MENIU

Komentarai (5) #išgyvenkLietuvoje

Tik kartu mes sugebėsime išgyventi Lietuvoje

Gavau kelių savo sekėjų laiškus apie tai, kad pagaliau Finansų ministerija jiems atsiuntė atsakymus į klausimus dėl vidutinės klasės mokesčių. Tad nepraėjo nė mėnuo ir Finminas teikėsi nusiųsti atsakymo, kurį aš gavau gerokai anksčiau, kopiją tiems, kurie irgi nepatingėjote pasidomėti.

Šiuos atsakymus ir visišką Finansų ministerijos klerkų bei ministro atotrūkį nuo realybės jau aptariau straipsnyje.

Tačiau vienas dalykas tikrai pradžiugino: kaip aiškėja, į mano kvietimą užduoti klausimus p. ministeriui Viliui Šapokai atsiliepė virš 260 žmonių. Ir tai reiškia – klausimai svarbūs ne vien tik man; jums taip pat. Už pagalba dėkui, – visada prasmingiau atstovauti tiems, kurie patys irgi nori žinoti kas ir kaip ir kodėl.

Dabar apie laiško turinį. Atsakymų, kaip suprantate, Finansų ministras neturi, ir manęs, kaip parodė jo staigus atsisakymas dalyvauti LRT radijo laidoje, vengia.
Nors turėtų ne manęs vengti, o ieškoti galimybių keisti situaciją, kad keistųsi padėtis žmonių, kurių pajamos menkos (kas tas 1000 eurų ant popieriaus, jei gyventi Vilniuje ir augini vaikus…) tačiau jie labiausiai apkrautas mokesčiais visuomenės sluoksnis .

Ministrui, jei toliau siūlys pačių skurdžiausių asmenų problemas spręsti vos išsilaikančio vidurinio sluoksnio sąskaita, verta ir toliau siųsti paklausimus ir reikšti tikrai pagrįstą šio “suspausto vidurio” (angl. Squeezed middle) atstovų pasipiktinimą. Jis turi bijoti šios grupės žmonių. Bijoti ir ramiai jų nesvaidyti į vieną ar kitą griovį.

Ne kas kita, šis sluoksnis yra visuomenės stuburas: tai raštingi žmonės, kurie tampa kiekvienos demokratijos ir kiekvienos revoliucijos atrama.

Tai, kad padėjote; tai, kad reagavote, tai, kad ėmėtės kovoti teikia vilties.

Joks politikas ar politikai jūsų neišgelbės, nebus jokio mesijo ar herojaus, kuris vienu ypu išrišti mazgus, narpliotus daugybę metų.

Vis dėlto, jeigu kartu ginsimės nuo absurdiškų valdžios projektų, aktyviai diskutuosime, aiškinsime, ko norime, už ką sutinkame mokėti, o už ką ne, galime paversti mūsų šalį ne tokia depresyvia.

Paversime ją šalimi, kurios palikti nesinori.

Reikia retkarčiais atsistoti ir kovoti. Dėkui už tai, kad mano balsas nebuvo “balsas tyruose”, bet atsiliepė dešimtimis balsų.

Eikime toliau.

5 komentarai įraše "Tik kartu mes sugebėsime išgyventi Lietuvoje"

 1. Mauras parašė:

  būtų įdomu perskaityti visą atsakymo tekstą, ne tik komentarus. Jis juk ne slapta informacija, o šalia kovos ir apšaudymų turi būti ir konstruktyvi diskusija. Nes tikslas ne užmušti drakoną, tikslas – kad mokesčių sistema taptų labiau adekvati, t.y. kurianti teisingas paskatas ir mažinanti skirtumus.

  • Gražina parašė:

   Parašykit el. pašto adresą, persiųsiu. Atsakymas pateiktas PDF formatu.

  • Laurynas Sedvydis parašė:

   Čia: https://ufile.io/a0hwo

  • Mauras parašė:

   ačiū. Atsakymas trumpas, bet aiškus – “ar tai teisinga? ne, nemanau”, išvertus – “taip, jūs teisūs, bet konkrečių planų palengvinti viduriniosios klasės naštą nėra, o apie juos kalbėti galima tik jų sąskaita palengvinus naštą tiems 29% kurie apie skurdo ribą, ir tai pirmo skubumo klausimas mums.” Taigi, naštos stumdymas tęsis ilgai.

 2. Tania Weikschnar parašė:

  gera diena.
  finansinius ‘maisus be dugno’ naikinti reiketu. ti – Kalno slaitu lopymas
  – Smelio vezimas + pylimas Palnagos papludim.
  – Medinis takas per kuopas nuo Melnrages-1 iki Melnrages-2 ( Klaipedos m.dept.A.Schulco proektas abt.500 tukst.EUR ) na ir panasiai

  Pagarbiai,

  TW

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *