MENIU

Komentarai (2) #Maldeikienė, Įžvalgos

Penktadienis, 2015 m. balandžio 17 d. Arba apie tai, ką reiškia būti viešu žmogumi.

Penktadienis, 2015 m. balandžio 17 d.  Arba  apie tai, ką reiškia būti viešu žmogumi.

Vakar vienas apyjaunis vyras pamatęs mane Trakų gatvėje ironiškai nužvelgė , vos paėjo pirmyn, po to atsigręžė ir tarė: „O jūs patinkate senajai nomenklatūrai…“.  Suprask..

Suprask?  Blogai patikti senajai nomenklatūrai, bet gerai patikti naujais nomenklatūrai? Kaip nustatyti, kuri nauja? Pagal turinį ar amžių? O bendrai — tai gerai ar blogai patikti nomenklatūrai? Ir ar tokiu atveju gerai, kai nepatinki tiems, kurie nepriklauso nomenklatūrai? Ar, tarkime verslininkas, kurio statytinis politikas jam parūpina viešųjų užsakymų tampa nomenklatūros dalimi? O naivi kokios nors politinės partijos veikėja irgi nomenklatūra ar vis dėlto nomenklatūra tik tie, kuriuos nomenklatūra vadino termino autorius Milovanas Džilasas?

Pastarasis mąstytojas dar 1955 knygoje „Naujoji klasė: komunistinės sistemos analizė“ rašė, kad  komunizmas Rytų Europoje kūrė ne lygiųjų visuomenę, o priešingai,  čia susiformavo sistema, kur komunistų partijos elitas siurbia visuomenės gėrybes savo naudai ir taip suformuoja naująją klasę. Moderniu Acemoglu terminu, sakytume susiformuoja išsunkiančių institucijų sistema, kur naudą gaudė prie sovietų komunistų elitas, bet dabar tokia pat logika remiantis tą naudą gi gaudo valdančiųjų partijų elitas; ir aš tai rašiau dešimtis kartų, visa Melo ekonomika tam paskirta. Tai kodėl jie turėtų mane mylėti? Už ką, klausiu?

Logiška, naujoji lietuviška nomenklatūra manęs nemyli (ir tai puiku), bet senoji, jeigu ir myli, tai tik todėl, kad pademonstravau, jog naujieji niekuo nesiskiria nuo jų. Jei tai ir meilė, tai giliai ironiška. Ir tos meilės esmę puikiai išdėstė toks Bronius iš Seimo: „Tik durniai skaito tavo knygas“.

Bendrai, drakonas mirė. Tegyvuoja drakonas.

Va tokie apmąstymai gatvėje apie tas meiles, kurios ir ne meilės, o tiesiog kaina. Mokestis už  buvimą kalbančiu žmogumi.

O to vyruko noriu paklausti“ „Kam taip sudėtingai sakyti, kad nepatinku?“

Nepatinku, tai nepatinku. Kodėl turėčiau patikti?

Susitiksime ryt…  bus  apie instrumentalizmą galvose arba ką reiškia draugauti PRIEŠ ką nors.

2 komentarai įraše "Penktadienis, 2015 m. balandžio 17 d. Arba apie tai, ką reiškia būti viešu žmogumi."

  1. Rokas parašė:

    Po so straipsnio salia zodzio “biurslas” prideciau zodi “versloklatura”. 🙂

  2. Gal truputį komplikuotas? 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *