelis ir mamutė ir namukas bei šuniukas, o kur namie yra knygų ir jas skaito tiek tėtis (mama) – ar ten jie po du , ar po vieną, ar net abu vienos lyties visai nesvarbu) jau pradeda mąstyti sudėtingiau, nei „Du gaideliai, du gaideliai, baltus miltus kūlė“ ar ten „Mano batai buvo du, vienas dingo nerandu“.

Nors čia rašau paprastai, bet gyvenimas nėra paprastas.  Paprastas jis tik iki tol, ko nereikia rinktis dėl dalykų, kurie nulems tūkstančių žmonių gyvenimą. Gyvenimas paprastas tik kai nedarai labai sudėtingų moralinių sprendimų, nes esi plokščais kaip volu pervažiuotas.

Ekonominiai sprendimai yra  sudėtingi. Politiniai – dar daugybę kartų sudėtingesni. Moderniame pasaulyje jie ŽIAURIAI sudėtingi.  Ir numatyti vieno ar kito dalyko pasekmes reikia be galo daug ir labai įvairių žinių, kai tos žinios dar ir prieštarauja viena kitai, ir dar privalu pasverti moralinius dalykus – kad nenukentėtų silpniausi, ir dar suprasti, kas tie silpniausi.

Nes yra ir tokių paprastų „mąstytojų“, kuriems silpniausi stambūs žemvaldžiai, susigrobiantys ES paramos liūto dalį ir norintys dar daugiau, nors jau žandai plyšta, ar ten kokie transportininkai, nors vėliau, kaip šiandien „Girteka“ apsiskelbė, kad pernai jos grynasis pelnas didėjo tik … 64 procentais (čia kai verki, kad nu žiauriai transporto sektorius nerentabilus).

Kai pasiaiškini daugiau ir sujungi plačiau, tai matai, kad pasaulis sudėtingas, o nesimokius ilgus metus anatomijos ir visokių kitų medikui privalomų gudrybių, širdies neoperuosi.

Ir žinote, ekonomikoje rinktis daug sudėtingiau, nei kardiochirurgui, kur pjūvį daryti: ekonomika sudėtingesnis objektas ir valdo jį ne ganėtinai apibrėžti anatomijos ir fiziologijos laukai, bet absoliutus neapibrėžtumas. Aš jau nekalbu apie politiką, kur nieko išskyrus garsųjį it‘s complicated , iš viso nėra.

Žinoma, jeigu nesi protinė nuosėda.

Priešingai, nei Nausėda, kuris čia nutarė didžiuotis, jog esą geba viską papasakoti paprastai (nors nieko iš viso nepasako), aš jau seniai nusprendžiau kalbėti vis sudėtingiau. Nes kalbu mąstantiems, o tai reiškia tiems, kurie priims sprendimus. Ir kalbu ne kiekvienai moterytei ar vyrukui, kurio interesai sustoja ties tuo, ką šiandien ant griliaus pačirškinsim.

Eikit ir balsuokit už mąstymą.

Nes tik mąstantis žmogus jus ir gydys, ir jūsų vaikus tinkamai mokys, ir padės jums, kai jums bus sunku. Paprastai tik katės atsiranda. Žmogus  – jei jis žmogus – yra sudėtingas.

 

 

 

 

 

8 komentarai įraše "Balsuokit už mąstančius"

 1. Vytautas parašė:

  Tik už INGRIDĄ

 2. ddd parašė:

  Tai ką, uostė Ingrida Nausėdos kiaušius per rinkimus? 🙂 BTW, tikrai, kad tauta nuprotėjo, jei trolį Maldeikienę į ES paleidžia. ir sakydamas troli, aš turiu omenyje ne jos bjaurų charakterį, bet trolio išvaizdą.

  • Mauras parašė:

   o, pasirodo laimėjimas traukia ir nepilnaverčių vaikėzų dėmesį – jau vienas bando iš politikos daryti grožio konkursą, kurgi ne. Pavydėkite, BTW tai efektyviai trumpina gyvenimą.

   • Kvazimodas parašė:

    Jus paskaitykite subrendes atstove savo komentarus. Juose nera nei laso minties. Nei maziausios minteles. Jus visa kame tik aiskinate KAS YRA KAS IR KOKS. Kitokio komentaro is jusu as nemates. Net neabejoju, kad toks pat jusu verslumas ir darbe. Israiskingai aiskinti kas yra kas ir koks…

    Kadangi jusu intelektas pakyletas aiskinu paraidziui. Jei iskils diskusija kokia spalva dazyti tvora, jusu neapsakomai pakyleta asmenybe, dazniausiai tai lydima labai israiskingu pantonimos artistiskumu, prades aiskinti koks ir kokio lygio tas ar anas dazytojas ar visa dazytoju brigada. Ir nei zodzio neivels apskritai apie tvoros dazyma…

    Taip ir jusu komentarai persmelkti autoritariniu mastymu. VIen tik nusakant KAS Yra kas ir koks.

    O jei politika tapo psichatrijos diagnoziu arena, taip lyg “politikieiriai” butu visa gyvenima vien psichatrijos mokslus krimte. Kas ji jei ne grozio konkurso podiumas? Kuriam svarbiausia paciam “KIETAI” atrodyti ir oponentu grozi sumenkinti. Ko daugiau laukti jei ne grozio konkurso is sociumo, kuriame sunaikinti visiskai naturali konkurencija ir laimi israiskingiausiai kraipantis galvas. Pvz tokie kaip Mauras 🙂 Nors jis ir ne politikas.

    O mokslininkams yra ka sudelioti skaiciu kalba, bet pagal viska tai jiems neidomu. Nes jei pereiti prie to kad istorijos socializacijoje nera atsitiktinumo autoritarizmo, o ji inertiskai vystosi pagal tam tikrus desnius kuriuos aprase praeiti, galime gana tiksliai prognozuoti ir ateiti. Temo autore issireiske kad tai jai neiodomu ir ji netiki samokslo teorijomis.

    Tai kuom man tiketi jei ne israiskingais grozio konkurso politiniais podiumais. Kurie vos ne paraidziui atkartoja 100 metu atgal istorija.

   • Kvazimodas parašė:

    Turejau galvoje kad jei tautos sviesuomene nesugeba pateikti aiskia perspektyva ir alternatyva be melo sociumo apacioms, apacios visada geriau pasirinks kad fermos lygio prizme, nei saldu prozaiska mela.

    O tiesa niekada nebuna saldi. Bet siai dienai visiems parankus tas saldumas, ES finansavimo testinumas. Nors tai ir atlieka genocidini vaidmeni. Ir mano galva pati didziausia samokslo teorija kad reikia finansuoti kulturos virsunele, moksla, o po to tas israiskingas nuo zemes atitrukes mokslas pritrauks sociumo apacias.

    Stai pabandykit be diktaturos moksliskai prasviesti DDD komentatoriu… Ar eilini karta istorijojoje suformave super mokslo virsunele iduosite jam i rankas DIKTATUROS iranki…

    Kiek supratau Ausrine ruosiasi sioje vietoje pasitelkti morale. Kryziaus morale.

 3. Pilietis parašė:

  Neapykantos skleidimas. Patyčios. Tokie vaikiški išsityčiojimai iš protingo ir inteligentiško žmogaus. Jūs ponia, pasikalbėkite su psichologe, pasimelskite dažniau Dievui. Labai negražu taip elgtis. Nekrikščioniška

 4. Flokati parašė:

  Laikas viską parodo. Nepraėjo net ketvirtis, o gitaro bestuburizmas jau bado akis. Gaila, kad tauta vis išsirenka savo brazauską.

 5. atveriamu parašė:

  Na ir išsirinkom ką išsirinkom, dabar matome pasėkmės. Manau geras atstovas turi žinoti ne tik savo profesijos dalykus, bet ir turėti nuomonę ir žinių apie supančią apinką, apie namų statymą ir visa kita.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *