MENIU

Komentarai (15) #išsaugokeurą, #išsaugokgalvą

Visuomeninio rinkimų komiteto „Aušros Maldeikienės traukinys“ manifestas

Keliaudama į Europos Sąjungą Lietuva troško tapti laisvų demokratinių šalių bendrijos dalimi. Entuziazmas tryško fontanu, stojimo sutarčiai pasirašyti būtini įstatymai buvo priiminėjami praktiškai be diskusijų, vėrėsi, kaip tikino tuometiniai lyderiai, naujo gyvenimo durys.

Kai galiausiai graži svaja tapo realybe, buvome laimingi: kalbėjome apie laisvę, kurią nuo dabar saugo tiek Europos Sąjungos vertybės, tiek jos šalių solidarumas, tiek Bendrijos politinė ir karinė galia.

Pamatinės Europos Sąjungos vertybės – laisvė, teisingumas, asmenų lygybė buvo artimos, teikė saugumą ir sudarė galimybę kurti turtingesnę ir visiems vienodai teisingą valstybę.

Nors prie Bendrijos jungėmės ne iš pragmatinių paskatų, ne dėl naudos, o todėl, kad svajojome ne tik geografiškai, bet širdimi tapti pilnaverte Vakarų dalimi, deja, palaipsniui vis mažiau kalbėjome apie savo pačių ir valstybės laisvę, vis rečiau minėdavome teisingumą ir solidarumą.

Kaip dažnai dabar, kai kartu su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis nuėjome jau penkiolikos metų kelią, savo sėkmes matuojame vien paramos, turto ir pinigų skaičiais. Kalbame apie spartų Lietuvos BVP augimą, apie per 12 mlrd. eurų finansinės paramos, investicijas, kurios atėjo į Lietuvą dėl narystės, energetinių tinklų sąsajas, laisvą prekių judėjimą, prisimename naudą verslui ar galimybę žmonėms keliauti be vizų.

Nebekalbame apie laisvę, teisingumą ir lygybę, kurias atnešė Lietuvos narystė Europos Sąjungoje, tačiau kurių nesugebėjome tinkamai plėtoti ir vystyti. Mūsų laisvės medį graužia neįtraukus, tik daliai vaisių duodantis, ekonominis augimas, pernelyg dažnai pamirštamos ar net paminamos silpnesniųjų – neįgaliųjų, senų teisės.

Demagogai vis dažniau skundžiasi mistiniu Briuseliu ir aiškina, kad jis esą naikina valstybių laisves – kai išties jos stiprinamos ir plečiamos. Jie dėsto, kad Briuselis pamina mažųjų gyvenimus, nors išties Europos Sąjunga atskiroms, net visai nedidelėms valstybėms suteikia lygias teises spręsti ir remdama įgalina jas siekti savo tikslų.

Demagogai verkia, kad Europos Sąjunga riboja žmonių laisves, nors ji jas plečia ir stiprina.

Tokios ir panašios demagogų kalbos, apaugusios mistiniais esą prarasto tautinio rojaus voratinkliais bei įkalintos vadų, o ne laisvų piliečių, paieškose, vis dažniau ir garsiau skamba ir Lietuvoje.

Tos kalbos yra melas – melas, kuris gali kainuoti mūsų valstybės laisvę.

Lietuva įsikūrusi Europos kampelyje, kurį nuolat persmelkia istorijos skersvėjai. Tad privalome suvokti, kad Lietuvos nepriklausomybė, savarankiškumas bei gerovė priklauso nuo to, ar išliks Europinis projektas.

Europos Sąjungos valstybės Lietuvai išties labai daug padėjo ir finansiškai, ir patirtimi. Per pastaruosius penkiolika metų Lietuva ir praturtėjo, ir sustiprėjo. Ir ateina laikas, kaip jau Lietuva gali padėti Europai, o padėdama Europai, ir pati kurti lygesnę bei sąžiningesnę Lietuvą.
Pastaruoju metu Europos Sąjunga susiduria su daugybe problemų: tai ir sustabarėjusios ir vis dažniau lūkesčių nepateisinančios Europos institucijos, tarpusavio konfliktai ir negebėjimas susitarti dėl tolesnės Sąjungos krypties.

Prie šių konfliktų dažnai atvirai prisideda Lietuva blokuodama sprendimus, galinčius padėti pasiekti daugiau darnos tarp Europos valstybių – nuo mokestinio teisingumo iki lygių darbo ir atlygio sąlygų darbuotojams Vakarinėje ir Rytinėje Europos Sąjungos dalyje.

Kurdama savo neretai labai savanaudišką darbotvarkę ir užmerkdama akis į Europos Sąjungos solidarumo ir teisingumo siekius, Lietuva dažnai veikia vien Lietuvos darbdavių, o ne darbuotojų labui. Ir tai matome augančiuose nelygybės ir atskirties rodikliuose.

Turime suprasti, kad jeigu neduokdie, Europos Sąjunga kaip projektas žlugtų arba ta ar kita forma dėl aklo užsispyrimo ir savanaudiškumo mes būtume iš jos pašalinti, tai Lietuva netektų savo savarankiškumo ir Nepriklausomybės, o mūsų likimą vėl spręstų kaimynai iš Rytų.

Mes siūlome aiškią Vakarų kryptį, kurią brėžia Vakarų vertybės, žmogaus teisės, teisės viršenybė, galimybės Lietuvai priartėti prie vakarietiškų socialinių standartų ir gauti progą reformuoti Lietuvos socialinį modelį.

Tai už ką kaunamės, yra Europinės vertybės ir pagarba žmogui, pasiekianti kiekvienus namus.

Tai ką mes siūlome, yra daugiau Lietuvos solidarumo su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis, daugiau savigarbos, mažiau finansinių reikalavimų ir daugiau supratimo, kad Europa yra ne mistinių svetimųjų, o mūsų – Lietuvos – projektas.

Europos kalba ne apie pinigus, išmokas, paramas, bet apie kai ką daugiau ir svarbiau – laisvę. Šią laisvę iš jūsų nori atimti demagogai ir populistai. O dėl laisvės mes privalome kovoti.

Tai ką mes siūlome yra aiški nedviprasmiška Lietuvos kryptis..

Prisijunkite prie Aušros Maldeikienės traukinio, nes jis veža tik Vakarų kryptimi.

2019 m. gegužės 26 d. rinkimuose į Europos Parlamentą atiduokite savo balsą “Aušros Maldeikienės traukiniui”.
————————————————
Pasidalinkite su visais kuriems rūpi!

Jei gali – prisidėk prie „Aušros Maldeikienės traukinio“ kelionės auka. Jei nori mums padėti – sąskaitos numeris LT147300010157824042, gavėjas – komiteto koordinatorius – Alvyda Eigminienė. Mokėjimo paskirtyje įrašykite – Auka „Aušros Maldeikienės traukiniui“ ir savo asmens kodą (BŪTINAI nurodykite savo asmens kodą, kitaip auka bus netinkama, t. y. negalės būti naudojama rinkimų kampanijai finansuoti). Kiekvienas jūsų gali paaukoti iki 12 eurų. Paaukoti daugiau kaip 12 eurų gali tik tie, kurie yra deklaravę savo pajamas ir turtą už 2017 metus. Vienas asmuo gali paremti iki 8 850 eurų, tačiau parama negali viršyti 10 proc. asmens metinių pajamų, deklaruotų už 2017 metus.

#aušrostraukinys2019 #EP2019 #manifestas

Tai yra neatlygintina politinė reklama, sukurta paties kandidato.

15 komentarai įraše "Visuomeninio rinkimų komiteto „Aušros Maldeikienės traukinys“ manifestas"

 1. Karolis parašė:

  Nieko konkretaus šitame jūsų manifeste. Tik mintytės ir sakinukai + banko sąskaita.

  • Aušra Maldeikienė parašė:

   kokios bėdos? Jei nematote minčių, kurios JUMS patinka, tai nepasirašykit. 🙂

   • Karolis parašė:

    Mintys visai gražios tame jūsų rašinuke. Tačiau Dostojevskis klydo: grožis neišgelbės pasaulio. Tai galioja ir Europai. Jeigu būčiau mokytojas, o jūs – aštuntokė, tai parašyčiau jums aštuonis. Toks, sakyčiau, negriežtas vertinimas.

    Žinoma, kad nebalsuosime už jus. Mes balsuojame už tuos, kurie šakėmis per vandenį nevolioja. Esame mąstantys ir neprašome patarimo, pasirašyti mums ar ne nepasirašyti.

    Visgi tikėtina, kad jūs surinksite reikiamą parašų kiekį. Dauguma žmonių šiais laikais intelektualiai apleidžiami ir naivūs.

 2. Mauras parašė:

  gerb.Aušra, pasirašiau. Tai (ir ne tik tai) yra proga pasisakyti. Pasistenkite suprasti, nes pastebėjau kad jūsų santykis su kritika ir kritikais specifinis, bet visgi pasakysiu, koks įspūdis ir kokie klausimai kyla stebint ir skaitant. Jūs viešas asmuo, blogas vieša vieta, ir mėginsiu būti konstruktyvus.

  1. Apie atsakomybę, gebėjimą susifokusuoti į tikslus ir pabaigti iki galo. Savivaldybės taryba, Seimas, bandymas kandidatuoti į Prezidentus, dabar – Europarlamentas. Kodėl? Savivaldybė tiek to, išėjote vidury kadencijos, bet gal galite pateikti savo pusės kadencijos veiklos ataskaitą, ir kodėl nusprendėte, kad nenorite baigti kadencijos, kurią jums patikėjo rinkėjai. Beje, sakėte, kad tai paskutinė jūsų kadencija Seime, nes jau užsitarnavote pensiją. Persigalvojote? Nes EP prilyginti pensijai, galimybei įdarbinti biure padėjėjus iš partinių ar verslo pagalbininkų, ar tremčiai – kaip deja realiai yra su dauguma mūsų MEP – yra nesusipratimas.
  Darbotvarkes publikuoti ir rašyti bloge ar duoti interviu žiniasklaidai su poizicija įvairiais klausimais – imho per mažai, Seimo nario ataskaitos puslapyje lrs.lt (buvau nustebęs kad toks atsirado) – “informacija ruošiama”. Tikslai, veiksmai, kaip sekėsi, kas liko nenuveikta, ką ir kodėl darysite toliau – gal nerandu, bet tikiuosi atsakysite.

  2. Kodėl manote, kad manifesto užtenka kandidatuoti į EP? Ką gali ir turi daryti EP kad išsaugoti Europos Sąjungos pasiekimus ir kaip tvarkytis su iššūkiais?
  3. Prie kokios frakcijos ruošiatės prisijungti?
  4. Kas pakeis jus Seime? Daugiau matėsi veiklos sveikatos ir neįgaliųjų temose, bet mažai matyti pastangų mokesčių ir finansų klausimais, ko tikėjausi.

  Beje, išrinkus jus į EP tai mokesčių mokėtojams kainuotų vienus papildomus rinkimus jūsų apygardoje, ir ar atsiras kas kandidatuos metams – neaišku.

  • Aušra Maldeikienė parašė:

   Mano santykis su kritikais nėra specifinis. Ateikite į susitikimus (kurie vyksta kiekvieną paskutinį mėnesio trečiadienį) ir atsakysiu į visus klausimus. Nuolat trukdyti mane kiekvienam atskirai, reiškia tiesiog nesuvokti, kokios yra realios darbo apimtys. Kas nuolat skaito, ką rašau, ir stebi dienotvarkes, bei lankosi kasmėnesiniuose susitikimuose, puikiai žiną ką ir kodėl darau.
   Dėl darbų pabaigimo.
   Labai gerai žinau, ką gali būti padaryta, o kas ne. Ir savo laiką bei pastangas skiriu tol, kol matau prasmę. NIEKADA NESU ŽADĖJUSI JUS PADARYTI LAIMINGU ir PATENKINTI KOKIAS TAI JŪSŲ ASMENINES VILTIS. Jeigu sugebėtumėte perskaityti čia skelbiamą 2016 metais skelbtą Seimo rinkimų programą, aš ją nuosekliai vykdžiau ir vykdau.
   Naujoji mokesčių sistema, kuri – esu tai rašius šimtus kartų, net knygose – kaip ir senoji yra absoliutiai neteisinga, bet ji patinka tautai, Prezidentei ir daugumai didžiųjų partijų, kurios proteguoja turtingesnius ir įtakingesnius visuomenės sluoksniu, vidurinio sluoksnio sąskaita. Kol tauta nesuvoks, kad tai vyksta jų sąskaita, bet koks darbas šioje srityje yra absoliučiai tuščias ir nevertas didesnių pastangų. Balsavime nedalyvavau ir paaiškinau kodėl.

   Dėl EP – aiškiai rodote, kad TIKRAI NESIDOMĖJOTE mano darbu šioje srityje – nei dar 2017 metais skelbta Europos ateities vizija, nei pasisakymais bene dešimtyje europinių renginių, nei kalba Seime dėl ES ateities, et.c etc. etc. Net nesugebėjote perskaityi mano rinkimų programos. 🙂 Šiaip nesidomėjote, ką veikiu Seime ir kokiomis temomis dirbu jau bene 10 metų. Ir tikrai neturiu laiko dabar jus ASMENIŠKAI šviesti. kai viską lengvai galite rasti ir čia, ir Fb, ir youtube.
   Dėl frakcijos – dešimt kart sakiau, kad kol nėra aiški EP sudėtis. Taigi ir atsakymo nėra. Tai tikrai bus proeuropietiška frakcija. (ir tai vienareikšmiškai aišku iš manifesto)
   Neįgaliųjų srityje dirbau tik metus, kol paruošiau ir atidaviau Justui Džiugeliui Neįgaliųjų integracijos į atvirą darbo rinką koncepciją. Dabar praktiškai tą pačią koncepciją stumia Tomilinas. Tiesa, abejoju jo sėkme, socialinės įmonės skyrė daug lėšų lobizmui ir atviram Seimo narių papirkinėjimui. :), ir jiems ta mano rengta ar Tomilino koncepcija išmuša iš rankų per 30 mln. eurų kasmet. Apie tai buvo spaudos konferencija.
   Kas mane pakeis Seime nežinau – jeigu mane ir išrinktų, būtų kiti rinkimai.
   Kaip dešimtis kart sakiau, kituose SEIMO rinkimuose 2020 metais nedalyvausiu. 🙂 Tokie kaip jūs net neskiria rinkimų. Niekad ir niekur nesakiu, kad nedalyvausiu EP rinkimuose.
   Prezidento rinkimuose dalyvavau, kol mačiau bent mažiausią prasme – beje, ir dabar prezidento rinkimai nevyksta, renka ne tai gražiausią vakaruškų jaunuoli, ne tai rajono merą. Ir čia žiniasklaidos problema,
   Dėl parašo – niekada nesu prašiusi išmaldų – tai tik jūsų sprendimas pasirašyti, ar ne. Netinku, nueinate ir parašą atsiimate. Kokios bėdos?

   Ateityje į asmeniškus laiškus ir panašias priekabes neatsakinėsiu. Yra viska dienotvarkė skelbiama, darbai nurodomi tiek Seimo psupayje, tiek divejuose Fb paskyrose ir bloge. NĖRA NĖ VIENO KITO SEIMO NARIO KURIS TIEK BENDRAUTŲ. nepatinka, susirandate, kas jums artimesnis. O dabar tokie tekstai , kaip šitas, labai trukdo darbui. Yra susitikimai, ateinate ir klausiate. Visiems atsakau. Kol kas Lietuvos rinkėjai Seimo nariui nesuteikia jokių nei žmogiškų, nei finansinių galimybių su kiekvienu kontaktuoti asmeniškai.
   Nepadoru šantažuoti politikus. Ir aš nesu ta, kurią galima šantažuoti.

  • Mauras parašė:

   Ačiū už vargus, jei laiko nėra tai į nepasiruošusių egzaminui studentų kvailus klausimus ir atsakinėti nebūtina 🙂

   Ačiū ir už kvietimą, bet atėjus į susitikimą tektų uždavinėt tuos pačius klausimus o jums improvizuotai atsakinėt man asmeniškai, ką darėte čia ir ko jūs kiek supratau nenorite, tai ir aš nenorėčiau gaišint jūsų brangaus laiko. Todėl vis dėlto lieku prie nuomonės kad efektyviau būtų pateikti viską trumpai ir konkrečiai ataskaitoje visiems rinkėjams, o ją galėtų perskaityti gerokai didesnis skaičius žmonių nei lankosi susitikimuose. Gal tai (veiklos ataskaita) nesuprantama akademiniame ir Seimo narių pasaulyje, bet likusiame – visiškai normalus dalykas, jei žinoma nesijaučiate stipriai aukščiau už tuos kas jumis patikėjo ir savo balsais pasiuntė dirbti į Seimą. Beje, o kur skelbiate apie tuos kasmėnesinius? Paskaitau blogą ne pirmi metai, bet nepastebėjau užuominos ar kvietimo, gal neatidžiai skaitau.

   Jūsų teksto didžiosiomis raidėmis paskirties nesupratau ir verčiau nekomentuosiu. Pasakysiu tik tiek – jūsų pasisakymai mokesčių tema kėlė lūkesčių, paskaičiau ką tik dar kartą “Tikiu ir pažadu”, ten apie tai yra nemažai, ir tai jūsų sritis. Manau puikiai suprantate, kad esmė ne balsavime už valstiečių parengtą mokesčių perstumdymą, o ar buvo koks nors sistemingas aktyvus veiksmas propaguojant ir buriant palaikančius tas idėjas, kurias kėlėte iki rinkimų. Jei teisingai supratau užuominą, manote, kad tai buvo neįmanoma – ką gi, žmonės su dideliu noru kartais paverčia neįmanomus dalykus realybe. Jei net nebandome, gal verta paaiškinti kodėl arba apie tai nekalbėti prieš rinkimus? (oho, studentas moko profesorę, tuoj gaus :)) Labanakt.

   • Aušra Maldeikienė parašė:

    Jeigu domina rimti dalykai, tai čia yra atskaita už darbus yra čia (o mano darbas visų pirma Europos reikalų komiteto vicepirmininkės pareigos, dabar Bukarešte dalyvauju konferencijoje tarpparlamentinėje ir sakysiu kalbą), Ir tai parašyta. Mokesčiai yra net keliuose knygos e aprašyti. Jeigu norite žinoti, galite rasti be vargo. Kiekviena proga ataskaitų tikrai nerašysiu. Man patinka žmonės ir toliau su jais bendrausiu. O jūs gal raskite kokį nors jums įdomų politiką. Kur bėdos? Mūsų Seime beveik pusantro šimto

   • Mauras parašė:

    blogas yra labiau aktualijų ir idėjų atspindys ir kažkiek, bet labai fragmentiškai informuoja apie tikslus ir veiksmus. Tai nėra jokia ataskaita, tiesiog formatas ne tas. Apie tai kad rinkėjas eitų be vargo pasiskaityti knygas gal taip pat nekalbėkim, tai akademinė, bet ne Seimo nario veikla.

    Jei trumpai susistemintai pateikti išsikeltus tikslus, nuveiktus darbus (tai yra priimtus aktų projektus, nesvarbu kokios srities) ir planus, įvardijant sekantį žingsnį kuruojamomis temomis išdėstyti vieno lapo brošiūroje ir net įmesti ją į pašto dėžutes sugeba Majauskas (mus jau pasiekė ir savižudybių prevencija, ir medicininės kanapės), nematau priežasčių kodėl to negalėtų sugebėti Maldeikienė. Lėšos parlamentinei veiklai skiriamos vienodos visiems, jei jų neišnaudojate – prarandate ne jūs, o jūsų idėjos ir jas remiantys žmonės.

    Dabartinė veikla, pripažįstant bendrai teigiamą jūsų viešos komunikacijos poveikį, nepykite, panaši į nedidelį chaosą ir bandymą tenkinti asmeninį smalsumą ar ambicijas, bet ne padaryti iki gal taip, kad būtų galima rinkėjams drąsiai pasakyti – turėjau tikslą, už mane balsavote, todėl dariau veiksmus, padariau iki galo, prašom – rezultatas. O ne – turėjau tikslą, dariau, perdaviau Džiugeliui, po to paėmė Tomilinas, o kas ten bus neaišku, nes lobistai baisiai stiprūs, papirkinėja… Atsisakote, nerašysite – tai jūsų apsisprendimas, demonstruojantis ir situaciją (su rezultatyvumu), ir požiūrį, o jį net suvokiant trūkumus keisti dažnai būna sunku, ar neįmanoma dėl žmogiškų silpnybių. Gaila, nes norėtųsi daugiau.

    Po šio sakinio (čia galiu lažintis, ir tai apie jūsų santykį su pasiūlymais ar kritika) jums kyla noras eilinį kartą panaudoti jūsų sugebėjimą visus kas mėgina ką nors patarti ar užduoda kokį nepatogų klausimą siųsti kuo toliau, kuris kaip visada tiesiog neprilygstamas 🙂 Be pykčio.

    • Aušra Maldeikienė parašė:

     skirtingai, nei Majauskas, aš daug dirbu. Ir neturiu laiko jums asmeniškai atsiskaitinėti. Raskite tiesiog savęs ir savo idėjų vertą politiką. Man daug darbo su ES ir neįgaliaisiais, ir senukais, ir Audito komitete.

 3. Jonas Bruzas parašė:

  esu is kaimo ,bet ne runkelis ir ne sunauja ,visu pirma esu zmogus ,kaip ir kaimynai.zmones moka sodrai ,moka PSD ,ukininkai moka ukininkobmokesti ,pajamu mokesti ,zodziu kaip ir turi buti,betmusu teisiu isrinktieji i valdzia negina .integruoja europinius euriukus i savo kisenes .30 metu gyvenami nepriklausomoje Lietuvoje bet taip blogai kaip dabar yra nera buve nuo Kunigaikscio Mindaugo laiku.keliai Moletu rajone Joniskio seniunijoje nepravaziuojami ,nevaziuoja pas mus nei gimines nei draugai ,esame izoliuoti nuo civilizacijos .Prasau pagelbeti .isaiskinkite ministrui R.Masiuliui ,kad zmones moka keliu mokescius ir dar ES skiria lesas tegul nevalioja durniaus .

  • J.Bruzas parašė:

   manau zmones suklydo balsave uz Maldeikiene ,nesiteikia net atsakyti i pagalbos sauksma .

   • Aušra Maldeikienė parašė:

    Tamstos pageidavimai man be jokios logikos . Ūkininkai moka mokesčių labai mažai palyginus su kitomis gyventojų grupėmis. Pagalbos reikia kreiptis telefonu 112, aš ten nedirbu.

 4. Pilietis` parašė:

  Komunistų partijos manifestas. Visų šalių proletarai vienykitės 🙂 Ar parvešite iš Evrosojūzo mums šviesų Stalino rytojų?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *