MENIU

Komentarai (1) #išgyvenkLietuvoje

Šios dienos spaudos konferencija apie socialinių įmonių įstatymą

2018 metų kovo 21 dieną gerokai pavėlavusi į komisijos posėdį atėjo Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Rimantė Šalaševičiūtė.

Net negirdėjusi ministro Lino Kukuraičio pristatymo, ji pareiškė, kad visai nesvarbu, kas kalbama komisijoje, nes klausimus sprendžia ji, PIRMININKĖ iš senosios gvardijos R. Šalaševičiūtė. Toliau įrašo stenograma, kalba netaisyta.

R.Š. „Iš tikrųjų aš manau, kad tos dvi savaitės ir Seimo nariai registruos tokio rimto Užimtumo įstatymo pataisas, tai yra ne visai teisingas požiūris. Per dvi savaites parengti […] man atrodo, kad jeigu yra tokios idėjos, turi būti diskutuojama ir su nevyriausybinėm organizacijom neįgalių ir su tom pačiom socialinių įmonių organizacijom, todėl, kad šiai dienai nėra pateiktas dar Seime Socialinių įmonių įstatymo projektas ministerijos, be šito projekto ir nuostatų, kurios bus diskutuojamos mūsų komitete Užimtumo įstatymo pataisos nemanau, kad jos gaus įgaus prioritetą. Aš tik atkreipiu dėmesį, bet kurioj situacijoj tie sprendimai, kurie bus priimti komisijos, jie ateis į komitetą, nes komitetas yra aukščiau negu komisija, ir vykdantis parlamentinę kontrolę. Tai aš tiesiog siūlau – išsidiskutuokit gerai, pateikit Socialinių įmonių įstatymo, kuris įregistruotas ir mes jo laukiam. Tai aš čia kalbu ir apie ministrą,
nes šokti į viršų su Užimtumu neišsprendus, nepradėjus giliai diskutuoti Socialinių įmonių įstatymo, aš manau tai yra neteisingas kelias, kuris trukdys visos šitos problemos sprendimui. Čia yra mano nuomonė iš mano patirties ir darbo apskritai ir darbo Seime.

Aušra Maldeikienė (toliau A.M): „Aš galiu klausimą? Jūs čia atvirai grasinate komisijai ar kas? Aš tiesiog noriu atsakymo, taip ar ne.

R.Š.: Aš negrasinu. Baikit jūs su savo tuo vat…

A. M.: Todėl, kad tai, ką aš girdžiu, aš nebaigsiu, aš atėjau jums pasakyti, kad nusibodo bišky – ilgokai sėdit ir jau nebeįmanoma gyventi.

R. Š.: Aš ne ilgokai, aš ne bebras dar aišku.

A. M.: Jūsų problema ir jūs apsispręskit pati, kas jūs esat. Klausykit, jūs viešai visur deklaruojate principus, kurie priešingi Neįgaliųjų komisijos sprendimams, taip? Dabar, kada ministras jau aiškiai eina į tą pusę ir mes tikrai nebeturime esminių šitų, jūs akivaizdžiai atsistojo vienos pusės .. Aš jūsų klausiu – jūs čia dabar grasinote Neįgaliųjų komisijai ir ją žeminote? Tai gal tada tai reikia tiesiog Seimo salėje pasakyti, kad aš, pavėlavus 20 minučių, neišklausius ministro pranešimo atėjau į posėdį ir daviau nurodymus kaip viršininkė. Jūs nesate niekas ypatingas, jūs esate tokia pat Seimo narė, kaip ir aš.

R. Š.: Gerbiama Aušra, ne nurodymus, o patarimus, kadangi akivaizdžiai aišku, kaip toliau bus. Turi būti diskutuojama su visais.

Primenu, kad klausimas diskutuojamas nuo 2004 metų. Pastaruoju metu susitikimai ir diskusijos su visomis pusėmis vyko beveik kas savaitę.

Po posėdžio ponia pirmininkė R. Šalaševičiūtė pagrasino ministrui L. Kukuraičiui: „Tai ką čia dabar pridirbai?“

Jei rimtai, vakar ministras galų gale parengė adekvatų Užimtumo įstatymą, kuriame mūsų neįgalūs broliai ir sesės jau nebematomi tik kaip pigi darbo jėga, o suvokiama, kad jie yra žmonės.

Plačiau šios dienos spaudos konferencijoje. Skaidrės irgi prikabinamos.

1 komentarai įraše "Šios dienos spaudos konferencija apie socialinių įmonių įstatymą"

  1. Mauras parašė:

    29 mln.€ – bandote ištraukti rimtą kąsnį gudručiams iš gerklės, puiku. Integracija jiems dzin, jie gauna kompensaciją iš biudžeto ir dar užkala fantastišką pelną parduodami jų darbą. Apie sąlygas jau nekalbu. Pelnas jau apmokestintas, remiantis Finmin skaičiais jo apimtys didžiulės – apie 13 mln.€ per metus (2mln./15%).

    “pagal Finansų ministerijos prognozę 2017 metams, dėl socialinių įmonių apmokestinamajam pelnui taikomo 0 proc. tarifo į biudžetą nebus surinkti apie 2 mln. eurų.”

    Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/verslas/privilegijuotu-verslu-skrodimas-faktai-atskleidzia-tikraji-socialiniu-imoniu-veida.d?id=74503900

    Aptarnaujantys juos bebrai ir bebrienės pasiduos tik prasidėjus rimtam viešam spaudimui, nes čia aiškus nulinės sumos žaidimas. Todėl spaudos konferencija labai laiku. Siūlau kalbant viešai daugiau traukti pačius neįgaliuosius, tą patį Justą Džiugelį. Sėkmės,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *