MENIU

Komentarai (4) #išgyvenkLietuvoje, #išsaugokgalvą

Kodėl balsuosiu už interpeliaciją Aurelijui Verygai?

Buvau pateikusi Sveikatos apsaugos ministerijai klausimus, ar egzistuoja į sovietinį nomenklatūrinį gydymą panaši tvarka, kai Seimo nariai gauna paslaugas ar konsultacijas be eilės ir išskirtinėmis sąlygomis (nes gavau tokių signalų neformaliais kanalais).

Aurelijus Veryga lapkričio pabaigoje atsakydamas į mano prašymą paviešinti aukštų politikų ir biurokratų, kurie be eilės naudojosi medicinos paslaugomis, sąrašą, teigė, kad ši informacija prieštarautų Paciento teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo nuostatoms.

Jis, dengdamasis paciento teisėmis ir privatumo saugojimu, nepateikė atsakymų, ar jam žinoma kiek Seimo narių be eilės buvo aptarnauti valstybinėse sveikatos įstaigose. Tarptautinė teisminė praktika šiuo klausimu teigia, kad paciento teisėmis negali būti dengiamasi neteikti visuomenei informacijos būtinos demokratiniam sprendimų priėmimui. Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 8 straipsnio 2 dalyje nustatyta, jog pacientų teisė į privataus gyvenimo neliečiamumą nėra absoliuti ir turi būti ribojama, kai ji prieštarauja dorovei, kitų žmonių teisėms ir laisvėms bei siekiant užkirsti kelią teisės pažeidimams.

Sąjūdžio laikais vienas iš labiausiai visuomenę įerzinusių dalykų buvo nomenklatūros privilegijos. Žmogus, kuris nesupranta, kad paslaugų gavimas be eilės vien dėl savo padėties sukuria išrinktųjų kastą, nėra vertas eiti ministro pareigų.

Dar daugiau – Seimo nariai, kurie gauna tokias paslaugas be eilės ir išskirtinėmis sąlygomis savo kailiu nepatiria sveikatos apsaugos sistemos problemų, todėl jiems gali nesimatyti to, kad ji neveikia. Vidurinės klasės atstovai, kurie ir išlaiko šią sistemą savo mokamomis įmokomis turi laukti mėnesių mėnesius savo įmokomis apmokėtos paslaugos, o kai kuriems Seimo nariams sudaroma, kaip jau anksčiau pavadinau “pirmadienio teisė”. Todėl menksta tikėjimas valstybe ir teisingumu joje.

Į mano pateiktą klausimą Ministras neatsakė, vaidindamas, kad nesuprato. Matyt jis neturi loginio mąstymo dovanos ir negeba ir niekada negebės eiti pareigų, kuriose jis per klaidą atsidūrė.

4 komentarai įraše "Kodėl balsuosiu už interpeliaciją Aurelijui Verygai?"

 1. Mauras parašė:

  kartelė iškelta aukštai, bet šalia neatsakymo į klausimą pripažinkime visą eilę reikalingų darbų. Ir palinkėkim Verygai nuosekliai ir atkakliai spausti, keisti susiformavusius gydytojų įpročius, neperlenkiant – kad neišsprogdintų ar neišsiųstų į tikrai per ankstyvą pensiją kokiame EP. Gal kadencijos pabaigoje ir nomenklatūrines eiles be eilės sutvarkys, lengvai nenuleiskite rankų.

  • Aušra Maldeikienė parašė:

   Šitas tikrai nieko nedarys, tik proteguos Kauną, atidamas dalį iš Vilniaus. Du dideli Lietuvos monstrai.

  • Mauras parašė:

   dėl “tik” manau per kategoriška, bet šviežiu transplantacijos atveju deja į tai labai panašu. Garbės tai nedaro, ministrui ką tik teko prakaituoti pas tą patį jūsų iškoneveiktą Jakilaitį.

 2. Algirdas Daukus parašė:

  Prisiminkime nuo ko prasidėjo pirmasis Sąjūdis.
  Dabas vėl reikalingas naujas Sąjūdis, kitaip nėra vilties išsikapstyti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *