MENIU

Komentarai (8) Be kategorijos

Sunkus darbas versus politinė satyra

Kai penktadienį jau gerokai po pietų man paskambino mūsų rinkiminio komiteto koordinatorė ir pasakė, kad Tapino Laisvės TV atšaukė mūsų dalyvavimą rinkiminiuose šou Panevėžyje antradienį, mano pirmoji reakcija buvo juokas.

Juokinga buvo ir tai, kad prieš daugiau nei pusantro mėnesio PAČIO Tapino TV inicijuoti prašymai dalyvauti jų 5 laidose, jų PAČIŲ gan agresyvūs reikalavimai, kuo greičiau pateikti dalyvių sąrašus, taip lengvai atšaukiami.

Su šiokia tokia autoironija prisiminiau ir tai, kaip gyniau dalyvavimo tuose renginiuose idėją, nes jaunoji ir intelektualioji mano komandos dalis ganėtinai kategoriškai priešinosi. „Ten gi lėkšta ir banalu, kam mums ten eiti, ten toks pigus šou, kuris tik diskredituoja pačią politikos idėją“, – aiškino mano darbštieji jauni mokslo daktarai, pratę mąstyti giliau ir plačiau.  Galų gale jie nusileido, ir sutiko dalyvauti tik todėl, kad aš juos įveikiau savo autoritetu. Įveikiau, nors ir neįtikinau.

Dabar galutinai supratau, kad tai, ką seniai savo širdyje žinojau, bet taip nenusinorėjo tuo tikėti, yra tiesa.

Kai kalbi apie Tapiną ir visas jo iniciatyvas nori nenori kyla klausimas, o kodėl bemaž visos jo iniciatyvos baigėsi bankrotu?

Bankrutavo restoranų verslas. Bankrutavo ne vienas žurnalistinis PROJEKTAS (žodis projektas čia esminis, nes ne tiesos bei nešališko reikalų dėstymo, o garbės ir pinigų siekis valdo tuos iš esmės VERSLO projektus). Beje, politinė satyra yra dar sudėtingesnis ir didesnės atsakomybės reikalaujantis darbas, nes čia turi ne tik preciziškai žinoti aptariamo objekto turinį, bet ir mokėti jį perleisti per humoro ir kuriančio autoriaus autoironijos filtrą.

Nenoriu eilinį kartą būti Kasandra, bet bankrutuos ir Laisvės TV.  Kodėl?

Atsakymas peršasi savaime. Andrius Tapinas NEMĖGSTA DIRBTI. Jis net nesuvokia, kas yra juodas sunkus darbas.

Jam kas nors lyg ir pasiseka, tarkime, pirmieji „Pinigų kartos“ metai ar pirmoji knyga, ir jis tada jau jis iš tos sėkmės puola sunkti pinigus. Tad, skubiai Knygų mugei sumesta antroji knyga buvo nepalyginamai prastesnė, nors dar buvo galima skaityti, kai neturi, ką veikti. Šiųmetis Knygų mugės projektėlis – trečioji knyga apie prezidentą – jau tokia, kad net skaityti buvo gėda. Tiesiog gėda ir už autorių, ir už leidyklą, ir už tai, kad tokios knygos siūlomos Lietuvos auditorijai. Nesikartosiu, jau esu sakiusi, kad ta prezidentinė knyga tokia pat fake news, kaip ir nausėdos reklaminiai klipukai ar jo „ekonominės“ įžvalgos. Visa, ką bando daryti Tapinas galų gale pasirodo esąs tik vaizdinys, tik reklaminis šlamštas. Kartais jis geresnis, kartais prastesnis, bet – tik reklaminis dalykėlis.

Tapinas laikosi  ir yra kai kurių yra vertinimas todėl, kad Lietuvoje itin daug žmonių (deja, dažnai tai jauni žmonės), kurie nuoširdžiai tiki, kad DARBAS yra niekas, o va netikėtai už uodegos pagriebta sėkmė garantuos puikų ir ilgą gyvenimą bei garbę. Naivu? Taip. Nyku? Taip. Bet – kiekvienam savo.  Kiti tiki net ateiviais iš Sirijaus ar makaronų dievu (toks tikrai yra).

Atsiprašau savo komandos, kad įvėliau juos į šią eilinę Tapino aferą, ir pažadu, kad tai daugiau nesikartos. Tuo pačiu didžiuojuosi, kad, kaip man perdavė viena kandidatė, įtakingos politinės partijos žmonės, paklausti, kaip jiems sekėsi Kaune praėjusį antradienį, tik mostelėjo ranka: „Ai, atvažiavo Maldeikienės traukinys, pervažiavo visus, sutraiškė ir išvažiavo“. Laikydamiesi žodžio (tai mums įprasta, priešingai nei Tapinui ir jo komandai), mes iki šiol rezultato neskelbėme, bet jis 16 mūsų balų prieš 3 tų, kurie liko antri. Tą rezultatą matote ir nuotraukoje, kurioje aš paskutinį kartą gyvenime stoviu netoli Tapino. Dabar paskelbėme, nes tiesiog gali netyčia paaiškėti, kad kaip mūsų nėra 26  laidos nuotraukose, taip išnyksime ir iš laidos įrašo

Man ir tiems žmonėms, kurie šalia manęs, svarbiausia viešo žmogaus dorybė yra rimtas, atkaklus, kruopštus  ir labai atsakingas intelektualinis DARBAS. Paprastai jis neturi jokios didesnės materialinės  vertės, bet būtent toks darbas – jeigu tai suvokia didesnė visuomenės dalis – garantuoja valstybėms sėkmę.

Sėskime visi į traukinį, kuris veža darbo, o ne lengvos sėkmės link. Nors lietuviai ir sako, kad nuo darbo nebūsi bagotas, bet tik kuprotas, darbas dovanoja neišmatuojamai daugiau  –  jis teikia tikėjimą ir prasmę.

Matyt ir toliau Laisvės TV laidose bus rodoma išsidraikiusi ir Seimo posėdžiuose snaudžianti maldeikienė, bus ironizuojamas jos kalbėjimo tonas ar mintys, bet man tai jau pereitas etapas. Atėjo diena, kai tenka užverti visas duris ir visus langus žmogui, kurio vardas Andrius Tapinas. Keistoka, bet sprendimas atnešė ramybę, ir tai reiškia, jis teisingas.

Su didžiąja metų Švente, tie mano meili skaitytojai, kurie ieškote ne sėkmių, bet prasmės. Po tamsos visada ateina aušra.

8 komentarai įraše "Sunkus darbas versus politinė satyra"

 1. Tania parašė:

  gerb.Ausra, AT – figura vtorostepennaja. Komu nuzhny doktora nauk v EP?

  pagarbiai,

  TW

 2. tik sakau parašė:

  Jei jau didžiosiomis, tai PATIES, ne PAČIO.
  Patiko jūsų atvirumas, ačiū.

 3. Mauras parašė:

  Laisvės TV. Visažinė auksinių šaukštų naikintoja Miliūtė, jūsų mylimas Jakilaitis, šoumenas Tapinas. Toliau jau tik Kakadu ir Janutienė. Kodėl? Nes norint patekti į EP reikia kokiu nors būdu išsipopuliarinti, normalių žurnalistų Lietuvoje nėra, o čia pasisuko tokia proga, Tapinui pasisekė (Ši organizacija gavo dotaciją, skirtą Europos rinkimų rėmimo veiklai bendrai finansuoti.)? Tai vis dėlto koks fizinis dydis paminėtas ketvirto Konstitucijos straipsnio pavadinime?

  Beje viskas čia aukščiau yra gryniausias ad hominem, koks Tapinas tinginys, nevykėlis, žodžio nelaikytojas, ir nieko apie galimus ar realius, nesvarbu kuo pagrįstus išsiskyrimo motyvus, kuriuos kiekvienas normalus žmogus visada mėgina išsiaiškinti. Su visa pagarba, bet neateina jokia aušra, kai kas nors tokia kreiva logika ką nors bando viešai kaltinti ar teisti, net jei ir pelnytai. Atleiskite, tokie epizodai labiau primena klaidinimą patamsiuose ir nuvilia. O Tapinas aiškiai nebenori publikuoti to įrašo, kodėl – lieka tik spėlioti.

  • Aušra Maldeikienė parašė:

   kaip moku ir kaip suprantu, taip ir rašau. Jums neverta gaišti laiko mano tekstams. Ko jūs taip nervinatės? Aš tikrai savo rašymo logikos ir stiliaus keisti neketinu.

   • Mauras parašė:

    Tai nekreipkite dėmesio, o aštresnis komentaras nereiškia kad kas nors dėl diskusijos praranda dvasinę pusiausvyrą ;-). Skaitysiu ir jei turėsiu ką pasakyti – komentuosiu. Nes jūs (tik dar labiau nesusireikšminkite) netobulas, bet įdomus reiškinys nykokoje Lietuvos politinėje padangėje.

 4. Marius parašė:

  O kai kuriems Tapinas vos ne didysis politikos guru… 🙂 Man jis senai kelia pasišlykštėjimą, neįtikėtinas šio laikmečio fariziejus-chunveibinas viename asmenyje. Niekaip nesuprantu jo populiarumo, tačiau, taip, jaunimui tinka, nes jie nori būti kaip jis: šmėžuoti tv ekranuose ir internete ir va taip kažkaip savaime prasimušti į elitą… Na kažkas tokio. Turbūt Lietuvos laukia sunkūs laikai, kai tokie kumyrai.

 5. Vilniuje parašė:

  visi darbai yra sunkūs, tik vieni teikia pasimėgavimą ir nejauti pavargimo, kiti atrodo tik ir šaukia “eik namo”. Tai kai atrandi savo sritį, gali dirbti dieną naktį ir nepavargsi. gal jums ten ne vieta ir reikėtų pasiieškoti kitur?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *