MENIU

Komentarai (29) #darbasTaryboje, Darbas Vilniaus Taryboje

Mano darbas: pirma savaitė. Pradedu ataskaitas rinkėjams.

2015 kovo 15 diena.

Šiandien vakare dalyvavau „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje. Jeigu tai žurnalistika, ką bandė daryti Daiva Žeimytė ir Marius Jančius, tai man tikrai gaila žiūrovų. Kažkodėl juos stebino net tai, kad esu skaičiusi Penkiasdešimt pilkų atspalvių, kas esą turėtų įrodyti mano liberalias pažiūras. Kaip, dėl Dievo? Aš bendrai daug skaitau, ir man yra tekę skaityti Stalino raštus ir Hitlerio Mein Kampf. Tai matyt anų esą žurnalistų nuomone įrodo, kad esu fašistė-stalinistė. Kasdien skaitau Evangeliją. Tai gal įrodo, kad esu krikščionė.  O kadangi mėgstu skaityti rabinų raštus ir esu skaičiusi Talmudo gabalus, tai, be abejonės, esu judėjų tikėjimo. Tiesa, labai žaviuosi sufijais. Taigi, dar ir musulmonė. Kas be ko.

Paklausė, ką manau apie miesto skolas. Pasakiau, kad iš viešai prieinamos informacijos  daryti kokias nors išvadas neįmanoma. Nes skolos savaime nėra blogis. Tada man sako, — tai manote, kad viskas ten pasakos. Ne, kartoju, daryti išvadas nepakanka informacijos. Reikia daugiau.  Bet tai, kad žmogus tiesiog aiškinasi ir negali atsakyti į užduotą klausimą, bet pasako, kodėl negali atsakyti, jau matyt jų protams yra užribis.

Žurnalistai, kurių tikslas ne išsiaiškinti, o apibendrinti kokias nors nesąmones,  yra Lietuvos tragedija. Didelė.

Nuo šiol kas savaitę savo bloge rašysiu apie tai, kokius darbus, kaip išrinkta miesto Tarybos narė, dariau praėjusią savaitę. Taigi tie, kuriuos tai domina turės visą informaciją.

Be šitos beprasmiškos laidos, praėjusią savaitę turėjau tikrai prasmingų ir naudingų susitikimų su būsimais kolegomis —  konservatoriumi Vidu Urbonavičiumi, Liberalų sąjūdžio nariu ir Maisto banko direktoriumi Vaidotu Ilgiumi,  būsimu mano frakcijos nariu Liutauru Stoškumi.  Esu jiems dėkinga už naujas žinias ir pasidalinimus.

Pradėjau nuosekliai domėtis miesto finansais. Kaip ir minėjau, vieša informacija vargu ar suteikia galimybių rimtai vertinti miesto finansinę padėtį. Kad ta padėtis įtempta, rodo ir ganėtinai atsargus bankų elgesys, vis dėlto miestui atrodo pavyko šiek tiek sumažinti skolas.  Labai tikiuosi ir noriu dirbti miesto finansų komitete.

Pasveikinau ir išrinktąjį miesto merą. Akivaizdu, kad jis neįgyvendins visų tų dažnai absurdiškų pažadų, kuriuos skleidė iš reklaminių klipų, tačiau tikiuosi , kad jam užteks patirties, ryžto ir noro nuoširdžiai dirbti miesto labui. Kiek galėsiu ir pajėgsiu, visada bandysiu padėti ieškant racionalių sprendimų.

Bet kokių jūsų klausimų laukiu TIK bloge.  Facebooke į klausimus neatsakinėsiu. Tai neįmanoma tiesiog fiziškai. Kaip ten bebūtų, darbas miesto Taryboje yra visuomeninė veikla.

29 komentarai įraše "Mano darbas: pirma savaitė. Pradedu ataskaitas rinkėjams."

 1. Valdas parašė:

  Puiki darbų viešinimo iniciatyva, lauksiu įrašų. To paties, žinoma, norėtųsi ir iš kitų Jūsų tarybos kolegų. Sėkmės darbuose!

 2. Laurynas Sedvydis parašė:

  Nenorite kaip žmogus iš išorės imtis iniciatyvos kad savivaldybės įmonėms suteikti laimę būti audituojamoms, tiesiog pasižiūrėti ką jos ten turi savo balansuose ir kokia ten situacija su savivaldos įmonėmis kurios atlieka viešasias paslaugas (tie patys šlavėjai gi ilgai protestavo). Galų gale kas ten yra padaryta su Vilniaus viešuoju transportu, ir pasižiūrėti tarkime kas buvo padayrta kitaip, kad tam pačiam keistame Kaune KVT yra daug geresnėje situacijoje (viešasis naktinis transportas ir tt,).

  • Dėkui už gerą idėją. Kol kas ji man per sudėtinga, bet nepamiršiu.

  • Gediminas parašė:

   Auditas brangus malonumas ir labai priklauso nuo auditoriaus tikslų.
   Užtektų įtvirtinti reikalavimą ketvirtines/metines finansines ataskaitas, sandorius bei reikšmingus įvykius skelbti savo tinklapiuose.

   • Dėkui. Pastabą prisiminsiu.

   • Arūnas parašė:

    Airijoje galioja įstatymas, jog visų kompanijų, kurių apyvarta viršija 100 tūkst. eur per metus, finansų apskaita privalo būti audituota. Savivaldybių įmonėms tokį normatyvą privalomai reiktų nustatyti – ir galbūt ne tik apskaitai. Ponia Aušra, tokį dalyką reiktų ne tik pasiūlyti Taryboje, bet ir plačiai reklamuoti ir viešinti visuomenei, kad kuo daugiau žmonių su tuo susipažintų ir tą sužinotų – ir taip atsirastų spaudimas visiems politikams, nepriklausomai nuo partinės priklausomybės, priimti atitinkamus sprendimus.

 3. Viltis-grizo parašė:

  Puikus pavizdys visiems politikams, net sirdi geriau kad yra tokiu zmoniu dar visuomenei kaip Jus. Vienoje is savo kalbu minejote, kad sistema sunku pakeisti, tad linkiu sekmes, viesumas ir atvirumas jum pades.

 4. Rimas parašė:

  Sveikinimai, sėkmės darbuose.

  Beje, ar sutiksite būti koalicijoje su LRLS ir LSDP?

  • Kol kas nutariau, jog perleisiu iniciatyvą LS sąrašo lyderiui Taryboje p. Kuoliui. Sutarėme, kad priimsiu jo sutarimą su dauguma. Jeigu LS eis į koaliciją, eisiu ir aš, jei nedalyvaus — dirbsiu opozicijoje. Pačiose derybose nedalyvauju. Man neįdomios postų dalybos ir įtakos zonų ribos. Norėčiau vieno — dirbti komitete, kur analizuojami miesto finansai. Jeigu nepasiseks, dirbsiu ten, kur man atsiras vietos.

 5. Visuomenine veikla? parašė:

  Norejau paklausti – ar tarybos nariai negauna atlyginimo? Ar jiems kompensuojamos kokios nors islaidos kaip Seimo nariams?

  • Kaip suprantu, remiantis Vilniaus m. Savivaldybės Tarybos 2011.04.06 Sprendimo Nr. 1-2070 6 str. Tarybos nariams kompensuojamas jų realiai dirbtas laikas ir dar jie gauna išmokas iki 1000 litų konkrečioms su veikla susijusioms išlaidoms dengti. Kai žinosiu konkrečius skaičius ir skaičiavimo metodikas, jas aprašysiu nuosekliai šiame bloge. Taip pat čia atsiskaitysiu už visas išlaidas.
   Dėl darbo visuomeninio pobūdžio. Be abejo, darbas Taryboje manęs neatleidžia nuo paskaitų skaitymo ir darbo su studentais. Tai darbas, kuris man svarbiausias ir kurio dėka išsilaikau. Jis ir toliau (bent iki tol, kol — jei apsipręsiu — netapsiu profesionalia politike) bus pagrindinė mano veikla.

 6. Mindaugas parašė:

  Planuotate dirbti daugumoje ar likti opozicijoje ?

 7. Gediminas parašė:

  Sveikinu p. Aušra,

  Malonu, kai į Tarybą ateina aktyvūs profesionalai.

  Gal galėtumėt pradėti nuo Savivaldybės ir įmonių finansinės situacijos viešinimo.
  Manau jų finansų ataskaitos turėtų būti viešai prieinamos bei skelbiami visi reikšmingi sandoriai. Tai yra norma akcijų biržoje kotiruojamoms bendrovėms bei Savivaldybėms užsienyje.
  Būtų geras pavyzdys kitoms šalies savivaldybėms bei padidintų miestiečių ir bendrą piliečių pasitikėjimą valdžia.

 8. Austėja parašė:

  Žurnalistai tiesioginiame eteryje sukėlė visišką chaosą, ir dar – pajutus “menamos” sensacijos stygą, bandė aštrinti situaciją dėl susikalbėjimo tarpusavyje galimo nebuvimo. Taikliai buvo “pastatyta” į vietą, beliko žiobčioti. Liuks, ponia Aušra. Nesileiskime į vaikų darželio lygio debatus, pritariu.

  • Priėmiau sprendimą neleisti žurnalistams nukrypti į klausimus, kurie visiškai neįdomūs daugumai rinkėjų. Laida buvo baisi. Anksčiau esu sakiusi, kad D. Žeimytė yra labai silpna. Tuo galutinai įsitikinau. Bendrai imant jų darbas toks: jie turi lapukus su kvailais klausimai, kuriuos sukurpia iš interneto traukdami menamas sensacijas, o kai su jais kalbi negeba generuoti temą praplečiančių klausimų, nes neturi deramo išsilavinimo. Tipiška Jakilaičio mokykla. Plačiau parašysiu vėliau apie savo santykius su žiniasklaida. Bet viena aišku: nė karto neišduosiu jokių savo principų dėl to, kad gražiai pasirodyčiau žurnalistų akyse. Mano politinė karjera manęs nejaudina. Mane jaudina tik viena: noriu gerbti save ir žmones, kuriems stengsiuosi dirbti.
   O žurnalistai turėtų gerbti savo žiūrovus ir skaitytojus ir stengtis, kad jie daugiau sužinotų rimtų ir sudėtingų dalykų, o ne primityviai temptų išsilavinusius žiūrovus (skaitytojus) iki savo dažnai beviltiško lygio. Knygos dauguma jų nėra skaitę nė vienu klausimu apie kurį taip įkyriai klausinėja. Tą ir matome: svarbiausia pasirodo Lietuvos ryto leidinukui apie TV yra tai, kas vyksta to ar kito laidų vedėjo lovoje. Negi rašysi apie tai, kas vyksta jo galvoje. Pradžioje reikėtų tą galvą rasti.

   • Austėja parašė:

    Tikrai taip. Jeigu bus daugiau pašnekovų, reikalaujančių iš žurnalisto ir bent elementarių žinių, ne tik žurnalistinio “baltinių skalbimo” ar sensacijų “iš nieko” darymo, galbūt tokiu būdu kelsime ir jų kvalifikaciją, lygį. Akiplėšiškumui ribų nėra. Rodos, pasodink bent ką – ir tinka debatus vesti. Jokios atsakomybės nei prieš save, o juo labiau – prieš žiūrovą!! Didžiavausi Jumis, kaip taikliai “sutvarkėte” tą situaciją!! Tik apskritai rizika, jog “nepatogaus’ pašnekovo ims vegti…

   • dalia parašė:

    jus nuostabi,,,

 9. Tomas parašė:

  Sveikinu, p. Aušra! Manau, kad jūsų dalyvavimas savivaldybės taryboje įneš naujų gerų (ar bent geresnių) vėjų. Labai džiugina jūsų blog’o bei savaitinių ataskaitų idėja. Pavyzdys kitiems. Linkiu sėkmės darbuose!

 10. Rita parašė:

  Esate viena iš nedaugelio viešųjų asmenų, kurie palankiai atsiliepia apie mokslininkus, mokslo žinias. Ar planuojate savo darbuose naudoti tyrėjų įžvalgas ir siūlymus? (Pvz., http://www.eurofound.europa.eu/, – dauguma tyrimų yra su “policy pointers”.)

  • Deja, kol kas tikrai neturiu pakankamai informacijos, kuri man leistų daryti kokias nors išvadas. Kai tik susipažinsiu su situacija ir susidarysių kokią nors nuomonę, bandysiu parašyti.

 11. Voxcivis parašė:

  Sveikinu tokią iniciatyvą atsiskaitinėti rinkėjams kas savaitę. Tai pavyzdingas atvejis, kurį gebantys protauti žmonės tikrai įvertins. Netgi gal būtų gera idėja politinius postus užimančius žmones įpareigoti specialiai tam dedikuotame puslapyje rašyti kas padaryta ir kodėl. Politikai tikrai galėtų skirti šiek tiek laiko aprašymui savo nuveiktų darbų.

  Lietuvos žurnalistų darbą vertinu tragiškai, todėl toks viešas išryškinimas jų klaidų man patinka. Tik man asmeniškai atrodo per daug emocionaliai pateikiamas ir gal reikėtų mažiau pabrėžti Jūsų pačios žurnalistinius gebėjimus. Skaitant susidaro labai arogantiško žmogaus įspūdis.

  • Aš ir esu labai arogantiška. O dėl mano žurnalistinių gebėjimų — kažkaip mane čia kaltino, kad neturiu teisės kritikuoti, nes ne žurnalistė. Tai paaiškinau. Aroganciją laikau vienu geriausių žmogaus bruožų. Ji saugo nuo kvailų prielipų ir sutaupo laiko darbui. Jei būčiau maloni tetulė nieko nespėčiau. Beje, nemėgstų ir patarėjų, ypač, kaip šiuo atveju — viskas gerai, bet man jūs nepatinkate. Koks man skirtumas, patinku aš jums ar ne? Jums irgi — jeigu esate sveiko proto — matyt tas pats, ką aš apie jus galvoju. Bendrai — čia laisva šalis. Noriu rašau. O jūs norite skaitote, norite — ne.

   • voxcivis parašė:

    Jūs visiškai teisi – šalis laisva. Jūs norite – rašote. Ir gerai, kad rašote. Vat aš irgi, norėjau, galėjau ir parašiau komentarą apie savo mintis perskaičius šitą įrašą. Mintys yra tokios kokios yra, galite manęs sėkmingai už tai nemėgti. Ir nesakiau, kad nepatinkate. Sakiau, kad būtent tam tikra jūsų retorikos dalis mano vertybių suvokime yra nesuprantama. Jūs paaiškinote, kad toks ir yra planas ir dabar aš suprantu, kad tiesiog tas vertybių suvokimas skiriasi. Ir čia nieko blogo tame neįžvelgiu, taip tik įdomiau. Sėkmės naujame darbe.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *