MENIU

Komentarai (2) #išgyvenkLietuvoje, #išsaugokgalvą, Žiniasklaida ir aš

A. Maldeikienė išsiaiškino, kaip 1 proc. turtingiausiųjų gali sustabdyti emigraciją

Jei 1 proc. didžiausias pajamas gaunančių asmenų mokesčius mokėtų tokiu pat tarifu, kaip tai daro vidurinioji klasė, tada uždirbantys mažiausiai galėtų išvis nemokėti mokesčių, teigia Seimo narė Aušra Maldeikienė.

„Tuo pačiu atsirastų vienas esminis dalykas tai pačiai emigracijai perlaužti – atsirastų pajamų srautai, kurie generuotų pajamas smulkiam verslui. Apatinės grupės irgi galėtų įsijungti“, – DELFI sakė ekonomistė.

Tokias išvadas ji padarė susipažinusi su Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) duomenimis apie skirtingų pajamų grupių gaunamas pajamas ir sumokamą gyventojų pajamų mokesčio (GPM) sumą.

Su tais pačiais duomenimis susipažinęs Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas pastebėjo, kad jau dabar daugiau uždirbantys sumoka daugiau.

„Jei palygintume žmogų turintį vidutines pajamas ir turintį mažiausias pajamas, pamatytume, kad pajamos skiriasi tik 7 kartus, o sumokami mokesčiai – net 26 kartus.

Jei lygintume žmogų iš didžiausio pajamų rėžio ir mažiausio pajamų rėžio, tai pajamos skiriasi 140 kartų, o sumokami mokesčiai – 200 kartų“, – sakė jis.
Efektyvus tarifas Nors Lietuvoje galioja standartinis 15 proc. GPM tarifas, 2015 metais bendras efektyvus GPM tarifas buvo 8,02 proc.

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/verslas/verslas/a-maldeikiene-issiaiskino-kaip-1-proc-turtingiausiuju-gali-sustabdyti-emigracija.d?id=74272780

2 komentarai įraše "A. Maldeikienė išsiaiškino, kaip 1 proc. turtingiausiųjų gali sustabdyti emigraciją"

 1. Eglė parašė:

  Pagaliau! Nors vienas žmogus aiškiai parašė apie problemą, kuri turėjo būti žiniasklaidos pirmuose puslapiuose visus 20 metų. Tada gal nenyktų pamažu Lietuva.

  P. Aušra, registruokite įstatymo pataisą ir Seime iškelkite šitą klausimą, kelkite šitą klausimą visose laidose.
  Žmonės – ir mieste, ir kaime – Jus palaikys, jei tik jiems aiškiai bus pasakyta problema.
  Net jei nesuveiktų, bus įdomu pažiūrėti, kas kaip priešinsis ir kokią giesmę giedos.

 2. Gvidas parašė:

  Teisingai, kelkite si klausima i viesuma. Gal reiketu pradeti socealine reklama apie mokesciu mokejimo nauda?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *