MENIU

Komentarai (4) #išgyvenkLietuvoje

Solidarumo mokesčiai Gyvulių ūkyje

„Norėčiau suprasti, gal iki solidarumo mokesčio įvedimo reikėtų gyvulių ūkio lygiausias kiaules, kokie šiuo metu pasirodo esantys valstiečiai, paprašyti prisidėti nors tiek mokesčiais, kiek prisideda minimalią algą gaunantis žmogus?“ – prisimindama George’o Orwello „Gyvulių ūkį“ kalbėjo A.Maldeikienė. Ji tęsė: „Ir tas tarifas didės dešimt kartų. O tie žmonės uždirba labai nemažas sumas. 2015 metais – per 1,1 mlrd. eurų gautos ūkininkų pajamos, o mokesčių beveik nerasta. Viso labo 60 tūkstančių. Vėl aš skelbiu duomenis, kuriuos skelbia spauda, mat jie neviešinami net Seimo nariams. O kas atsitiktų ir kiek biudžetas gautų papildomų pajamų, jei valstiečiai mokės mokesčius, bent tokius, kokius moka minimalią algą gaunantis žmogus? Gal tiems, kurie gauna dideles sumas darbo užmokesčio ir moka 42 proc. pajamų, gal jiems net sumažės mokesčiai ir bus daugiau socialinio teisingumo?“ – kalbėjo A.Maldeikienė. Ji sakė esanti kategoriškai prieš solidarumo mokestį. „Šiandien aš esu kategoriškai prieš iki to momento, kol konkrečiai sužinosiu, kas yra tie solidarumo mokesčio mokėtojai. Nes dabar susidaro įspūdis, kad tai vėl samdomi žmonės, kurie ir taip moka 42 proc. mokesčius. Iš tikrųjų Vakaruose tokį didelį mokestį moka labai turtingi žmonės, kurie neturi problemų dėl elementarių sąskaitų apmokėjimo. Lietuvoje tokį mokestį moka žmogus, kurio pajamos – 900 eurų, kuris gali net nepragyventi iš tokių pinigų, jei jis turi vaikų ir būsto paskolą. Jam tai gali būti bado dieta. O jie įsivaizduoja jį kaip turtingą“, – savo nuomonę dėstė ekonomistė. Ji sakė pirmiausia norinti žmogiško S.Skvernelio komentaro, kad jis pasakytų, kokios gyventojų grupės jį galėtų mokėti. „O jei tai samdomi žmonės, tai galėtų būti tik tie žmonės, kurie per metus uždirba 150 tūkst. eurų. Ir tai turėtų galioti visiems, įskaitant kiaules iš gyvulių ūkio. Kiaulės irgi moka mokesčius“, – kalbėjo A.Maldeikienė.

Plačiau skaitykite straipsnyje http://verslas.lrytas.lt/rinkos-pulsas/ausra-maldeikiene-negalejo-patiketi-iskeike-valdzios-ruosiama-solidarumo-mokesti.htm

4 komentarai įraše "Solidarumo mokesčiai Gyvulių ūkyje"

 1. Andrius parašė:

  Jeigu kalbate apie ukiniku pajamas, tai kalbekite ir apie islaida, o pajamos minus islaidos yra pelnas (jei pamirsote), apie kuri Jus ir turetumet kalbeti.Pajamos dideles, o islaidos tokios pat ar net virsija, tai is ko moketi ta”pajamu” mokesti??Ar Jus isvis suprantate kas tas ukininkavimas, kad mes turim dideles islaidas ir poto, jei gamta duos, gauname pajamas, o toto tikimes, kad mums pavyko uzdirbti. Jus net supratimo neturite kas tas ukininkas ir koks ten darbas ir koks uzdarbis, o tik kalbat apie pajamas…pajamos niekas, jei islaidos jas virsija.
  Sakot nemokam mokesciu, tai jei ka, mes mokame:
  Sodra ir liguniu kasos
  PVM
  Pelno mokesti
  Zemes mokestis
  Dvigubas siuksliu mokestis
  Galios mokestis sandeliuose
  As budamas vidutinis ukininkas siemet sumokejau ir dar sumokesiu bendrai visu mokesciu apie 18000e mokesciu, tai kuris is musu moka daugiau?

  • Petras parašė:

   Na tuomet išeina, kad Jūs vienas sumokėjote apie 30 proc. visų Lietuvos ūkininkų mokesčių, t.y. 18000 / 60000 * 100 proc. Esate vienas iš nedaugelio sugebėjusių gauti pelną, visi kiti matyt dirbo į nuostolį 😉
   O šiaip tai reiktų jau išmokti skirti sąvokas “mes” ir “aš”. Statistika niekada nekalba apie pavienius asmenis, ji kalba apie bendrą situaciją.

   • Andrius parašė:

    Jusu minimas 60000e yra pelno mokestis, ir as tikrai nesuprantu kosel jis toks mazas, nes budamas smulkesnis ukininkas kasmet jo sumoku nuo 2 iki 4 tukstanciu euru. Bet kodel jus nekalbat apie pvm kuri mes mokam, kurio sumokame didziules sumas??Esme tokia ,kad nereikia cia kiaulem musu vadinti,nes is tu kiauliu darbo uzdirba ir technikos ir trasu ir chemijos ir supirkimo ir dar begales kitu imoniu, nes mes nuolat investujame daugiau nei, net uzdirbame..Jus paimkit normalaus ukininko visus duomenis, isanalizuokite juos ir tada sakykite, kad nieko nemokame, kad turime prisikrove pilnas kojines pinigu ir panasiai..Mes nevogiam, mes sunkiai ir sun kiomis salygomis dirbame, o kai pradejome uzdirbti pavirtome kiaulemis, ar kaip jus ten mus vadinate, geda butu man taip sneket apie zmones, kurie gyvena is savo darbo ir sumanumo, o ne tai kad valstybines algas gauna..

    • Petras parašė:

     1. Jūs suvokiate, kad su visu tuo, ką išvardinote susiduria bet koks verslas, bet kitos ekonominės veiklos kažkodėl sugeba sumokėti daug daugiau mokesčių.
     2. Aš nuo 600 Eur atlyginimo sumoku 55 proc. mokesčių + likusią sumą leidžiu ant prekių, kurios visos su PVM, kurį vėliau Jūs ir perduodate valstybei. Aš suprantu, kad Jūs norite, kad būtų žiūrima į išlaidas, bet kas žiūri į dirbančio žmgaus išlaidas ? Taip, tai sunkiai palyginami dalykai, bet kai mes visi dirbantys atiduodame daugiau nei pusę atlyginimo mokesčiams, tai būna pikta klausyti, kad nuo milijardo sumokėti kažkokie 60000. Kaip bežiūrėsi, bet skirtumas tikrai nelogiškai per didelis. Taip Jūsų rizika didesnė, bet męs irgi nesame garantuoti dėl savo darbo vietų ir nežinia, kada rasi naują darbą. Galų gale už riziką ir grąža gerokai didesnė.
     Aš Jus suprantu, kad ne viskas lengvai pasiekta, bet žinot 15 proc. – 0,006 proc. akis bado, sakykit ką norit…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *