MENIU

Komentarai (1) #darbasTaryboje, Darbas Vilniaus Taryboje

Sveikinu mus, laisvos šalies piliečius

Žmogus gimsta asmenybe,  kai kalba su savimi, kai gerbia save ir save analizuoja. Kai pažįsta dvasią savyje.

Ketvirtis amžiaus, prabėgęs nuo tos dienos, kai mano Tėvynė tapo laisva, buvo laikas, kai kiekvienas labiau kalbėjome apie save ir sau. Kai kas net patikėjo, jog žmogus iš prigimties individualistas, o visų pirštai lenkti į save. Absoliutūs niekai.

Kai žmogaus, jau virtęs asmenybe, pokalbius savo paties galvoje pakeičia diskusijomis su kitais, gimsta pilietis. Kai pilietis atsiveria viešosioms diskusijoms , formali valstybė tampa tikrų laisvų žmonių res publica ir tai reiškia laisvas žmogus ima realizuoti savo prigimtinę bendruomeninę laisvę. Pilietis visada yra  valstybėje, taigi ir politikoje.

Politikos vengia tik tie, kurių protelis silpnas arba idiotai (pirmaprade reikšme šis žodis nurodo asmenį, kuris laisvas, išmokslintas, bet savanoriškai atsisako politikos).

Sveikinu jus visus ir save su ketvirčiu amžiaus, kai politika nebereiškia mąstymo  vienumoje ir diskusijų su kelias draugais pogrindyje.  Ketvirtis amžiaus, kai esi laisvas matyti, suvokti, vertinti ir viešai kalbėti, yra didžiausia Dievo dovana kiekvienam mūsų. Saugokime ją ir branginkime.

Ypatingai sveikinu visas Lietuvos moteris, kurios kasdien vis daugiau gali pasireikšti ir kaip šalies pilietės, kurdamos valstybę, kurioje gera ir joms, ir jų šeimoms, ir  jų vaikams. Valstybę, kurioje mums, moterims,  suteikiama teisė būti ne vien šeimos, bet ir lygiateisėmis laisvomis valstybės  diskusijų dalyvėmis.  Ta laisvė, kurios tūkstančius metų siekė mūsų sesės, nėra tokia lengva ir tokia nepaneigiama, kad ją būtų galima atsainiai pamiršti.

Dabar vis dažniau girdime niekus, kad tikras žmogus yra individualistas, politikoje visi savanaudžiai, o tikra moteris ta, kuri nusilenkia savo vyrui. Liudiju ir primenu: tikras laisvas žmogus yra tas, kuris save mato tik kito akimis, tikras politikas kelia sunkius klausimus, neturinčius vienareikšmio atsakymo ir retorika (politika — visų pirma kalba ir idėjos), o ne šmeižtu ir /ar ginklais ieško sprendimų, o tikra moteris ta, kuri ne lankstosi savo vyrui, o kartu su juo  dalyvauja ir bendruomenės bei valstybės kūrime, taip gausindama bendrą savo valstybės gėrį.

Sėkmės jums, mano šalies piliečiai.

 

1 komentaras įraše Sveikinu mus, laisvos šalies piliečius

  1. Jonas parašė:

    Lietuva kiekvieną dieną žengia pirmyn į rytojų, o šis man vis labiau ir labiau patinka. Didžiuojuosi būdamas savo šalies piliečiu, ir dar labiau didžiuojuosi, kad mano valstybė kyla, o ne yra įstrigusi laike. Lietuva labai perspektyvi, tik reikia mūsų visų vienybės. Juk net sakoma, kad Lietuvos stiprybė – vienybėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *