MENIU

Komentarai (15) #darbasTaryboje, Darbas Vilniaus Taryboje

Atsakymas Ryčiui dėl darbo Vilniaus m. taryboje

Rytis, sausio 20 diena, popietė

 

Ar jau rubrika „Darbas Vilniaus Taryboje“ užsidarė, nes paskutinis įrašas darytas lapkričio 25 d. Ar tai reiškiasi, kad jau nebedirbate Vilniaus taryboje, ar nebėra priežasties atsiskaitinėti savo rinkėjams?

Puikus klausimas. Atsakau: neužsidarė, kaip tik dabar ruošiu tekstą apie Vilniaus miesto biudžeto peripetijas, nors ir…

Dirbu 3 darbus.

Vilniaus Universitete dėstau, nes tai ir yra mano darbas. Dėstau 4 kursus — makroekonomiką, bazinį ekonomikos kursą, šiuolaikinę ekonominę mintį ir akademinį rašymą. Tekstas apie Taivano rinkimus, kuris jums užkliuvo, yra mano darbo Universitete dalis. Man labai svarbi. Kita vertus, tai tas darbas, kuris ir suteikia galimybę intelektualiai adekvačiai vertinti politinius procesus.

Taryboje darbas visuomeniniais pagrindais užima apytikriai 3 dienas nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro per savaitę. Praėjusį mėnesį, neskaičiuojant susitikimų, posėdžių, etc., teko išnagrinėti per 1500 psl. sudėtingų tekstų ir sprendimų projektų, skaityti nesibaigiančius ir labai „keistai“ parengtus Vilniaus biudžeto projektus, dalyvauti jų svarstyme, aiškinausi Vilniaus šilumos tinklų veiklos ypatybes (kaip stebėtojų tarybos narė) ir Grindos (kur esu stebėtojų tarybos pirmininkė) veiklos peripetijas. Dar buvo susitikimai su nevisai adekvačių vilčių turinčiais žmonėmis. Pabrėžiu, — darbas visuomeninis, už kurį kompensuoja apytikriai 230 eurų. Jeigu atsisakysiu darbo Universitete, kad galėčiau atsiduoti Tarybai, tiesiog neišgyvensiu.

Galiausiai, dalyvauju laidoje „Išgyvenk, jei gali“. Tai laikinas projektas, kuris leidžia man realiu pamatyti tikras žmonių bėdas, o tai reiškia ir būti geresne politike.

Išeiginių dienų nuo tada, kai tapau Vilniaus Tarybos nare, esu turėjusi 5 (įskaitant sekmadienius). Taigi, dirbti daugiau, nei dirbu, negaliu.

15 komentarai įraše "Atsakymas Ryčiui dėl darbo Vilniaus m. taryboje"

 1. Linas parašė:

  Sveiki.Apie Vilniaus šildymą.Per teliką skelbia,kad Lietuvoje siautėja defliacija,o mano duomenys tokie..

  Turiu dviejų butų duomenis.

  2014 lapkričio vidutinė temperatūra 2,5 laipsnio
  Miglos g.70,12 kvm 66,95lt arba 0,95lt/kvm
  Didlaukio g.46,59kvm 53,7lt arba 1,15 lt/kvm

  2015 lapkričio vidutinė temperatūra 6,6 laipsnio
  Miglos g.70,12 kvm 55,11€ arba 0,79€/kvm
  Didlaukio g.46,59kvm 45,76€ arba 0,98€/kvm

  Šildymas toliau pinga.Dviejų butų 2015 gruodžio ir 2014 gruodžio duomenys:
  2014 gruodis
  Vidutinė temperatūra minus 1
  kvadratinio metro šildymo kaina:
  Miglos g. 1,25 LITO
  Didlaukio g. 1,56 LITO.

  2015 gruodis
  Vidutinė temperatūra plius 3
  kvadratinio metro šildymo kaina:
  Miglos g. 1,18 EURO
  Didlaukio g. 1,25 EURO

  • Ausra M. parašė:

   Labai atsiprašau. Tikrai neturiu laiko ir galimybių gilintis dar ir į šitą klausimą.

   • Linas parašė:

    Nemanau,kad gilinsitės į personalinius klausimus.Tiesiog įraše radau: aiškinausi Vilniaus šilumos tinklų veiklos ypatybes (kaip stebėtojų tarybos narė).
    Pamaniau,kad duomenys gali praversti.
    Beje,o Jūs pati šiluma būste gaminatės iš dujų vietoje,ar perkate iš Veolijos?

    • Ausra M. parašė:

     Kai vyras buvo ūkio ministru, mums buvo pasiūlyta persijungti “ant dujų”. Visada labai griežtai laikėmės įstatymų ir padorumo, tad nepersijungėme, priešingai nei keli laiptinės kaimynai. Chaosas name yra akivaizdus. Už šilumą mokame tikrai labai daug. Praėjusį mėnesį už gruodį už savo 94 km metrų butą sumokėjome 173,69 euro, taigi, 1,85 euro užm kv.m. Gerokai daugiau, nei minite jūs.

     • Ausra M. parašė:

      dėl Šilumos tinklų veiklos stebėjimo. Ten darbas tikrai nėra tiesiogiai susijęs su šilumos kainomis. Bent jau šiuo metu.

     • Linas parašė:

      Mane labiasiai glumina ne absoliutūs skaičiai,o pokytis lyginant su pernai.
      Nuo 0,27€/kvm iki 0,79€/kvm.
      Augimas trys kartai arba 300%,tuo pat metu per visus kanalus skelbiant,kad dujų kaina krito,šildymas atpigo,šalyje defliacija.Plius dar smulkmena,kad abu lyginamieji mėnesiai šiltesni nei pernykščiai.

     • Ausra M. parašė:

      Mane irgi tai labai stebina. Bandysiu pažiūrėti savo skaičius (manau nebus toks didelis augimas). Kita vertus, o jūsų nestebina, kad nė vienas Vilniaus miesto Tarybos narys iki šiol jau daugybę kadencijų nepasipiktino, kad darbo krūvis visuomeninkui yra per didelis. Mane tai glumina labiausiai.

 2. Jonas parašė:

  Manau jums reikėtų tiesiog paieškoti kitokios “atsiskaitymo” formos, kad nereikėtų tiek laiko gaišti rašant ilgus tekstus. Gal Twitter?
  P. S. Neadau jūsų svetainėje jokios sąskaitos (banko, paypal, bitcoin ar kokios kitos), esu skolingas ir nežinau kaip atsiskaityti 😉

  • Ausra M. parašė:

   aš Vilniaus savivaldybėje dirbu ne valytoja, kad galėčiau dviem sakiniai parašyti, ką nuveikiau: „Langai švarūs. Koridorius išsiurbtas“
   Aš esu rinkėjų pasamdyta (1) suprasti, kas vyksta; (2) bandyti sau ir kitiems paaiškinti, ką suprantu; (3) bandyti numatyti galimas vieno ar kito Tarybos sprendimo pasekmes ir (4) tas galimas pasekmes, o vėliau ir realias pasekmes analizuoti bei (5) inspiruoti tuos pasikeitimus, kurie mano galva, atitinka mano vertybes ir mane rinkusių žmonių lūkesčius.
   Būtent todėl, kad turėtumėte aiškesnį supratimą apie tai, ką darau, kaip mąstau bei kokie mano poelgių giluminiai motyvai čia ir rašau. Rašau pati, be niekieno pagalbos, tad visada turite tikrus mano žodžius. Rašysiu taip dažnai, kaip manau būtina, ir taip dažnai, kaip galiu.
   Tiesa, kadangi visokių klausimų yra nemažai, galvoju pabandyti šiame bloge nustatyti konkrečią valandą, kai visi norintys galės prisijungi per Skypą (gal, pasidomėsiu su techniniais darbuotojais) ir gauti atsakymus greit ir iš pirmų rankų.
   Dėl antro klausimo. Nesuprantu, apie ką čia rašote. Man niekas nieko neskolingas. Jokių „viešų“ sąskaitų neturiu ir turėti neketinu.

   • Jonas parašė:

    Dėl pirmo klausimo supratau, puiku.
    Dėl antro. Jūs rašote knygas, bet leidėjai jums sumoka grašius. Gal tiesiog reikėtų paprašyti skaitytojų reikiamos sumos ir leisti elektroninį knygos variantą skaityti nemokamai? Bernardinai.lt pritrūko lėšų, paprašė skaitytojų ir per mėnesį jau surinko 5000 eurų. Muzikantei Amandai Palmer reikėjo 100 000 dolerių naujam albumui, bet gerbėjai suaukojo 1,2 mln. Ji sako, kad nereikia bandyti priversti žmonių mokėti už muziką. Manau, kad tokį variantą galėtumėt ir jūs pabandyti.

    • Ausra M. parašė:

     Man kaip tik leidėjai pastaruoju metu siūlo nemažus pinigus už knygas, ir aš jau beveik galėčiau iš jų išgyventi. Dėkui jums visiems, kad skaitote. Tiesa, norėdama rašyti knygas (nors šiemet pasirodys, manau, kelios, turiu mesti visus kitus darbus. Bent jau Universitete manęs nėra kuo pakeisti, — jauni žmonės už tokius pinigus nedirba. Taryboje, žinoma,galiu palikti savo vietą. Ateis kitas Lietuvos sąrašo žmogus. Jūs to norėtumėte?

     • Mauras parašė:

      Jei gerai supratau, Jonas siūlo kaip tik priešingai. Jis pasiryžęs paremti ir mano, kad tai padarytų ne vienas, kad dirbtumėt Taryboje taip, kaip iki šiol ir dar geriau, nes rinkėjams tai svarbiau nei knygos. Tik nurodykite (ar pasutarę su techniniais darbuotojais) sugalvokite kaip, pageidautina kad rėmimas būtų anoniminis, nesikirstų su įstatymais ir žiiniasklaidai ar kt. tarnyboms nekiltų klausimų.

      Beje, ar prieš V.m.s. biudžetą balsavote dėl netvarkos finansų apskaitoje, ar buvo daugiau motyvų? Balsavusių prieš kompanija ne ypač.

      • Ausra M. parašė:

       Kol rinkėjams knygos nesvarbu, jie apskritai neverti manęs. Tegul pasisamdo kokią jauną didžiakrūtę blondinę, jai pamoka (pagal įstatymus) ir ji darys darbus.
       Kuo čia dėta aš?
       Aš mąstau prieš darydama sprendimus. Jums tai nepatinka? Pilna salė tokių, kurie balsuoja nesuprasdami už ką (Jurgutis tai dar ir viešai paaiškina, kaip ir kokiu laipsniu nesupranta). Taigi turite už ką balsuoti.
       O jau paskutinį moralinį rėžį savo pastaba nubrėžiate, kai pareiškiate, kad galiu balsuoti už biudžetą, kur skaičiai laksto it blusos, nes taip pateksiu į gerą kompaniją, kurį už tai balsuoja. Jūs sveikas???? Mąstote???? Suprantu, kad neskaitote, tai GIRDISI iš kiekvieno sakinio, bet kokiu laipsniu nugyvenote savo smegenis, tai tiesiog sukrečiai.

      • Mauras parašė:

       neturiu nuomonės, ar biudžetas geras ar blogas, tačiau kaip galima spręsti iš jūsų įrašų, sudarytas pažeidžiant finansų apskaitos principus (greičiausiai laikantis teisės aktų arba “visada taip darėme”). Klausiau, ar dar ką nors matėte, kas kelia abejonių. Neabejoju, kad savo smegenų būklę palaikote geresnėje būsenoje, o aš savosiomis mėginu suprasti, ar blogiau yra gyventi netvarkoje, ar be biudžeto. Ačiū už kantrybę ir diagnozes, nereikia taip jaudintis.

 3. šildymas parašė:

  Na šildymas pinga nebent tiems, kurie nusiperka ir įsidiegia savo asmeninį šildymą, pavyzdžiui šildosi su židiniu arba įsirengia rekuperacines sistemas.. Viešas šildymas tikrai nepinga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *