MENIU

Komentarai (11) #išgyvenkLietuvoje, #išsaugokgalvą, #Maldeikienė

Dar kartą apie akcizų įstatymo pakeitimą

Šiandien gavau tokį laišką. Žmonės, ištroškę dėmesio, nerimsta.
Patariau teirautis Informacinių technologijų departamente.

Asmeniškai aš iš karto viešai deklaravau, kad įstatymo pataisa pateikta, remiantis lobisto siūlymu. Biudžeto ir finansų komitete daromi įrašai, ir jį galima perskaityti.
Apie susitikimus su lobistu R. Apulskiu deklaravau viešai iš karto po susitikimų lapkričio 28 dieną (tada išklausiau informacijos ir nutariau, kad jo siūlomi įstatymų pakeitimai būtų logiški), po to dar buvau susitikusi gruodžio 20 dieną (ryte, kai sutarėme, jog aš teiksiu jo siūlomą pataisą svarstymui) ir vakare, kai gavau pataisos tekstą. Jis buvo pateiktas Biudžeto komiteto svarstymui, komitete viešai deklaravau, kad pataisa paruošta remiantis lobisto siūlymu.  Gaila, ji nebuvo priimta.

Jokių ponių Starkuvienių nepažįstu, bet, deja, pažįstu p. Janutienę.

Beje, ir toliau nuosekliai remiu ir remsiu neperteklinį vyno apmokestinimą.
Ir ateityje teiksiu įstatymų pataisas remdamasi lobistų siūlymais, jeigu tik manysiu, kad lobisto pasiūlymas logiškas, pagrįstas ir atitinka mano supratimą apie mano rinkėjų lūkesčius. Lobistai yra ta grandis, kuri civilizuotame pasaulyje padeda sukurti subalansuotą logišką įstatymų terpę. Lietuvoje lobizmą naikino įvairios grupės, kurioms buvo labai naudinga neršti neskaidriame abonementų vandenyje. Aš, priešingai, lobistus laikau savo geriausias pagalbininkais. O kokius sprendimus aš galutinai priimsiu, tai jau mano reikalas ir sprendimas, kurį padarysiu remdamasi savo įsitikinimais ir atsakomybe rinkėjams.

Ir , beje, kaip ir iki šiol įstatytų leidyboje nesivadovausiu neišsilavinusių žurnalisčių isterikomis ir kliedesiais.

“Gerbiama Seimo nare, vadovaudamasi Visuomenės informavimo įstatymu, prašau atsakyti į šiuos klausimus:
2016.12.20 Jūs Seime pateikėte pasiūlymą dėl Lietuvos Respublikos Akcizų įstatymo pakeitimo, kuriuo akcizas natūralios fermentacijos vynams mažinamas iki 132 eurų arba apie 20 ct. buteliui. Prašau paaiškinti, kodėl šio dokumento, kuris yra lrs.lt portalo viešoje prieigoje, savybėse nurodoma, kad jis parengtas Danguolės Starkuvienės kompiuteriu?
Ar D.Starkuvienė, kuri buvo Darbo partijos informacinio centro atstovė, žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės patarėja, parengė už Jus šį pasiūlymą?
Susitikimų su D.Starkuviene nėra Jūsų viešai skelbiamose dienotvarkėse. Kodėl?
2016.12.20 d. ryte ir vakare Jūs susitikote su Romu Apulskiu alkoholio akcizų klausimu. Ar tai jis Jums perdavė D.Starkuvienės parengtą pasiūlymą Akcizų įstatymo pakeitimui?
Prašau išsamiau paaiškinti, koks buvo susitikimų su R.Apulskiu turinys?
Prašau patvirtinti arba paneigti, kad jūsų šeimos vienas iš narių pradėjo natūralios fermentacijos vynų gamybą.

Pagarbiai,

Rūta Janutienė
“Lietuvos ryto” televizijos žurnalistė”

11 komentarai įraše "Dar kartą apie akcizų įstatymo pakeitimą"

 1. apropos parašė:

  Nesuprantu, kas čia darosi? Taigi prisimenu kažkada deklaravot, kad Janutienę nuoširdžiai mylit. Negi taip greit meilė išblėso? Bet kaip suprantu, ir tas Apulskis geras svoločius, nes jus pakišo? Gal tyčia? Ar tiesiog toks žioplas, kad nesugebėjo panaikinti hidden data and personal information tam faile, kur jums atnešė? Gal jūs per daug pasitikite vyrais? O apie kokius 4 epizodus ir dėžutę vapa Puteikis? nu, šiaip ar taip, jeigu jūs visiems aplink kliūvat, taai rodo, kad dirbat labai gerai.

  • Ausra M. parašė:

   Kur tas Apulskis mane pakišo? Jis dirbo SAVo darbą, o aš savo. Ir aš labai gerbiu lobistus ir jų veiklą. Įstatymo pataisą paruošė jis, aš pateikaiu. Ir manau gera pataisa.
   Visa kita yra šiaip isteriškų puspročių kliedesiai.

   • apropos parašė:

    A tai tamsta norit pasakyti, kad jei būtumėt žinojusi, jog toj pataisoj yra Apulskio (ar kažkokios ten jo patarėjos) pėdsakas, tai vistiek būtumėt tokiu pavidalu ją stūmusi? Ar tiesiog taip išėjo, kad visi tiesiog prašliopinot tą momentą?

    Pažiūrėjau tą Janutienės laidą. Labai linksma, nuotaikingi ir juokingi personažai, ypač tas su čiupčiku ir skustu pakaušiu. Kur jūs tokių susirandat? Tiktai aš vardan žanro logikos būčiau dar šliūkštelėjęs ant Janutienės iš to raudono čainiko.

    Vienintelis dalykas, ko iki galo nesupratau – kas už ką moka ir kas gauna naudą? Akivaizdu, kad sąsajos tarp LNK ir MG Baltic naudai stumiamų įstatymų yra purvinos insinuacijos.

    • Aušra Maldeikienė parašė:

     Gal skaityti nemokate? Aš gi iš pat pradžių viešai sakiau, kad tai lobistų pataisos — KOMITETE sakiau. Viešai. Jūs čia gal iš politiškai neįgalių abonento ir jo žmonos grupelės? Gal įsivaizduojate, kad politika, tai kai draugelius pilvais aukštyn Nerimi siunti? Gal eikit pas savus ir ten kliedėkit. OK?

 2. apropos parašė:

  Sveikinu, p. Maldeikiene. Jūs jau tikrai ne vienintelė, apsipazorinusi Seime stumdama svetimą projektą nežinia už kokią loską. Šakalienė pasimovė ant to paties – kažkoks LDDP dinozauras Šakalienei pakišo Audronės Popovienės spausdintą pisulką, o jinai entuziastingai užregistravo kaip savo nuosavą minties blyksnį. Ir dar, jaučiu, visiškai už dyką, vien iš tuštybės ir kvailumo.

  • Aušra Maldeikienė parašė:

   Aš pataisą pateikiau, kaip verslininkų pataisą ir tai VIEŠAI komitete deklaravau. Jūs nemokate skaityti? Nemokate guglinti? Turite suvokimo problemų? Kas yra ? Kokios bėdos?

   • apropos parašė:

    Tai vadinasi “делать хорошую мину при плохой игре”. Apsilapošinot kartu su Apulskiu šitoj istorijoj beviltiškai. Aišku, ne pačioj toj pisulkoj yra esmė. Bet jeigu būtumėt žinojusi, kad ten pripėduota kažkokios Starkuvienės, kurios nepažįstat, tai garantuotai būtumėt bandžiusi bent jau Starkuvienę iš ten išnaikinti. Dabar galit guostis, kad viskas nugrimzdo užmaršty, ir atsidėti naujų cirko numerių ruošimui. Jei norit, galiu surašyti trumpą 3 punktų instrukciją ateičiai – kaip padaryti, kad dokumentai taptų visiškai anonimiški ir netektų aiškintis dėl visokių žioplų apulskių.

    • Aušra Maldeikienė parašė:

     čia jūs taip norite matyti. :). O aš geriu vyną ir toliau gersiu. 😉 Ir ateityje palaikysiu TOKIAS IR PANAŠIAS tokias iniciatyvas. Nei mano vaikai, nei anūkai apsitempę valstietiškom marškom po 20 eurų neslankios, nei mes kaip kokie alkoholikai bijosim vyno vakare išgerti. 😉 Nu… rašykit dar, rašyki. Nervinkitės. O aš ir toliau su lobistais susitikinėsiu ir jei manysiu, kad jų pasiūlymai logiški (KAIP ŠIUO ATVEJU), VISADA juos PAREMSIU. 🙂

     • apropos parašė:

      p. Maldeikiene, man tai vienodai tie akcizai. Nes aš negeriu nei vyno, nei alaus, nei šnapso. Bet už Karbauskį nebalsuoju taip pat. Ir užtat niekad nesinervinu. Jeigu Janutienei prireiktų padaryti klipą apie mane, tai nervintis ir begiot su čainiku tektų jai, o ne man. Bet ir tamstą manau sunervino ne tiek Janutienės įkyri maniera, kiek pats ylos išlindimo iš maišo faktas. Gi negali apsimesti, kad nieko neįvyko, kai yla tau duria į užpakalį.

      • Aušra Maldeikienė parašė:

       Nežinau ir neįdomu, ką myli ir ko ne. Bet kad esat totalus idiotas — akivaizdu. Kokia dar yla iš kur išlindo,jeigu viską AŠ PATI VIEŠAI paskelbiau. 🙂 . AŠ. Kuo čia dėta ana janutienė,. Ji net nesugebėtų suvokti, kas sakoma. Gi paklausykit jos… ji gi buka ir net sąvokų nesupranta. Jos knygos beprotės sampratų mišrainė. Po 15 pls. juokas ima. Neberašykit man daugiau, nes tiesiog pateksit į blokuojamų sąrašus.

 3. Mauras parašė:

  kad iš principo lobistai gali atnešti tiek logiškų ir naudingų visiems, tiek naudingų tik siaurai interesų grupei ir nenaudingų daugumai rinkėjų pasiūlymų turbūt neverta diskutuoti.

  Tūlo APROPOS peršamas įsivaizdavimas, kad susitikus su lobistu, gavus paruoštą pasiūlymą bet lapės uodega užšlavus pėdsakus, viskas atsistos į savo vietas ir taps skaidru (“Jei norit, galiu surašyti trumpą 3 punktų instrukciją ateičiai – kaip padaryti, kad dokumentai taptų visiškai anonimiški ir netektų aiškintis dėl visokių žioplų apulskių.”) – jei tai ne ironija – yra tipiška lobistų veiklos praktika, ir vaidinti, kad niekas to nežino, arba kad tai savaime labai blogai, nėra prasmės. Ar čia kas nors ką nors norėjo pakišti – irgi ne taip svarbu, nebent skandalais besimaitinančiai janutienei.

  Man būtų įdomiau išgirsti, kokia logika Seimo narė Aušra pripažino, kad vyno akcizas turi būti pagerintas lyginant su pradine pasiūlta logika. Nes, sutikime, akcizų politika turi būti logiška ir nuosekli, padedanti siekti tikslo (sakykim, mažinti alkoholio prieinamumą ir pasekmes) ir nediskriminuojanti. Todėl visokie “man patinka, todėl jis (vynas, akcizas, apulskis) geras” neįtikina.
  p.Aušra, jei rastumėt kelias minutes paaiškinti, tikrai padėtų man kaip rinkėjui ir piličiui, o jei tai nepaaiškinama – ką gi, keista, bet taip pat gali atsitikti net labai artimai su logika bendraujantiems asmenims.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *