MENIU

Komentarai (5) #darbasTaryboje, Darbas Vilniaus Taryboje

Dar kartą apie Vilniaus miesto darželius

Vakar ponia Jolita manęs klausė apie darželį „Gluosnis“.  Štai ką iki dabar pavyko išsiaiškinti. Darželis „Gluosnis“ buvo įsteigtas šiemet kovo viduryje Viršuliškėse vietoje į naujas patalpas išsikėlusios Šalomo Aleichemo gimnazijos.  Tiesa, paaiškėjo, kad norint, jog šios patalpos taptų pilnaverčiu darželiu tektų  investuoti beveik 870 tūkst. eurų. Taigi, nutarta, kad tokiai investicijai lėšų nėra, tad dar nepradėjęs veikti darželis jau turėtų būti naikinimas, o atsilaisvinančias patalpas siūloma už simbolinius 0,3 euro už 1kv.m  išnuomoti privačiam investuotojui 20-čiai metų.

Ar toks sprendimas tikrai logiškas nežinau. Nemanyčiau.

Pirma, investicija nėra tokia jau didelė, jeigu ją palyginame su 6 mln. eurų (manau per metus, nors aiškinamajame, tiesa, kito dokumento rašte, tai nėra patikslinta),  kurių pareikalaus  kompensacijos už vaikų ugdymą privačiose įstaigose. Jeigu čia randame 6 milijonus, kodėl nėra pigesnėms ir tikrai didesniam gyventojų būriui palankesnėms pigesnėms vietoms? Juolab, kad „Gluosnis“ yra rajone, kur tragiškai trūksta darželių.

Antra, bent kol kas privačiame siūlyme išsinuomoti savivaldybės (taigi, visų miesto gyventojų patalpas) nėra jokių logiškų saugiklių, kurie granatuos, jog vietos vaikams tikrai bus sukurtos per numatomus pusantrų metų ir jos bus prieinamos. Nesvarstoma net bendra savivaldybės ir privataus investuotojo veikla (tokia patirtis yra Trinapolio darželyje, kur vieno išlaikymas nors brangesnis, nei valstybiniame, bet daugiau nei dvigubai pigesnis, nei privačiame darželyje).

Trečia, ir tai labai nemalonu rašyti, nors jau tikrai laikas. Savivaldybės Viešųjų ryšių skyrius miesto svetainėje šį klausimą nušvietė švelniai sakant melagingai. [Šiek tiek nukrypdama pasakysiu, jog to esą ryšių su visuomene skyriaus darbuotojai save suvokia, kaip mero ir jo komandos tarnus, ir rašo tai, ką jų nuomone norėtų girdėti naujoji miesto valdžia, net nebandydami išlikti sąžiningi ir padorūs. Taip išties jie tik  daro gėdą ir merui, ir visai koalicijai, apie tai plačiau artimiausiu metu]. Ganėtinai isteriškame tekste, pirma, nurodoma neteisinga 2,5 mln. eurų suma, kurios esą reikėtų šiam ir dar vienam darželiui sutvarkyti. Kuriamas labai tragiškas kontekstas, tiesa, absoliučiai melagingas. Dar daugiau, pateikiamos nuotraukos neatitinka tikrovės. Dėkui Lietuvos sąrašo partijos atstovui Mariui Matulevičiui, kuris nepatingėjo nuvykti į tą darželį ir padaryti nuotraukas, kurios radikaliai kitokios. Galite palyginti tas, kurios patalpintos miesto svetainėje ir tas, kurią matote šio teksto pradžioje.

Gluosnis4
Gluosnis1
Gluonis3
Gluonis2

Ar tikrai pastarosiose nuotraukose patalpos, kurias reikia iš esmės pertvarkyti? Taigi, mažų mažiausia, ne viskas taip baisu, kaip kai kam norėtųsi.

5 komentarai įraše "Dar kartą apie Vilniaus miesto darželius"

 1. Sigita parašė:

  Teksto pradžioje tik viena nuotrauka. Palyginimui būtų gerai pamatyti tų pačių vietų nuotraukas svetainėje ir M. Matulevičiaus darytas.
  Beje, į panašias patalpas (tualetas, grupė kaip demonstruojama svetainėje, jei nebaisiau) kraustėm savo vaikus prieš kokius 4 metus. Šeimai tai kainavo 300 Lt, vaikų grupėje 23, tėvų tarpe buvo mokančių plytelių klojimo darbus, turėjome tėtį su nuosava patalpų įrengimo įmone, mamos dažė radiatorius, būriu klijavome tapetus. Į 7 tūkst. netilpome, sugebėjome išpešti 5 tūkst. iš savivaldybės (visiškai nieko nepažinodami ir eidami bendra tvarka), plius tas tėtis apsiėmė kai ką padaryti už visišką savikainą, bet milijonų tikrai nereikėjo. Atsiremontavome visą grupę su atskiru miegamuoju vaikams. 300 Lt investicija vaikui 4iems metams – nemanau, kad daug.

  • Taip. Nuotraukų yra ir daugiau. Dabar jau turiu eiti miegoti. Ryt sukelsiu. Tiesiog privargau dirbti nuo 5 ryto šiandien su poros valandų poilsiu valgymui. Tiesa, dėl tokio ūkinio remonto yra niuansų, bet kiek sužinojau Vilniuje daug daželių ir mokyklų neturi higienos paso.

   • vilte parašė:

    Tai nejaugi turės, jei tvorų beveik nėra. Jei pagal projektus lopšelio grupėse įkurti darželio vaikai- nėra kur įrengti trečio klozeto. Jei grupėse perdaug vaikų. Jei nesuremontuotos vaikų WC, prausyklų patalpos- nelygūs paviršiai, nes atsilupusios plytelės. Jei pinigų neužtenka algoms, jie yra imami iš tėvų mokesčių, todėl nebelieka įsigyti ugdymo priemonių, o ir remonto paslaugų. Galiu pailiustruoti- turiu nuotraukų.

 2. Ekspertas parašė:

  Turbūt tos nuotraukos, savivaldybės puslapyje, visai ne iš to darželio arba ten grynas fotošopas. Ar sutinkant su manim, ponia Aušra?

 3. vilte parašė:

  Kiek yra žinoma, tuose neveikiančiuose darželiuose yra ,,paskirti” vadovai, gaunantys nemažus atlyginimus. Vaikų nėra, pinigų remontui nėra- ką jie ten daro? Aš irgi norėčiau gauti pinigų už nieką…Ar tai ne pinigėlių švaistymas? Kodėl nėra skelbiamas konkursas į laisvą vadovo vietą?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *