MENIU

Komentarai (23) #išsaugokeurą

Dvylika Seimo narių pradeda kampaniją , kuri veda į Lietuvos išstojimą iš Europos Sąjungos

Seime atsirado žmonės, kurie pateikė rezoliuciją, kurią vertinu kaip prasidedančios Lietuvos išstojimo iš ES kampanijos pradžią.

Vis dėlto aš KATEGORIŠKAI su jais nesutinku.

Seimo nariai Petras Gražulis, Zbignev Jedinskij, Povilas Urbšys, Artūras Skardžius, Stasys Jakeliūnas, Juozas Imbrasas, Algimantas Dumbrava, Raimundas Martinėlis, Petras Nevulis, Rita Tamašunienė, Vanda Kravčionok ir Arūnas Gumuliauskas užregistravo rezoliuciją „Dėl Lenkijos Respublikoje vykdomų sėkmingų reformų“.

Rezoliucijos tekste, ją pasirašę Seimo nariai sveikina “sėkmingai įvykdytas šeimos stiprinimo reformas ir vykdomą politiką Lenkijos Respublikoje;” mato “būtinybę palaikyti sėkmingas reformas ir svarstydami jas pritaikyti Lietuvoje”.

Ką reiškia tos „sėkmingos“ lenkiškos reformos praktiškai? Tai teismų sistemos nepriklausomybės sužlugdymas, nevyriausybinių organizacijų persekiojimas dėl jų viešai išreiškiamos pilietinės pozicijos [rašiau penktadienį] bei bendrų Europos Sąjungos įsipareigojimų dėl pabėgėlių priėmimo nesilaikymas.

Tokiu būdu demonstruojama itin ciniška pozicija: man duokit, o aš nieko niekam neskolingas.

Kokias mintis išties generuoja tas „seiminis“ dvyliktukas?

Jie norėtų, kad milijardinę ES valstybių paramą gaunanti Lietuva, kai jos paprašo solidarizuotis su Pietų Europos valstybėms (visų pirma Graikija ir Italija, o dabar ir Ispanija) su pasipūtusio vergo (taip taip, vergas yra tas, kuris visada ima, ir niekada nenori duoti) arogancija padėti atsisako; jų šūkis, „tegul kiti vieni dorojasi su vienai atskirai valstybei sunkiai įveikiamomis užduotimis“.

Labai ciniška ir tai, kad tame sąraše ne viena pavardė politiko, kuris sakosi esąs katalikas, bet atmeta įsipareigojimą žmogiškumui ir siūlo pavaryti nuo Lietuvos durų ir tuos, kurie išties bėga nuo karo ir persekiojimo.

Šiame „paramos Lenkijai“ pakete galima prisiminti ir stiprėjančius Lenkijos valdančiųjų užmojus užgrobti nacionalinį transliuotoją ir beprasidedantį kišimąsi į spaudos laisvę.

Manau, kad rezoliucijos autoriai turi teisę skelbti savo nuomonę, netgi nepriklausomai nuo to, ar jie patys suvokia, kurlink veda jų pasiūlymas. Ir tikrai nemanau, kad kiekviena nuomonė, kuria kvestionuojamas tas ar kitas ES sprendimas, yra inicijuojamas kokiame nors Kremliuje.

Vis dėlto kartoju: griežtai pasisakau prieš šios rezoliucijos intenciją, nes matau ją tik kaip bandymą laužyti Europos Sąjungos valstybių narių tarpusavio įsipareigojimus, teismų sistemos nepriklausomybę bei bandymą importuoti ne tik abejotinus Lenkijos valdančiųjų, bet ir V. Putino, V. Orbano ir R.T. Erdogano metodus į Lietuvą.

Manau, kad Lietuva privalo palaikyti ES poziciją Lenkijos atžvilgiu ir jos sutartyse apibrėžtas teisines bendrabūvio normas.

23 komentarai įraše "Dvylika Seimo narių pradeda kampaniją , kuri veda į Lietuvos išstojimą iš Europos Sąjungos"

 1. Mauras parašė:

  prie šauniojo dvyliktuko prisijungė dar viena nusipelniusi popso liaudžiai artistė, europarlamentarė Rimantė Šalaševičiūtė.

  Pirmas klausimas svarstant ar Seimas būtų teisus jei “dėkodamas Lenkijos Seimo maršalkai” rekomenduotų “nepalaikyti galimų sankcijų” – už ką sankcijos, kurių siūlome nepalaikyti. Jei Lenkija gaus ES sankcijų už Konsitucinio teismo “reformą”, ar už migrantų kvotų nesilaikymą, tai visiškai skirtingi dalykai. Dėl antrojo dar galima ginčytis (nors solidarumas ir krikščioniškos vertybės sako, kad ne, bet teisė priskiria tokius klausimus nacionalinių vyriausybių kompetencijai), tai dėl pirmojo visiškai aišku – tai kova dėl valdžios, kur visos priemonės geros, demokratija nekvepia.

  Taupant visų brangų laiką, tokios rezoliucijos svarstymas net neįvardijant reformų sėkmės yra keistas keleto šiaip jau savo srityje nekvailų žmonių pasirinkimas.

 2. Marius parašė:

  Šiuo atveju su jumis visiškai nesutiksiu, tamsta Aušra. Abortai Lietuvoje senai turėjo būti uždrausti, taip kaip yra Lenkijoje (taip, tai sektinas pavyzdys) nes priešingai visos tos kalbos apie Lietuvą kaip Marijos žemę yra šlykšti veidmainystė. Jūs gi pati, tamsta Aušra, skelbiates esanti krikščionė. Kaip dera negimusių vaikų žudymas su jūsų tikėjimu?

  Taip, man patinka Lenkijos ir Vengrijos pozicija nepriimti pabėgelių. Afrikos problemos yra sąlygotos kolonijinės praeities kurią, ta praeitį, ir nulemė vakarų Europos valstybės. Tad tegul vakariečiai kurie turėjo kolonijų ir tepriima savo ex kolonijų pabėgelius. Lietuva kolonijų neturėjo, kaip ir visos kitos rytų Europos šalys. Artimųjų Rytų problemas, konkrečiai Islamo Valstybės fanatikų siautėjimą sukėlė Jungtinės Amerikos Valstijos, tai faktas, tai pradžių pradžia. Tad tegul amerikonai ir srebia tą košę kurią patys užvirė nuversdami Husseiną. Nejau pamiršote miltelius mėgintuvėlyje Colino Powello rankoje?

  Maža to esu už tai kad Lietuva išstotų iš Europos Sąjungos. Ir jei tai įvyks, tik džiaugsiuos. Visa ta parama už kurią tipo, būdami garbingi turime aklai vykdyti Briuselio nurodymus yra destrukcinė. Ta parama, gi, ji tvirkina visuomenę, tvirkiną verslą, niokoją gamtą. Kiek beprasmių projektų ir statybų įgyvendinta už ES paramą visiškai negalvojant: o kas tai išlaikys? Skylėti provincijos biudžetai? Po 10-15 bus dar daugiau apleistų vietų, kurios dabar buvo įrengtos už tas ES lėšas.

  Rezoliucijai pritariu. Taip man nepatinka esamos Lenkijos valdžios užmačios pajungti visą valdžią, net konstitucinį teismą sau. Bet ne lietuviams mokyti. Lietuvos konstitucinis teismas senai yra išėjęs už konstitucjos ribų. Juokėsi puodas kad katilas juodas.

  • Giedre parašė:

   100% sutinku su jumis, p.Mariau!

  • Andrius parašė:

   Sutinku su Mariaus nuomone.

  • Mauras parašė:

   Marius įsivaizduoja, kad alternatyva ES yra. Taip, tikrai – Lietuva, jei būtų tokių kaip jis valia dar gali tapti antrąja Baltarusija. Tikėkimės, niekada netaps.

   Kokią poziciją beužimtume etiniais klausimais, matyti tik ES trūkumus yra stipriai pažengusios trumparegystės požymis.

   • Marius parašė:

    Anonimas bijantis pasirašyti net savo vardą vat mokina… LOL Taip, alternatyva Europos Sąjungai yra! Ir ta alternatyva, tie šalių pavyzdžiai yra: Norvegija, Islandija, Šveicarija. Ar nebūdami ES taptume antrąja Baltarusija? Jei norima tapti tai ir taptume. Bet aš lygiuočiaus ir sektinu pavyzdžiu imu tas šalis kurias išvardijau. Beje Baltarusijoj ne taip ir blogai. Baltarusijoj nėra tokios milžiniškos emigracijos. Ir baltarusių Baltarusių net padidėjo per pastaruosius 27 metus.

   • Mauras parašė:

    ačiū, bet nesuprantu ko jūsų vardas vertas be pavardės ir asmens kodo, ir kas patvirtins jo autentiškumą, taigi riesti nosies nelabai yra dėl ko.

    O jei ne blondiniškai, t.y. į temą, tai jau viską pasakėte ką reikėjo. Lietuva bus Norvegija ar blogiausiu atveju Šveicarija, o Baltarusijoje, iš kurios žmonės net negali legaliai išvykti į Vakarų šalis – net jei norėtų – ne taip jau blogai, žmonės neemigruoja. Tai sakyčiau jau šiokia tokia diagnozė.

    Sėkmės Baltarusijos fanų klubui, o prie progos pasiskaitykite ekonomikos skaičius (skola, eksportas, maisto kainos ir atlyginimai-pensijos, pragyvenimo lygis). Baltarusijos iliuzinis stabilumas laikosi tik ant diktatoriaus sukurtos sistemos, o šiaip tai bankrutavusi valstybė, kuri kas 1-2 metus devalvuoja valiutą, taip nusavindama savo piliečių santaupas, ir eina prašyti paskolos į TVF, tik negauna, nes nori tik pinigų, bet ne reformų.

    • Marius parašė:

     Nejuokinkite. Visa jūsų “argumentai” tėra tik jūsų kauzualinė atribucija, Maurai. T.y. jūsų sugedimo projektavimas į kitus, būtent jūs ir nepasirašote savo vardo ir manote kad ir visi kiti nepasirašo savo tikruoju vardu. Taip, aš Marius, meilas tikras, pavardė tikra, autorė mato. Dėl Baltarusijos, cha, jūs priedo dar primityvas. Vat jei pasakiau kad nėra milžiniškos emigracijos, tai jūs iš savo sugedimo darote projekciją, mat aš esu Lukašenkos gerbėjas. Ne, aš nesu jo gerbėjas. Tamsta esate arba neišmanėlis, arba skaitote tik lietuvišką žinaisklaidą. Jūs labai apsigaunate manydamas kad Baltarusija gyvena kaip Šiaurės Korėja, arba kaip Tarybų Sąjunga Stalino laikais. Baltarusiai laisvai važinėja į kaimynines šalis, rūpus miltai Palanga ir Vilniaus Akropolis pilnas baltarusių. Važiuoti baltarusiams juodadarbiais į Lenkiją kaip daro ukrainiečiai? Ko važiuoti dirbti jei savoj šalyje yra darbo? Aš nerašau, kad jų ekonomika yra efektyvi ir super konkurencinga ir pan. O dabar keletas skaičių. Lietuvių Lietuvoje 1989 metais – 2924251. 2011 metais – 2561314. Sumažėjo 362937, t.y. minus 12,41% lyginant su 1989 metais. 1989 metais baltarusių – 7904623. 2009 metais – 7957252 t.y. daugiau 52629, t.y. prieaugis 0,67%. Pabrėžiu čia tik etninių baltarusių ir etninių lietuvių skaičiai. Net žvelgiant absoliučiais skaičiais Lietuvoje minus 17%, o Baltarusijoje minus 6,4% gyventojų.
     P.S. Taip, reikia lygiuotis į geriausius pavyzdžius, kaip pavyzdį pateikiau Norvegiją ir Šveicariją. Nes kai lygiuojes į maksimalius rezultatus pasieki vidutinį lygį, kai lygiuojies į apibendrintą ES vidurkį rezultatas – minimalus. Gyvenimiška išmintis, daugelis verslininkų taip daro, aš pats dirbau pas vieną verslininką kuris taip mastė, kad reikia lygiuotis į maksimlaius, į geriausius pavyzdžius.

    • Mauras parašė:

     oho, tiek komplimentų ad hominem retai išgirstu, lieku skolingas 🙂 nesijaudinkite, o toliau galėiu su jumis diskutuoti tik tuo atveju jei nustosite pravardžiuotis kaip koks vaikėzas.

     • Marius parašė:

      Cha! Na ir kur aš prasivardžiuoju? Tamsta Maurai, jums onoras neleidžia pripažinti kad taip nieko ir neįrodėte?

     • Mauras parašė:

      aišku, tai tuom diskusiją su jumis ir baigsime. O savo testosterono perteklių ateityje linkiu realizuoti kur nors kitur, ne aiškinant kitokią nuomonę turintiems apie jų sugedimą ir primityvumą. Apkaišant net pačias tobuliausias mintis ad hominem įžeidinėjimais supratimo nerasite ir nieko neįrodysite. Viso gero.

      • Marius parašė:

       Ir dar sykį jūsų kauzualinė atribucija :)))) Jūs dar sykį savo suvokimą projektuojate į kitus. Ne ant to užsirovėte, “Maurai”. Neįtikinote. Tai ko dar diskutuojate. :)))

  • Adomas parašė:

   Mariau, dėl kolonijų Jūs neteisus – Lietuvos kolonijos yra Baltarusija ir Ukraina. Dabar tenykščiai žmonės braunasi į Lietuvą be problemų – Ukrainai reikia padėti.

   P.S. skaitant Jūsų mintis kažkaip jaučiasi rusiškų informacijos šaltinių įtaka. Jie ten visokių sąmokslo teorijų prisigalvoja, bet esmė yra ta, kad be ES Lietuvai alternatyvos nelabai yra – šios žemės per amžius amžių buvo Vokietijos/Rusijos įtakos zonose – nebent bėgant nuo to reikėtų prie Višegrado jungtis? Ar Jūs vėl norite išvysti istorijos Deja Vu?

   • Marius parašė:

    Dar vienas… Prašau nemokinti manęs istorijos, nes ją idealiai žinau. Lietuva kolonijų neturėjo. Ukraina ir Baltarusija tokiose ribose kaip yra dabar yra 19 amžiaus pabaigos – 20 amžiaus pradžios produktas. Lietuvos kaip valstybės tada nebuvo. Taip, senai 13-14 amžiuje šiose teritorijose buvusios Rusios kunigaikštijos buvo pajungtos lietuvių kunigaikščių, bet jos, toks kunigaikštijos neišnyko! Pasikietė tik dinastijos, ir tai tik stambesnėse kunigaikštijose. Ir kol lietuviai buvo pagonys atsitiko toks dalykas: rusiškos kultūros sklaida tarp lietuvių. Lietuviai rusėjo ir pravoslavėjo, kas gi atsitikdavo su tais lietuviais kurie paskui kokį Algirdo sūnų į kokią Vitebsko kunigiakštiją iškeliavo? Surusėjo jau antroje kartoje. Ir visoje ta LDK didesnioji gyventoji dalis buvo rusai, dabar vadinami rusėnais, rutėnais. Tai lietuvių istorikai nenoriai užsimena.
    Rusiškais informacijos šaltiniais nesiremiu, ta prasme man jie nėra autoritetas. Jūsų aiškinimas girdi: arba Rusija, arba Vokietija yra visiškas žlugdantis determinizmas. Nuo nieko bėgti nesiūlau, nes nuo savęs nepabėgsi. Rūpus miltai, Adomai, jūs ką savižudis? Jūs ką nelietuvis? Jus norite daugiau čiučmėkų ir negrų Lietuvoje? Jūs norite daugiau mulatų ir lietuviškai kalbančių negriukų? Aš mačiau tokius: jausmas itin negeras, man išties labai labai gaila šitų negriukų, kiek daug patyčių jų laukia. Jų didėjimo aš nenoriu, nemanau kad esu vienintelis. Esu humaniškas nacionalistas. Lietuvių komunistai buvo didesni Lietuvos patriotai, nes pastarieji net tylomis sabotuodavo visokių vidurinės Azijos gyventojų apsigyvenimą Lietuvos TSR. Ką tylomis, viešai net buvo išjuokę tokias idėjas! Man skaudu matyti kaip lietuviai išvažiuoja iš Lietuvos, o kas atvyksta? Visokiausi kitos rasės, kultūros ir kalbos žmonės. Aš noriu gyventi tarp baltaodžių lietuvių.
    P.S. O jei taip brangi Ukraina, tai vykit į Donbasą, įsirašykite į Ukrainos armijos savanorius (gi priima) ir kariaukite su rusais. Kariaukite realiai, o ne prie kompiuterio ekrano. Ko gaištate laiką? Gi ruuuusai puola!

    • Adomas parašė:

     Puikus atsakymas, Mariau! Tiesa, teisybės dėlei reikia paminėti, kad anais laikais lietuviai surusėdavo ne mažiau, nei rusai sulietuvėdavo. 🙂 O ir šiais laikais daug kas Sunorvegėja, suvokietėja, suamerikonėja ir suanglėja! Klausimas žemiau juosmens – ką mes darome, kad visi ne tik anglėtų ir rusėtų, bet ir lietuvėtų?

     Iš tiesų, tai nelabai suprantu Jūsų prieštaringų minčių – iš pradžių sakote, kad Lietuva neturėjo įtakos savo Vytauto laikų kolonijose (suprask – buvo silpnutė ir surusėdavo), bet tuo pačiu teigiate, kad lietuviai yra tokie smarkuoliai, kad ims ir užlauš kiekvieną kaimyną, kurie jų istoriją per šimtmečius tvarkė (Vokietiją ir Rusiją). Aš tuo labai abejoju, ir nemanau, kad gyvenimas buferio zonoje (taip taip, yra ir toks šios geo lokacijos pavadinimas) vienam silpnėjančiam ir nykstančiam kareivėliui (koks smarkus jis bebūtų) yra sveika. Paskutinius 100 metų mes visada rinkomės Vokietiją, taip yra ir šiandien – nueikite į prekybcentrį ir pasakykite man, koks produktas (ne maisto) yra NE iš Vokietijos. Tai yra kaina, kurią mes mokame už jų draugiją. Ir tai nėra joks determinizmas – tiesiog istoriniai faktai. Istorija – užmirštas mokslas, ji nuolat kartojasi*. Ir tai nuo Jūsų ir mano nuomonių nepriklauso – nesusireikšminkime.

     Maža ko kas nori. Aš irgi svajoju apie gyvenimą tarp baltaodžių lietuvių, irgi kad Lietuva atsistatytų savo protus, kurie buvo išvežti į Sibirą, ir kitaip sunaikinti. Bet tai yra tik svajonė – gyvenimas visas Jūsų ir mūsų svajones labai greitai sudaužys į šipulius net audrai neprasidėjus. Tiesa, ta audra jau prasidėjo, ir gan senokai – su antibiotikų išradimu – šiai dienai pasaulyje gyvena 7 milijardai žmonių. Aš nežinau, kokioje planetoje Jūs gyvenate, jeigu dar įsivaizduojate, kad Jūsų anūkų kaimynai NEBUS juodaodžiai, o tarp Jūsų anūkų NEBUS gėjų**. Taip taip, atsisėskite, įsipilkite trauktinės. Įsiskaitykite į šiuos žodžius. Ir žinokite – jie irgi žmonės. Pasaulis spalvotesnis, nei Sovietų laikų knygutės piešdavo.

     Jūs sakote, kad nuo savęs nepabėgsi – teisybė, visiškai sutinku. Štai čia ir prasideda visas įdomumas. Mes per 27 metus taip ir nesugebėjome sukurti bendruomenės, visuomenės, kuri rūpintųsi savimi, savo išgyvenimu ir gausėjimu. Gainiojomės ekonomikos, o kultūrą ir bendruomeniškumą pamiršome. Rezultate neturime nei to, nei ano.

     Geros naujienos yra tos, kad mes vis dar turime tuščią popieriaus lapą. Pieškime, ką norime. Rašykime savo svajones. Dalinkimės jomis. Niekada nevėlu tai daryti, kai Tau 60 – gyvenimas tik prasideda. Štai Jūs pasakykite man, prašau, kaip sustabdyti lietuvių tautos genocidą, kuris vyksta KIEKVIENĄ DIENĄ ir kuris vadinasi – atimkim pasus iš etninių lietuvių, gyvenančių užsienyje už jų menamus nusikaltimus Lietuvai?

     *Kol mes ramiai ilsimės, istorija jau vėl nori kartotis. Aš nejuokavau apie Ukrainą – šiai dienai Lietuvos lietuviai ir ne tik aukoja optiniams taikikliams ir jie sėkmingai nukeliauja ten, kur ir turi nukeliauti, kad profilaktiškai apgintų mus nuo vieno iš milžinų, kuris valdė mūsų buferį per šimtmečius.

     **Gal ir nebus – jeigu gyvensite kokiam USSR tipo kalėjime. . .

     P.S. sutarkime taip – nesakykite ką man reikia daryti, ir aš nesakysiu, kur Jums reikia eiti 🙂

 3. Deivydas parašė:

  Gal baigsit garbinti Europos Sąjungą, ji sukūrė penktąją kolonija- visokias negeroves. Reikia Lietuva išstoti iš ES, užtenka,kad savi politikai šaiposi vagys- jaunimas ir senimas. Gana ginti ši tą nelabai sėkmingą sąjungą. Ją reikėtų greičiau išmontuoti.

  • donaldas parašė:

   pritariu , reikia kuo skubiau isstoti is ES . Gaila tik , kad del babaausiu lito nebeturim . Grįžimas prie lito brangiai atsies .

   • nuomonė parašė:

    Džiugu, kad seime ims rastis parlamentarų, kurie mato, jog lenkai sėkmingai vykdo šeimos stiprinimo reformas ir vysto teigiamą savarankišką politiką. Džiugu, kad jie supranta kokius padarinius sukuria europinė teismų sistemos nepriklausomybė, o iš to ir išplaukianti neatsiskaitomybė. Džiugu, kad jie supranta, kad Lietuva ne milijardinių ES valstybių paramų gavėja, o iki ausų įklimpusi skolininkė, o gauta “parama” pavertė mūsų tautą į mažai veiksnią visuomenę ir ženkliai prisidėjo prie visuomenės susiskaidymo į turtinguosius ir vargšus

    • Adomas parašė:

     Abejoju ar parama pavertė. Manau, kad labiau pavertė dviejų šimtų metų vergija, kalbos, spaudos draudimai, finišavę dėl kolchozų Stalino įvestais gulagais – visa inteligentija buvo išvežta. 🙁 O Jūs, turbūt, kartais Maskvos metro prasieidamas Stalino palikimais lubose pasigrožite, kad taip sužavėtas?

     • Marius parašė:

      Jūs primityvas, Adomai. Ir tai nėra įžeidimas, tai jūsų mastymo apibrežimas. Kiba suprask, visi kas yra prieš Europos Sąjunga automatiškai yra… Rusijos ir net Stalino garbintojai. Juk tai primityvu. Na niekas tos Rusijos negarbina. Išvis niekas net neužsimena apie Rusiją. ES gal ir turėjo gerų ketinimų, bet realybė ES fondų lėšos arba graibstomos, arba beprasmiškai išvaistomos niekams. Nuo sragtasparnių nusileidimo aikštelės už 1 miljardų eurų Kanaruose iki žaidimų aikštelės vidury miško Lietuvoje. Šalia manęs iškirto medžius kurie augo 30 metų, už ES lėšas, vien tam kad įrengtų autobusų sustojimo aikštelę, nors pagal pradinį rajono planą čia net ir neturėjo būti aikštelės. Rezultatas: visiškas racionalaus lėšų skirstymo įgūdžių praradimas. “Taigi ne Lietuvos pinigai, a gaila” – atsako tipškas valdžiažmogis, pamiršdamas o kas visą tai išlaikys. Priedo ir dar korupcija: kam atiteks ES lėšos, gi taip jos kai kam norisi, gal reikia ką nors pamaloninti, ne už dyką žinoma. Mus įspėjo, kad ES parama iškeipia ir tvirkina rinką, ir tai deja įvyko. Apie ES politiką išvis verta patylėti. Niekeno nerinkti komisarai primeta valią visai ES. Aišku viskas vedant pačiais geriausiais norais… Gerais norais kaip žinia pragaras grįstas.

      • Adomas parašė:

       Lėšų įsisavinimai – čia bloga praktika, bet nereikia vien ties ja užsiciklinti. Reikia labiau rūpintis žmonėmis, kad jie būtų laimingi, kur begyventų. Jeigu jie bus laimingi, tai ir valstybė klestės. Iš ES niekas Jums neleis išstot, net jeigu Lietuva ir dešimt referendumų paskelbtų – tiesiog politiškai suvalgytų kaip graikus, taip pat aš įtariu, kad tokiu atveju mes liktume labai daug skolingi vokiečiams, taip pat ir mūsų biudžetui būtų krachas irgi (nėra kas suneštų dabartines ES įsisavinimo lėšas), Rusija padidintų įtaką mūsų teritorijose (su savo televizijomis, ir t.t.). Hipotetiniams scenarijams aš neturiu laiko. Jeigu Jūs siūlote išstoti – turite pirma pasiūlyti realią alternatyvą, kitaip tai yra būrimai iš kavos tirščių. Rusijos įtaka pagal jų mentalitetą mums netinka – o, kaip jau ir minėjau, alternatyvos Vokietijai ir Rusijai istorija mums, deja, nedavė. Norėčiau pasakyti kitaip, bet, deja.

 4. cia sita boba trenkta rimtai parašė:

  12 sveiko proto seimunu pasisake apie sheima, o sita lakudra ir jos daunai pasekejai kalba apie teismu nepriklausomuma kas yra irasyta konstitucijoje ir seimas to pakeisti net neturi galiu…be to kaip matau ji laukia issketusi kojas kokio nors arabo isiverzimo kaip ta panele marina ausrija kuri vyro kota iskeite i bezdziones slieka

 5. ( …….su pasipūtusio vergo (taip taip, vergas yra tas, kuris visada ima, ir niekada nenori duoti) arogancija padėti atsisako; ). Visko girdėjau bet kad vergai visada imtu ir niekada neduotu, girdžiu ir matau parašyta, pirmą kartą. Visais amžiais buvo iš vergų imama, tik skurdžiai valgyti jiems teduodant, o ne atvirkščiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *