MENIU

Komentarai (12) Darbas Seime, Įžvalgos

Maža pergalė Seime – mažiems žmonėms ir smulkiam verslui

Padariau tai, kas dar vakar atrodė neįtikima. Įstatymo pataisos, kurios iš Lietuvos žmonių turėjo atimti dar vieną galimybę užsidirbti, buvo pasiųstos į šiukšlių dėžę. Apie ką visa tai buvo?

Šiandien svarstytomis Visuomenės sveikatos priežiūros įstatymo pataisomis, kaip aiškino jų autoriai, esą buvo siekta suvienodinti teisinius reikalavimus. Rašė gudrūs biurokratai – daugybė puslapių, visokios teisinės insinuacijos, viskas aptaku ir nuobodu.

Tačiau vienos šių pataisų dalies esmė buvo labai paprasta: jei kas nors turi nedidelį kaimo turizmo verslą, tarkime kokį nors mažutį „B&B“ (nakvynė plius pusryčiai), tai privalo turėti ir higienos pasą, o jam gauti reikia įgyvendinti galybę reikalavimų, pateikti nemažai dokumentų ir sugaišti daug laiko. Negana to, pagal svarstytą įstatymo pataisų variantą, šie smulkūs verslininkai būtų turėję visa tai atlikti per 90 dienų nuo įstatymo įsigaliojimo.

Taigi, jiems būtų reikėję gauti leidimą. Tai reiškia arba kyšį ir viešą pažeminimą, arba brangiai apmokamų konsultantų samdymą, kad šie sutvarkytų reikiamus dokumentus. Tik štai po to ar ką beuždirbsi? Ir galų gale – kiekvienas tave kontroliuos.

Kaip jau tapo įprasta, gudriems ponams – o tai yra kontroliuojančios institucijos ir tariamai „privatus“ verslas, kitaip sakant, tie, kurie per įstatymus sau susikuria „versliuką“ konsultuoti, kaip tuos įstatymus valdyti bei vykdyti – taigi, šiems ponams pinigai, o dirbančiam žmogui belieka baudos, neviltis, o blogiausiu atveju tik emigracija. Tai ar nebus korupcijos, kaip rašo biurokratai ir juos atstovaujantis Aurelijus Veryga aiškinamajame rašte? Baikit, nemanau.

Įstatymas ciniškas. Naikinantis mažuosius. Neleidžiantis užsidirbti.

Iki mano kalbos tai buvo techninis dokumentas. Po jos – dauguma nubalsavo prieš ir susilaikė  (už 35, prieš 18, susilaikė 34); balsavo prieš arba susilaikė visų Seimo frakcijų, išskyrus LSDDP, atstovai. Šio naikinančio įstatymo nebėra. Nebėra. Džiaugiuosi ir kartu pati šiek tiek negaliu tuo patikėti.

Kalbą iš Seimo galite peržiūrėti čia.

12 komentarai įraše "Maža pergalė Seime – mažiems žmonėms ir smulkiam verslui"

 1. Rolandas parašė:

  Sauluole P. Ausra, alio valio ir megabaitai! Gerai, kad megabaitai pasieke kazkieno ausis 🙂 aciu Jums.

  P.S prezidento rinkimuos 1 ture balsuosiu uz Jus, 2- Simonyte. Manau esat labiau reikalinga seime. Ypac praimo kedeje su savo komanda. Reikia mums Jusu.

  • Aušra parašė:

   Dėkui. Tiesa, niekada daugiau į Seimā nebeisiu ir prezidento bei europarlamento rinkimai kita pavasari bus mano paskutiniai rinkimai

   • Tadas parašė:

    Būtų gaila. Kita vertus linkiu nenueiti į istorijos bedugnę, bet po savęs palikti komandą, kuri turėtų panašias vertybes ir svarbiausia smegenų, bei norą kalbėti tiesą. Niekada nenusigręžkite, kad ir kas be atsitiktų, nebūkite pabaiga, o būkite pradžia! Linkiu

    • Aušra parašė:

     Smegenys negali funkcionuoti nemaitinamos. Savanoriauti žmonės be galo negali, nes dirba. O padėjėjai irgi negali griauti savo gyvenimų ir karjerų ardami rinkėjams dažnai net be išeiginių už 570 eurų. Ko tauta nori, ta ir gauna. Kai nemoki už smegenis, tenka mokėti olialai pupytėms ir degradams, kurie net koncentracijos stovyklas traktuoja kaip vietas, kur galima įgyti medicininės patirties.

     • Tadas parašė:

      Komandoje veikia ne savanorystė, o mainai, kurių išbandymas tik darbu. Išteklių problema – tik pasekmė, todėl būtina žmones vesti paskui tiesą ir paprašyti paramos. Dabar tam geras laikas, nes melas išsikerojęs, o idiotų visada turėsime. Todėl niekada nenusigręžkite nuo žmonių, nes šalia neteisingų yra teisingų ir mažuma veda daugumą.

 2. urba parašė:

  bravo!

 3. apropos parašė:

  Prieš kokias 3-4 savaites girdėjau per “Žinių radiją” A. Ramanausko-Greitai laidą su psichiatru Pūku. Tai ten buvo išsakyta mintis, kad p. Maldeikienei trūksta vieno šulo. Ar kandidatuojant į prezidentus reikia pažymos iš psichiatro, kaip vairuotojo pažymėjimui?

 4. Marius parašė:

  Yra ir daugiau pažymų kurios teoriškai yra reikalingos, o realiai yra beprasmiai popiergaliai, kurių gavimas žmonėms kainuoja ir laiko ir pinigų. Labai konkreičiai: kiekvienais metais daugiabučio namo bendrija (arba administratorius) turi atlikti namo techninę apžiūrą. Neuždyką savaime suprantama. Aš nesu prieš pastatų apžiūrą kaip tokią, bet kai kasmet reikalajama, nes girdi per metus gali sugriūti jei nebus pastebėtas nuokrypis nuo normų yra akivazdus apžiūros inžinieriams numatytas pasipinigavimas.

 5. stasys parašė:

  Maldeikiene,Tu tokia gera visu reikalu zinove,ekonomiste,tai atsakyk kada valdzia mums atiduos per ekonomine krize nusavintus nuo pensiju pinigus??????????Esu atsargos karininkas,savanoris nuo pat nepriklausomybes atgavimo.Buvo laikotarpis kai Tevynei reikejo padet.Nusavinot pensiju dali,gerai.Bet laikas skola grazint.Gal pinigu biudzete truksta???? Tai juk :anot Lietuvos obalsio :LIETUVA NIEKAD TAIP GERAI NEGYVENO KAIP DABAR isvada kad grazinkit nusavintus pinigus nera sudetinga.Atsakyk Maldeikiene.

 6. Rolandas parašė:

  As dekingas Stasiui, kad esu laisvoj Lietuvoj! Aciu Stasiui!!!

 7. Europoje parašė:

  Šaunuolė jūs, iš tikro mažiems verslams sunku, reikalingi geri ir stiprūs partneriai, kurie padėtų augti ir palaikytų. Tiek žaliavų tiekime, tiek logistikoje, prekyboje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *