MENIU

Komentarai (14) #išsaugokgalvą

Politiniai zombiai atbėga atidunda

Ši savaitė mano gyvenime vadinsis politinių zombių savaitė. Savaitė prasidėjo Petru Gražuliu, o baigiasi tokiu pačiu politiniu zombiu Agne Zuokiene. Ji ne pirmas toks politinis lavonas, kuris naudodamasis mano vardu ir mano realiais politiniais darbais bando iš visiško dugno pakelti savo niekada nebebūsiančią politinę karjerą. Bet užteks apie Agnę arba Petrą, aptarkime argumentus.

Pirma. Lietuvoje įstatymai kuriami ydingai, kartais atrodo tartum siekiant sukelti chaosą: vietoj lėto ir išsamaus problemos nagrinėjimo, interesų grupių įtraukimo (VISŲ interesų grupių) ir konsensuso, paremto vertybėmis kūrimo, patys aktyviausi Seimo nariai dažnai kuria pataisas, kurios nieko nekeičia arba skirtos nykstamai mažoms asmenų grupėms. Taip įstatymu pradedama reguliuoti tai, kas gali būti efektyviau reguliuojama gera praktika, papročiu ar sveiku protu.

Antra vertus, kiekybinis įstatymdavystės matavimas yra absurdas. Ypatingai jeigu taip vertinamas darbas asmens, kuris priklauso net ne opozicijai, o parlamentinei mažumai, kuri tik globojama ar remiama kitų parlamentinių jėgų gali apskritai kažką veikti Seime neskaitant balsavimo. Beje, čia pastaba ir Andriui Tapinui, kuris savo laidoje, kaip drįstu teigti, neprofesionaliai matavo parlamentarų veiklą.

Per pastaruosius keturis mėnesius užsiėmiau trimis problemomis, kuriomis ir toliau rengiuosi užsiimti.

Pirma, tai socialinių įmonių ir socialinio verslo reguliavimas, kuriam būtinų įstatymų kūrimas perkeliamas į Seimą. Taigi dabar vietoj labai formalaus SADM’o požiūrio į šį įstatymą, turėsime platesnę perspektyvą. Ir tai yra ir mano pasiekimas. Seime sudarytoje grupėje pažvelgę sistemiškai, tikrai pakeisime ne kokią smulkmeną, bet patį principą, kaip teikiama parama atskirtiems grupėms integruotis į darbo rinką. Pataisas rašyti nesudėtinga, net paprasta, bet norint pakeisti visą paramos sistemą būtina platesnė Seimo narių parama, tad su Ingridos Šimonytės, Justo Džiugelio, Tomo Tomilino ir Mykolo Majausko pagalba, tikiu, rasime kelią, kaip pateikti ne pataisą, o sisteminę reformą. Tai leis tikslingai panaudoti valstybės biudžeto lėšas atskirties grupių integracijai į darbo rinką.

Antroji tema, kuriai skyrėme daug dėmesio, tai sprendimo būdų, kaip esmingai pagerinti vyresnių žmonių būseną bei stabdyti plačiai paplitusį institucinį prieš juos nukreiptą smurtą, paieška. Pirmas žingsnis – išleisti jiems prieinamą informacinę medžiagą ir lankstinuką, kur vyresnio amžiaus žmonėms būtų jiems suprantamai pateikta informaciją, kur ir kokią pagalbą jie gali gauti. Peržiūrima institucinę paramos senyvo amžiaus žmonėms sistema, jiems teikiamos paslaugos, įstatymai ir bus ruošiama esminė šios sistemos reforma.

Trečia tema, jau sukėlusi nemažą audrą, – Seimo institucijos vidaus darbo keistenybės. Tarkime, parlamentinės lėšos „gėlėms”, kurios man iš pradžių atrodė keistenybė, nors vėliau paaiškėjo, kad tos apvalios sumos, skiriamos gėlėms, neretai tiesiog yra išgryninamos ir taip padidinamos išmokos padėjėjams arba tai tampa papildomomis partijų lėšomis. Nagrinėdama šią temą jau kartu su Seimo nare Ingrida Šimonyte pateikėme pataisą, kuri įpareigotų Seimo narių deklaracijose viešai teikti gautų pajamų struktūrą (su atitinkamos pajamų grupės sumokėtais mokesčiais).

Tai tiek apie jau pradėtus darbus.

O dabar apie man metamas keistas insinuacijas. Kol Seimo nariams, Vyriausybės nariams bei politinio pasitikėjimo pareigūnams nėra prievolės deklaruoti visus susitikimus, mano žiniomis, tik keli Seimo nariai tai daro savo noru. Vienu iš jų turiu garbę būti aš.

LRS puslapis tokioms ataskaitoms nepritaikytas ir nepavyko susitarti, kad būtų galima apie tokius dalykus skelbti tiesiog Seimo nario puslapyje. Todėl visi mano susitikimai su lobistais tą pačią dieną yra viešinami mano puslapyje www.maldeikiene.lt/susitikimai-su-lobistais Čia rasite ir įrašus apie visus tris mano susitikimus su p. Romu Apulskiu, kurio pateiktiems argumentams dėl neproporcingai didinamo akcizo vynui aš pritariau ir iki šiol pritariu (beje, Biudžeto ir Finansų komiteto posėdyje viešai pasakiau, jog teikiamos pataisos yra suformuluotos pagal p. Apulskio pateiktus skaičius ir šis įrašas yra viešai prieinamas). Taip pat ten rasite mano teikiamų įstatymų darbų eigą, kreipimusis į įvairias institucijas dėl aukščiau paminėtų problemų sprendimo kelių paieškos, smulkią visų parlamentinei veiklai skirtų lėšų ataskaitą.

Beje, iš viso tokių susitikimų su įvairiomis lobistų grupėmis per pirmus mano darbo Seime mėnesius buvo 30 ir, manau, kad tai dar nėra pakankami daug. Kodėl? Įstatymų leidyba reikalauja, kad Seimo narys turėtų kiek įmanoma platesnę informaciją apie svarstomus dalykus. Ne kartą esu rašiusi, aiškinusi net ekonomikos vadovėlyje mokiniams, lobizmas yra puiki veikla, kuri padeda subalansuoti visuomenės skirtingų grupių interesus. Būtent todėl bet kokius bandymus apriboti mano susitikimus su lobistais traktuosiu kaip mano tautos atstovės konstitucinių teisių apribojimą.

Tolesnės kvailokos kalbelės apie tai, kad esą aš už kažkokias pataisas gavau eterį, yra tiesiog pavydžios ekspolitikės vakarinės raudos prie arbatos puodelio, kodėl manęs tokios gražios ir protingos nerodo, o va sena ir NIEKAM (ar ne, Agne, gi neįdomi aš niekam?) nerodo.

Kalbėkime atvirai: ne televizija man neša reitingus, o atvirkščiai – aš juos dovanoju VISOMS Lietuvos televizijoms. Ir tai gerai žino VISI prodiuseriai jau ne vienerius metus, o mažiausiai ketverius. Taip, aš dirbu su LNK. Taip, jie nuolat manęs klausinėja visokių dalykų. Bet lygiai taip pat mane nuolat be perstojo tardo ir Lietuvos Ryto TV, Žinių Radijas, TV3, Tapino Laisvės TV (ten man net siūlyta vesti asmeninę laidą). Tai mato kiekvienas turintis televizorių, radiją arba besinaudojantis internetu žmogus.

Nesu jokios partijos narė. Neturiu už manęs stovinčių pinigų. Bendravimas su žiniasklaida man yra pagrindinė priemonė pasiekti tikslą – kad šioje šalyje visi jau teisti už gerus darbus ir dar laukiantys tokių teismų būtų viešinami ir demaskuojami. Darbas su žiniasklaida yra labai svarbi dalis darbo, kurį pasirinkau. Ir todėl ir toliau kalbėsiu su visais, kurie man atrodys verti dėmesio, ir apsieisiu be neprašytų patarėjų patarimų, kur, kaip ir su kuo kalbėtis.

Dabar pasipylė juokingi grasinimai apie tai, kad po Agnės Zuokienės išvedžiojimų bus kreiptasi į Seimo etiką, Konstitucinį teismą. Gal ir į Stasbūrą. Prašau, Kreipkitės, Gyvename laisvoje šalyje ir puiku, kad žmonės kreipiasi ir kalba. Puiki net tuo atveju, kai jie nėra apdovanoti logika, mat kaltina mane tuo, kad viešinu dalykus, kurie jiems pasirodo, kaip nepaviešinti. Visokie maumai po apsėstas galvas laksto.

Beje, Agne Zuokiene, ko taip įkyriai su savo chebra kvietėte mane į savo pirmą plepalų apie moteris ir nieką laidą. Laisvė Radzevičienė, kuri esate laidos prodiusere, ar ne Jūs man aiškinote, kad be manęs laidos nebus?

Su artėjančia Moters Diena Jus visus.

P.S. Kelias dienas nerašysiu, nes dirbsiu Briuselyje.

14 komentarai įraše "Politiniai zombiai atbėga atidunda"

 1. Vilius parašė:

  Laukiau šito įrašo po vakarykštės Zuokienės manifestacijos, kuria pasidalinot. Nors nesu didis Jūsų gerbėjas, bet man labai patinka skaityti Jūsų pateikiamus logikos (atsiprašau už pernelyg iliustratyvų žodį) b*tchslap’us.
  Bravo!

 2. Šarka parašė:

  Gerbiamoji, esate seimo narė, o ne psichiatrė ar psichologė, kad išrašinėtumėte diagnozes kitiems, tai negražu ir negarbinga. Užsiimate viešu kitų seimo narių dergimu, žeminimu.
  Tamstos pasišūkavimai tėra perdėtas savęs vertinimas. Laimė, kad nesate prezidentė – būtų tragedija tautai.
  Pagarbiai Lietuvos piletė.

  • Aušra Maldeikienė parašė:

   Man malonu, kad nervinatės. Reiškia, kad aš dirbu gerai. Ir mano darbai pradeda duoti rezultatą. Jeigu nebūčiau sulaukusi tokios reakcijos, galvočiau, kad mano veikla beprasmė.

   • Rima parašė:

    Dirbi blogai. Pliurpi kaip turgaus boba. Gaa apsilankyk pas nervų gydytoją.

   • Jolita parašė:

    Nesusireiksminkite, gerbiamoji, niekas nesinervina, tiesiog apmaudu, kad svaistote musu pinigus. O jusu manymas, kad zmoniu nepasitenkinimas rodo gera jusu darba – nebrandus ir gynybinis. Paprasta logika: dirbate gerai – zmones dziaugiasi. Beje, ar jums kalbeti apie politinius lavonus, kai toks pats su jumis namuose ora gadina 🙂 Apgailetina ir liudna 🙁

    • Aušra Maldeikienė parašė:

     Jau vien tai, kad neišlaikote ir rašote rodo, KAIP labai nervinatės

     • Jolita parašė:

      Dirbtumete jus kokioj kebabinej ir moketu jums atlyginima dede babajus – butu giliai dzin tie jusu neadekvatus irasai FB. Siandien dienai, as esu jusu darbdavys ir man ne vis tiek jusu darbo kokybe, tad lipat nuo FB ir einat dirbti. Pvz. ar uzbaiget soc.imoniu problema? Kaip uzbaiget? Ar tik vel parekavot ir issikvepet?

      • Baba parašė:

       Dabar perėjo ant ūkininkų pajoti, lygtai Karbauskis čia kaltas vėl. Ot velnio boba.
       Va kad taio bankininkus pajodytų…

 3. I.p. parašė:

  Sekmes, sekmes! Esate viena is nedaugelio kariu kovos lauke. Kas bus su Lietuva? Jus rasote teisybe, IR kalbate apie tai kas yra aplink mus. Bet kur ritames, Kiek laiko dar turime kaip valstybe? Sunkus klausimai…

 4. I.p. parašė:

  Sekmes, sekmes! Esate viena is nedaugelio kariu kovos lauke. Kas bus su Lietuva? Jus rasote teisybe, IR kalbate apie tai kas yra aplink mus. Bet kur ritames, Kiek laiko dar turime kaip valstybe? Sunkus klausimai… Beje, mano komentaro kazkodel nepraleidziate?

 5. I.p. parašė:

  Na stai, aciu, kad davete galimybe pareikst nuomone!

 6. apropos parašė:

  Tikiuosi Apulskis tuščiom nevaikšto po dukart per dieną? Atsinešė dėžutę nuo butelio? Ar buvo pamiršęs ir teko sugrįžt vakare?

 7. Arvydas parašė:

  saunuole Ausra. galit patiketi kad Jus Ausra ne viena sitoj kovoj.o cia kas raso pries,tai is tos pacios chebros arba prijauciantys. genocidas. tikesim sventai kad kartu su Jumis ji iveiksim ir laimesim.zmones musu irgi ne visi kvaili,daug ka supranta. idomu ar sitie visi prekybos centrai pristatyti kaip pinigu plovimo irankiai ar kaip? kaip pvz:minsko plente maxima o uz jos iskart norfa. ir cia ne vienas pavyzdys.kas galetu suskaiciuot kiek prie seimo 141 nario dar yra prijaucianciu , anuku, ir visokiu svogeriu, koks tas skaicius??? kiek kiekvienas seimo narys kuruoja sau dalinai arba pilnai priklausanciu firmu. ir tegul neturtingus piliecius palieka ramybej o issiaiskina kokiose salyse prisipirke vilu,jachtu ir t.t…, tegul issiaiskina kur laiko nedeklaruojamus milijonus. tegul sumoka nuo to viso nesuskaiciuojamo turto sumoka mokescius-biudzetas pilnas bus! turi buti visi pakaltinami,ne tik paprastas pilietis ir t.t…, dauguma lietuviu gerbia Ausra.aciu!!!mes su JUMIS AUSRA>LAIKYKITES, SVEIKATOS IR STIPRIU NERVU !!!!!

 8. I.P. parašė:

  Patiko gerb.. Arvydo komentaras. Mano nuomone, esat perdidelis optimistas. As tai nemanau, kad iveiksime dabartine tragiska Lietuvai situacija, kuria sudaro butent lietuviai, kuriuos patys issirinkome. Cia gime, cia auge, visi prideje ranka prie Biblijos dave priesaikas… O ka isdarineja, koks troskimas staiga pasakiskai praturteti bet kuria kaina!!! Kas juos sustabdys, gi matome, jei atsiranda saziningas zmogus, visi tie svogeriai, meiluzes, visi, kurie gauna trupini nuo ju stalo, pirmiausia jie supuola, gatavi suest, ismest, isjuokt. Deja, kas metai vis liudniau ziuret i tuos valdziazmogius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *