MENIU

Komentarai (4) #išgyvenkLietuvoje

Stabdykime isteriją dėl Vaiko teisių apsaugos įstatymo

BNS nuotrauka.

 

Prasidėjo masinis Seimo narių puolimas ir raudos dėl esą netinkamo Vaiko apsaugos įstatymo.
Toliau pateikiamas mano atsakymas dėl prasidėjusios isterijos susijusios su vaiko teisių apsaugos įstatymu.

Platinamas tekstas toks.

Gerbiamas (-a) parlamentare,
Rašau Jums kaip Lietuvos Respublikos pilietė, kaip Jūsų rinkėja. 
Šių dienų situacija labai neigiamai paveikė mane bei daugumą kitų Lietuvos žmonių. Visuomenė išvydo, kad pernai priimta “Mato reforma” neatnešė žadėto gėrio. Ne dėl to, kad jai netinkamai pasiruošta, ne dėl to, kad ji netinkamai vykdoma, bet dėl to, kad bloga pati reforma. Žmonės jau suprato, kad naujoji reforma nepadės nei išvengti, nei sumažinti kiekį tokių tragedijų, kaip Matuko istorija. Ką naujoji reforma tikrai atnešė, tai terorą ir baimę, išgyvenamą šiandien beveik kiekvienoje mylinčioje ir tvarkingoje šeimoje. 
Lietuvos žmonės suprato, kad buvo pasinaudota nekalto vaiko brutalios mirties istorija, kad Lietuvoje įsigaliotų ši baisi reforma, ardanti šeimas bei sukelianti daug skausmo ir sielvarto ir taip daug kančios patyrusioje mūsų visuomenėje. Žmonės pamatė, kad šia reforma labai suinteresuota viena užsienio šalis. Žmonės taip pat suprato, kad Seimo nariams, vienbalsiai nubalsavusiems už šią reformą, buvo padarytas nedovanotinas spaudimas ir neduota pakankamai laiko viską apgalvoti. Labai Jūsų prašau, kol dar ne vėlu, ATŠAUKITE ŠIĄ REFORMĄ KARTU SU VISAIS JOS POĮSTATYMINIAIS AKTAIS. Įsiklausykite, ką sako visuomenė – dauguma žmonių nenori, kad ji būtų taisoma, jie nori, kad ji būtų atšaukta. Juk ir iki reformos turėjome visus reikalingus įstatymus kovai su smurtu prieš vaikus, tiesiog jų ne visada būdavo laikomasi. Jei vaikų ašaros bei prieš save ranką pakėlusių tėvų kraujas Jūsų nepaskatina atšaukti reformos, tuomet kas paskatins?!
Išgirskite žmonių prašymą. Lietuvos žmonės gali užmiršti ir atleisti daug ką – sumažintas pensijas, kylančias kainas, sunkėjantį pragyvenimą, korupcijos skandalus, bet jie neužmirš ir neatleis tiems, kurie leido draskyti jų šeimas ir už didelius pinigus parduoti jų mylimus vaikus. Dar ne vėlu. Jei atšauksite šią reformą, žmonės prisimins, kad šis Seimas iš tiesų jiems atstovauja, iš tiesų gina jų interesus ir saugo pagrindinę mūsų visuomenės ląstelę – šeimą.
Prašau, atšaukite šią reformą. Tauta šito tikrai nepamirš.

Atsakau.

Aš buvau vienintelė Seimo narė, kuri pernai rugsėjį nepalaikė vadinamosios Matuko reformos. Apie tai, kodėl taip padariau, esu viešai ir nuosekliai kalbėjusi ir spaudos konferencijose sausio bei lapkričio mėnesiais.

Manau, jog ir įstatymus teikiančiam ministrui privalu kalbėtis ne su mirusio vaiko vaizdiniu, o su specialistais.

Tačiau tikrai nepalaikysiu ir beatodairiško reikalavimo viską atšaukti, nes mėgstu logiką.

Vaikai Lietuvoje tikrai kenčia ir neretai net žudomi, tad ne visi tėvai yra verti to vardo. Mačiau tai ir kaip mokytoja mokykloje (netgi turėjau mokinę , kurią nužudė jos tėvas), mačiau tai ir daugelyje laidų per TV, tarkime su prof. Rimantu Kėvalu.

Nematau pasaulio, kaip juodai balto, ir kitiems nuoširdžiai to nepatariu daryti..

Jokia save gerbianti šalis nėra valdoma isterija, lozungais ar pataikavimu nestabiliems rinkėjams.

Nurimkime ir bandykime padėti visų pirma vaiko teisių apsaugos specialistams, kurie kasdien susiduria su mūsų visuomenės piktžaizdėmis – skurdu, neviltimi, persidirbimu, atskirtimi ir panieka. Tai turi būti labai garbingas, labai gerai apmokamas darbas, o jį teikiantys asmenys turi gauti ir tinkamą psichologinę paramą.

Tada palaipsniui ir sistema taps padedančia, o ne baudžiančią ir kontroliuojančia.

4 komentarai įraše "Stabdykime isteriją dėl Vaiko teisių apsaugos įstatymo"

 1. Kazimieras parašė:

  Vėl pažįstu Tave, kovojusia su EBsW, Kauno holdingo kompanija. Dabar tarsi turi daugiau galių, kaip Seimo narė. Ir kas? Idealistams kaput:(

 2. Popiezius parašė:

  tai ne isterija, tai baime del nezinios ar rasi vaika nuvaziaves pasiimt i darzeli, ar gris vaikas is mokyklos, kada pasibels policija i duris ir ar supildzius lenteles isplesus jega is ranku issives, tai baime is zinojimo kad vaikas jau nebe tavo, kad bet kada gali jo netekt, del aplinkybiu kurios nuo taves nepriklauso, ir kad niekaip negalesi jo apgint. Labai teisinga teksta publikavote, tik gaila kad nejauciate seimu skausmo, labai gaila, ir skaudu…

  • Aušra parašė:

   Absoliučiai niekas negresia jūųs šeimai ir vaikams, jeigu jų nemušate ir nesmurtaujate, o skaitote jiems knygas. Tiesa, nepykit, tačiau jeigu vietoje to, kad bendrautumėte su savo vaikais ir skaitytumėte rimtas knygas, jūs nervinatės dėl nežinia ko, tai tamstos vaikai galiausiai gali turėti rimtų problemų. Su vaikais reikia būti. Ir būti prasmingai.

 3. Kvazimodas parašė:

  Reikia skirti priaugusius sociumus pagal Maslovo poreikiu piramide. Tai yra turi savo branda.
  Ir sociumus kurie ES pinigus investavo taip, kad kilo tik BVP o pragyvenimo lygis, pacios ES gale. Ir susidaro tris parametrai.

  1 Pragyvenimo lygis P
  2 BVP B
  3 Ir didele didele 50% duobe tarp B ir P = SH

  Kaimietis ta duobe SH i ka ieina mokeciu sistema, jos sudetingumas, isipareigojimu ir reggalmenu lygis. akcizu dydziai, ir visas visas geris kuri ES matuoja pagal saliu BVP, taigi ikrisdamas bet koks kaimietis i ta pragariska SH duobe vadina paprastai, lietuviskai kaimietiskai.

  Bet musu Lietuvos aukstuomene gi nekaimieciai. Ne muzikai. Jie isranda ta tariama paslaptinga termina SESELIS. Ir jam suraso visus visus griekus tik ne ES lesdasd i B.
  _____________________________________________________

  Taigi sventoje zemeleje ir susiskirsto jos vargdeneliai i ryskias tris kategorijas.

  Tiek kurie B puseje.
  Tie kurie P
  Na ir dar viena tokia tarsi persona nongrata, tarsi ju is vis nera, bet jie yra , geriau aisku kad ju nebutu tie kurie ne savo valia atsidure tame SH….

  Ir kur ju netampo tu SH ir po kokias tik istaigas, Nesuprasi ne tai socialines, ne tai gestapines, pasirodo tie SH patys didziausi valstybes nusikalteliai. Na toje SH tupi ir visus ES rodiklius maiso..
  _______________________________________________

  Taigi po truputi grisime prie vaiku. O ES nekvailiai. Juk jie mato netik ta graziai ismazgota ir svytinti lietuviska B bet ir P… Ir tarpe ju ta SH. Nu maiso tas SH kad ir kur. Kame reikalas is kur tas SH kai jus tiek ES lesu isisavine., Kas tie zmones., vargu ar gausit dar likusiems 2 metams ES lesyklele taip lengvai.

  Ir suka sventos zemes isminciai, kas tas SH ka su juo daryt. Ne tai kontrabanda pripaisyt, ne tai sienaut juos. Nors kontrabanda pinigus is salies isveza ir ji niekaip negali sudaryti to dirbtino B virsuneles. Bet ten aukstai gi jie zirafos kaklus turi, JIem geriau matosi.

  IRRRRRRRR A GERIAU TRADICISKAI LIETUVISKAI……….. PER TO SHHHHHHHHHHHH GALVAS SIENAPJUTE PADARYSIM. Ir pasipyle tam SH skirtu socialines reformos reformeles. Is birzu birzeliu islakste sieno pjauti, tik neaisku kam. Tas SH aptaskytas tinginiu, degradu ir kitais konstruktyviais epitetais per garsiaja panorama. Labai reiksmingais veidukais salies politologai aiskina ju kenksminguma saliai. Visi tokie pakyleti, sventiniais veidais. TARSI TO PAKYLETO B kurimas, tampa bendravisuomeniniu kurybois procesu ir ivardinama kaip didziaja salies kultura. Kuri ant B vaziuos toliau tik neaisku pagal koki avaizda, ne tai Norvegiska ne tai Vokiska…
  _______________________________________________________

  Na va dabar jau pereisim prie vaiku… Kaip minejau turime 3 visuomenes labai aiskius socialinius sluoksnius, B .. P… ir SH.. Va paskutinis tiesiog kliute kliuna B valdyti P kad gautu ES. Ir nesunku suprasti jei sociumas tampa ant tiek moralus ir pakyletas, jei kuria ne motyvacija, o demotyvacija apaciu sienapjute.. Akivaizdiai isaugs alkoholizmo destrukcines pasekmes, butinis smurtas, suicidas na ir kaip skaudziai neskambetu labai ES tarpe nemegiamas vaiku konteineriuose, smurtas pries vaikus ir net vaiku suicido skaicius.

  Aciu dievui tie musu pakyleta B kategorija tai supranta. O juk tam yra visais laikais ir visomis kryptimis puikiai pasitarnaujancios socialines zaliosios beretes. Jas visada ir bet kur galima panaudoti neblogiau nei Prancuzu legiono distantinnkus.

  O GAL GERIAU MES IS ANKSTO VAIKUS ATIMINESIM. KURSIM JIEMS ATSKIRUS NAMUS. TA SH PRISKIRKIM PSICHINIAMS LIGONIAMS. Dar 30 metu atgal tam patirtis yra. ir turesim aukstaja pakyletaja lietuvos svytincia B rase. Kurie kuo puikiausiai gaudosi kas siame pasauli durniai, na tie SH, kas pakyleto ir issiimokslinusio luomo. Na aisku tie B.

  Tik mazyte probleme. Kai susiremia du pretendentai i ta B posta. Niekaip nesutaria kas tai yra politika o kas tai politikavimas. Ne tai kryptis i ta B ne tai SH….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *