MENIU

Komentarai (10) #Maldeikienė, Įžvalgos

Pinigai nekvepia, ar ne Liutaurai?

Ryšių su visuomene grandas Liutauras Ulevičius Facebooke šaukte šaukia : „SEIMO RINKIMAI JAU ČIA!“ Ir kaip čia, žmogau,  nerėksi, kai  reikia prisikviesti tuos, kurie  „jau dalyvauja Seimo rinkimų kampanijoje“, bet „dar nežino, kodėl turi LAIMĖTI?“

Ryšių su visuomene grandas turi pasiūlymą. Už  300 eurų  per mėnesį jis sutinka kurti tekstus, kai tik prisireikia, už 200 eurų per mėnesį bus sukurta 10 tekstų, o jeigu paklosite 150 eurų tai per savaitę bus iškepta 50 bandelių, atsiprašau, tekstų. Po 3 eurus už tekstą,— tiek, kiek dienos pietūs Vilnius miegamojo rajono kavinukėje. Už tą pietų kainą žadama kandidatui parinkit artimą sritį, įsigilinti į jos problemas, kurti aktualijas, kritikuoti konkurentus, siūlyti idėjas, pateikti pozicijas žiniasklaidai, ir t.t.  Kitaip sakant, sukurti nugalėtoją.

Aptikus skelbimą, nejučia nusijuokiau ir paklausiau Liutauro, kodėl žmogus, neturintis idėjų ir gebėjimo jas dėstyti, apskritai turėtų eiti į politiką?

Atsakymas atėjo labai greit. Man buvo paaiškinta, kad “dažnai kandidatai (a) neturi laiko techniniam darbui (pvz. tekstų rašymui); (b) neturi įgūdžių savo mintis verčiant į populiarią (rinkėjų) kalbą skirtingoms erdvėms (pvz. portalo tekstas skiriasi nuo kalbos susitikime su rinkėjais); (c) neturi laiko gilintis į atskirų sričių aktualijas ir ieškoti ten argumentų, idėjų etc. (d) techninį darbą (pvz. tekstų rašymą) laiko “juodu”, kuris kandidatui “nepridera”
(e) ir t.t.“

Ir tada siūlau pažiūrėti į klausimą iš kitos pusės. O kiek tokia viešųjų ryšių praktika  kainuoja ir kainuos ateityje mums, Lietuvos rinkėjams?

Už 300 eurų, kuriuos uždirbs Liutauras, mes gausime žmogų, kuris a) neįgalus pats suformuluoti minties, b) nemoka analizuoti ir argumentuotai rašyti; c) negeba komunikuoti su rinkėjais ir dar gražiau — d) techninį darbą laiko „žemesnio sluoksnio“ veikla.

Prisiminkite, kada paskutinį kart matėte politiką, kuris laisvai reaguotų ir sakytų ilgesnes, negu 5 sakinukų kalbas be popieriuko? Aš — seniai, gal kokiais 1993 metais. Nuo 1997-ųjų, kai Lietuvoje įsigalėjo ryšiai su visuomene, tokie apskritai išnyko.

Apibendrinu. Artėja rinkimai, visi liutaurai užsidirbs, o mes gausime neįgalių  „politikų“, kurie miega per posėdžius, nesugeba rišlaus sakinio suregzti, jeigu jiems nepadiktuoja koks grandas, negeba išsireikalauti informacijos, nesupranta savo pačių pasiūlymų logikos ir pasekmių.

Dabar supratau ir tai, kodėl visų tų jakilaičių vedamos rinkiminės „diskusijų“ laidos yra tokios fantastiškai beprotiškai migdančios, o prelegentams neleidžiama kalbėti ilgiau, nei porą minučių. Jie tiesiog ilgesnio teksto ir pasakyti nesugebėtų, kita vertus, už 3 eurus ilgesnio jie ir neįperka.

Bet dėl Dievo, kuo čia dėta politika? Čia gi tiesiog intelektualinė prostitucija, parakas byrančiai valstybei.

10 komentarai įraše "Pinigai nekvepia, ar ne Liutaurai?"

 1. Liutauras parašė:

  pakartosiu, ką minėjau vakar:
  dažnai kandidatai
  (a) neturi laiko techniniam darbui (pvz. tekstų rašymui);
  (b) neturi įgūdžių savo mintis verčiant į populiarią (rinkėjų) kalbą skirtingoms erdvėms (pvz. portalo tekstas skiriasi nuo kalbos susitikime su rinkėjais);
  (c) neturi laiko gilintis į atskirų sričių aktualijas ir ieškoti ten argumentų, idėjų etc.
  (d) techninį darbą (pvz. tekstų rašymą) laiko “juodu”, kuris kandidatui “nepridera”
  (e) ir t.t.

  kai politikai galvoja, kad jie sugeba daryti VISKĄ, tai gaunasi:
  1. įstatymų projektai, kurie prieštarauja teisei
  2. ekonominiai argumentai, kurie prieštarauja ekonomikai
  3. vieši pasisakymai, kurie kenkia pačiam politikui
  ir t.t. ir pan.
  norint tokių klaidų išvengti, politikams ir reikalinga komanda. tikėtis, kad politikai per 24 val. suspės viską nuo-iki yra nerealu, galiu tik priminti vieną Jūsų įrašą ir retoriškai paklausti – ar tai ne dėl komandos trūkumo?
  https://www.facebook.com/ausra.maldeikiene/posts/1301000803298340

  • Mantas parašė:

   Politikas – mąstantis ir darantis sprendimus žmogus ar lėlė, kuriai nuperka ką pasakyti, aprengia ir išstumia į sceną?

 2. Liutauras parašė:

  dar – patikslinu, kad Aušra ne taip supratote, ten pavyzdiniai įkainiai už vnt. 🙂

 3. Smiltė parašė:

  Iš. p. Ulevičiaus atsakymo akivaizdu, kad visiškai čiki, jei politikas savo galva gali sugalvoti tik:

  1. įstatymų projektus, kurie prieštarauja teisei
  2. ekonominius argumentus, kurie prieštarauja ekonomikai
  3. viešus pasisakymus, kurie kenkia pačiam politikui

  panašu, kad laukia opera už tris skatikus?

 4. Rokas parašė:

  Minties formulavimas – plebėjų darbas?

 5. Ingrida Šimonytė parašė:

  oh, such nice wow. Kiek kainuoja (neorientaciškai) teisei ir ekonomikai neprieštaraujantis įstatymas, pagal kurį pas visus visko būtų ir niekam nieko už tai nebūtų?

 6. Virginijus parašė:

  Kas yra ant Lietuvos žemės baisiausia ,kad šie žmonės ,kaip aš juos vadinu šraiberiai, ant tiek suįžūlėjo,kad taktas ir protas patapo skirtingais dalykais jų egzistencijoje.Na žinote šis pasiūlymas runkeliams, paprastai skamba taip- AŠ esu jūs.

 7. simas parašė:

  o trolingas po kiek pas si specialista? suvyniokit du vienetus, gerbiamasis.

 8. QQ parašė:

  Nežinau, kuo Liutauras užkliuvo Aušrai, kad susilaukė tokio pasišaipymo, bet norėčiau pasakyti, kad tai, jog didžiajai daliai Lietuvos politikų reikia ne PR specialistų, o su liniuote per nagus visiškai nereiškia, kad PR neturi savo vietos po saule.

  Geriausias pavydys būtų pati p. Aušra, kuri, tikiu, išmano savo reikalą, tačiau jei tikrai siekia rezultato savo misijoje, o ne vien populiarimo, tai galėtų paprašyti PR specialistų pagalbos, kad jos žinutė taptų prieinamesnė ir priimtinesnė visiems.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *