MENIU

Komentarai (30) #darbasTaryboje, Politine programa, Video

Rinkėjams, tiems, kurie per pusmetį Vilniaus Tarybos salėje prisiminti nebuvo. Politikams, tiems, kurie turite sąžinę.

Pusę metų Vilniaus Taryboje nuoširdžiai skaičiau popierius. Dirbau savo darbą Ekonomikos ir finansų komitete. Skaičiau dokumentus, kiek suvokiu,  — komentavau ir aiškiau. Apie tai galėjote nuolat skaityti šiame mano bloge ir Facebooko paskiroje. Kai nesuprasdavau — klausiau.

Taip pat elgiausi ir Tarybos posėdžiuose. Nepraleidau NĖ VIENO iš tų daugybės įvairių komitetų, komisijų, tarybų posėdžių, įvairių renginių, kur man buvo pavesta būti ir visur klausiau bei domėjausi.

Mano pusmečio darbo  įžvalga (o spalio 22 dieną mūsų kadencijos Vilniaus Taryba minės pirmąjį veiklos pusmetį) yra labai paprasta.

Taryba Vilniui iš esmės nereikalinga, nes jos funkcija sutraukta į valdininkų ir įvairių VMS Administracijos darbuotojų (deja, dažnai tragiškai žemos profesinės ir/ar moralinės kompetencijos žmonių) dokumentų laiminimą.

Išvaryk visus „politikus“, kurie susirenka prabalsuoti, ir paskirk, tarkime Administracijos direktorę (ar direktorių — jokio skirtumo, kas ten vadovauja) pasirašyti visokius „Tarybos“ sprendimus, ir labai neblogai sutaupysi.

Na ten koks pavaduotojas paskirstys pinigėlių savo draugeliams krepšininkams, kitas duos kokiai kontorėlei, iš kur  jam nubyrės „otkatas“,  ir viskas bus taip, kaip dabar.

Tik bus galima sutaupyti ant politikų išlaikymo ir viso to žaidimo, kuriuo virto demokratija, kuria netiki ir patys politikai.

Politikai????

Vakar iš jų salėje tiesiog  tyčiojosi toks teistas veikėjas ir tėškė jiems „neskaičius tos jūsų  Koalicijos sutarties, turiu valdininko įstatymą“ ir NIEKAS iš salėje buvusių politikų nė nekrustelėjo.

Vergai visada tyli, ar ne? Dažnai jie net nesuvokia, kad jie vergai.

Šita kalba, kurią tuoj išgirsite, yra kalba, kuria kviečiu savo tautą atsimerkti, sustoti, pažiūrėti į savo širdis ir susigrąžinti savo šalį, kurią privatizavo godūs ir nedori (taigi, tikrai ne visi, yra daug dorų valstybės tarnautojų) valdininkai.

Ypač kreipiuosi į jaunus politikus, kokioje frakcijoje, partijoje jūs bebūtumėte, — neleiskite atimti SAVO šalies, nevirskite monstrais, kurie su bukais veidais balsuoja už bet ką. Ir neverskite mūsų, jau tikrai gyvenimo aptalžytų žmonių, dar ir dar kartą priminti, kad yra tokie žodžiai — laisvė, pagarba, orumas ir garbė. Jūs patys privalote jais gyventi.

30 komentarai įraše "Rinkėjams, tiems, kurie per pusmetį Vilniaus Tarybos salėje prisiminti nebuvo. Politikams, tiems, kurie turite sąžinę."

 1. Jonas parašė:

  Pasisakyma labai užskaitau, tik dėl to Williams’o tai nereikėtų gal iš vis kalbėti…Manau, kad drąsiai galiu spėti, kad tada abu kartus iš premjero pareigų R.Paksas atsistatydino LUK’oil nurodymu. Paksui talkino ūkio ministras E.Maldeikis ir finansų ministras J.Lionginas. Abu jie buvo nepartiniai ir paties Pakso pakviesti į vyriausybę. Gal būt turint tikslą kiek įmanoma pakenkti sandoriui su su „Williams”. Finansų ministras J.Lionginas, kuriam buvo patikėta ieškoti kreditų „MN”, dėl šios priežasties visaip stengėsi jų nerasti, o kuluaruose potencialiems kreditoriams aiškino „neduokit jiems tų pinigų”. R.Pakso derybininkas Eugenijus Maldeikis, kaip tik galėjo, blogino sutartį su „Williams”, kad lemiamą minutę R.Paksas galėtų suvaidinti didvyrį, dėl Lietuvos interesų negalintį pasirašyti blogos sutarties (paties nurodymu paverstos bloga). Trumpai pasakius, Paksas ir jo komanda panaikino praktiškai visus saugiklius, kurie buvo numatyti apsaugant „MN” nuo galimos „Williams” savivalės. Pvz., jeigu “Williams” būtų norėjusi pasitraukti iš Mažeikių, būtų praradusi daugiau kaip 100 mln. JAV dolerių. Po Pakso „pataisų” viso to neliko. Tarp paskelbtų derybų su „Williams” dokumentų yra šios bendrovės vadovo J.Bumgarnerio pareiškimas, kad 1999 m. liepos mėnesį, kai „Williams” su LUK’oil tarėsi dėl naftos tiekimo, ūkio ministras E.Maldeikis dalyvavo kaip Rusijos pusės atstovas. Atsistatydinęs iš ministrų E.Maldeikis jau oficialiai įsidarbino LUK’oil konsultantu. Liaudyje, tai vadiniama interesu konfliktu jeigu ka….

  • Ar sutinkate savo kliedesius įrodyti teisme? 🙂
   Pirma, į ministro postą Eugenijų Maldeikį pakvietė Vytautas Landsbergis. 🙂
   Antra, sutartis buvo pabloginta jau po atsistatydinimo, beje už tai nuteisti ją pasirašę ministrai Kaktys ir Didžiokas (byla vieša, jei ką, ir jei mokate skaityti)
   Trečia, po atsistatydinimo E. Maldeikis įsidarbino tarptautinės audito kompanijos Deloitte & Touche Lietuvos skyriaus valdybos pirmininku. Net visiški dundukai žino, kad tai nėra Lukiol padalinys. Jei mokate guglinti, o ne vien melus skleisti, tai per 3 minutes galite patikrinti.

   Taigi, sutinkate eiti į teismą ir pateikti įrodymus, kad sakote tiesą? Ar vis dėlto atsiprašysite?

   Apgailėtini melai.

 2. Edvinas parašė:

  Nelabai mėgstu, kai kurių žmonių, tiesiog šiaip sau, na jie man nepatinka ir tiek, – balsas nervina, fizionomija plytos prašo, ragai maišo dar kas nors ir t.t. ir pan. … Maldeikienė į tą sarašą irgi patenka… bet žinot, būna žmonių, kurie gal ir nepatinka, bet pamažu tu apie juos vistiek keiti nuomonę, nes kad ir kaip tu neseki ir nesidomi jų veikla, bet jie vistiek įkyriai visur lenda ir maišosi akiratyje , … ir dažniausiai keičiasi nuomonė apie juos tik į blogąją pusę… džiugu, kad vat į šią kategoriją ji nepatenka, nežinau iš kur pas šią rėksnę tiek drasos, bet Ji tikrai jos turi… ir smagu , kad pas Ją būna ne vien tušti parėkavimai, bet parėkavimai su kažkokiais tai argumentais dėl ko tas, dėl ko anas, o ir skaičių nepamiršta… aišku gaila, kad visi pasisakymai iš neigiamos/peikiamosios pusės, na bet gal iš tikro nėra kuo girtis….

  • Man irgi nepatinka žmonės, kurie labai daug jaučia ir mažai mąsto. 🙂 Taigi, antipatija abipusė.
   Labiausiai man nepatinka, kai nieko iš to, ką kalbu ir rašau, nesuvokiantys kvaileliai gaišina mano laiką ir rašinėja čia ilgas paklodes apie savo jausmus. Man tie jausmai dzin.

 3. Aurimas parašė:

  p.Ausra,skaitau Jusu pastaruosius komentarus,kuriu esme : valdininku ir politiku santykis. Problema sena kaip pasaulis. Atstovaujamoji valdzia (taryba,parlamentas)ir jos nariai yra ir bus zymiai mazesnio profesionalumo nei tarnautojas dirbantis siauroje srityje, t.y. Politikas juk nera profesija, nes ir melzejas, elektrikas gali buti politiku, o tarnautoju ne:juk reikia tam kvalifikacija irodyti. Tad su Jumis sutinku tik is dalies, jeigu politikas nesusigaudo pats, ne tarnautojui ji mokyt, cia ne mokykla. Ir beabejones Jums oritariu, kad tarnautojas turi teikt aiskiai suformuluota problema, ir galimus sprendimu variantus bet tik galimus. Nes politikai irgi turi spresti,ka daryt o ko ne. Daznai politikai bun tokie buki, kad net nesusigaudo ka ir kaip daryt, ir jei ne tarnautojai viskas zlugtu.
  Is visu Jusu tekstu apie realia situacija deja susidaro dvejopas ispudis: Jus pati aiskiai nesuformuluojate ko norite (sakote noriu aiskumo, o kokio konkreciai.), kartu pykstate kad viskas blogai, bet kita vertus negalima sokdinti visu del Jusu vienos uzgaidu kad konkreciai Jum butu aisku… Akivaizdu viena, kad tas departamentas Jusu ir manes kaip rinkejo negerbia, nes tik per Jus as galiu buti realiai ir suprantamai informuotas. Dziaugiuosi kad keliate siuos klausimus viesai ir gaila tu politiku jaunuoliu kur tyli ir apsimeta kad kazka supranta.

  • Nepykit, sunkiai suprantu, ko norite. Mano kompetencija finansuose totaliai pranoksta Savivaldybės klerkų. Švelniai pasakius. Aš reikalauju, kad jie teiktų bent jau logišką informaciją ir bent jau akivaizdžiai nemeluotų, nes atstovauju jus. Jei jums nepatinka mano darbas — ir jūs manote, kad teistas sukčius, kuris nusikalba (kelsime ir kitus įrašus su stenogramomis) yra OK, jūs pasirenkate kitą poltiką. Ar ne? Kur probelma?

  • vytautas parašė:

   Tarnautojas gali būti Nobelio premijos laureatas,bet atgimusios Lietuvos valstybės piliečių valia priimtą ir paskelbtą Konstituciją bei iš jos ištekančius įstatymus privalo gerbti. Negerbiantis yra paprasčiausias korumpuotas aferistas.

 4. Diagnozė parašė:

  Ponia, ar tikrai jums viskas gerai?

  Palyginkite ir raskite dešimt skirtumų:

  https://www.youtube.com/watch?v=a8jFwRvx3kw

  Neradau 🙁

  Ir venkite komentaruose gramatinių klaidų.

 5. Diagnozė parašė:

  Arba šitas:

  https://www.youtube.com/watch?v=urQa6El45Uc

  Labai panašūs rankų mostai ir šūksniai.

 6. Tomas parašė:

  Nesuprantu. Jūs jau kuris laikas kalbate apie betvarkę Jako departamente ir apie paties Jako nekompetenciją. Apie tai, kaip suprantu, pasakojote Merui ir Direktorei (jeigu nepasakojote, tai matau merą video sėdint už Jūsų). Kas konkrečiai iš JŲ pusės yra daroma, kad Jako problema spręstųsi. Kodėl jis neatleidžiamas?
  Radijo laidoje pas Musnicką sakėte, kad apie vadovą galima spręsti pagal jo pavaldinius. Dabartinis Meras valdo jau pusmetį. Arba Meras neįgalus, arba tie žmonės jam tinkami, todėl jie dabartinį Merą charakterizuoja nedaug tesiskiriant nuo ankstesniojo. Meras labai daug kalba ir žada, kada pagaliau veiks?

  • Tikrai negaliu atsakyti už merą (jo reikia klausti jo puslapiuose Fb, kurių ne vienas), bet prieš mėnesį Lietuvos sąrašo frakcija įteikė Remigijui Šimšiui pareiškimą, jog mums nepriimtina, kai Finansų departamentui vadovauja asmuo, kuris nuteistas už finansinį sukčiavimą.

 7. Naglis Puteikis parašė:

  Puikus pasisakymas. Daugelyje savivaldybių tarybų būtent taip ir yra – valdo padėtį ne politikai, o administracija. Ir valdo tie administracijos darbuotojai būtent taip, kaip sako A.Maldeikienė – jie sprendžia asmeninio praturtėjimo problemas, o ne viešo intereso klausimus. Reikia, kad bent trečdalis politikų pradėtų elgtis taip drąsiai ir ryžtingai, kaip tai daro Aušra Maldeikienė, tada bus bendrojo gėrio gynimas, ačiū jai už tai.

 8. Punkonomics parašė:

  Ačiū die, jau pusmetį esu emigravęs, o jums ne tik dr. Aušra Maldeikienė, bet ir Jis nebepadės.

  Nes jums, baudžiauninkai, nereikia laisvės, kuri reiškia viešųjų interesų derinimą taikia institucija, kuri vadinama taip paniekinamai politika.

  Meras Remigijus Šimašius, kuriam nebebaisi jokia politikų Taryba (sovietispolkom, LOL), tad turi laisvas rankas, dar iki šiol nesugeba atleisti nuteisto už finansinius nusikaltimus valdininko, kuris, tik paklausykite, vadovauja finansų (sic!) departamentui.

  Aš šitą anekdotą pasakosiu kaskart, kai tik kas opozicijoje viauktelės apie kovą su korupcija. Šlovė drakonui? ©

  Jau seniai rašiau – į Lietuvą vis labiau grįžta konservatyvizmas.

  Ne, ne tie, kur pas mane toriais vadinami. O visa ta stagnacija (LSD padugnių koalicija), antivakarietiškos nuostatos (VLKK), pataikūnai (Jos Puikybės protežė kohorta ir neetatiniai asskissai) ir t.t.

  Ir todėl jums skamba vėl aktualia tapusi Anties dar sovietmečiu (!) kurta daina Funkcionieriai. Maskvą tik pakeiskite Briuseliu arba Strasbūru. Įmesiu komentare žemiau.

  Varlės išverda tyliai verdamos nuo šalto link verdančio vandens puode. Man vėsiau Magna Carta šalyje.

 9. Ponia Aušra Maldeikienė sako tiesą: wtf yra visokių valdininkų aiškinimai politikams – “nepolitikuokite”? Tai elementarus bandymas politikus, t.y., visuomenės atstovus priversti paklusti stagnacinei sistemai, uždraudžiant tiems politikams užsiimti politika, t.y., atstovavimu žmonėms. Ir taip ir užsisuka toji klaiki stagnacinė biurokratinė sistema.

  Nesvarbu, ar jūs šiaip kasdienybėje sutinkate su ponia Aušra Maldeikiene, ar nesutinkate su ja. Esmė yra tame, kad stagnacija Lietuvoje pasiekė nenormalų lygį. Biurslas (biurokratijos ir suvaldiškėjusio verslo samplaika) valdo pinigus, stagnacija valdo valstybę, o nuo to visiems tik į blogumą. Ir tai reikia keisti. Ir esminis dalykas čia – iškirsti tą stagnacinį komponentą, kurio dėka anei jokie politikai negali pakeisti išvis nieko.

  Stagacijos baisumas yra tame, kad ji suėda visus, kas nori ką nors keisti. Ir liberalus, ir konservatorius, ir socdemus, ir nepriklausomus politikus – visus, kas tik bando kažką keisti. Būtent todėl stagnacija yra baisi. Ir būtent todėl mums reikia ją iškirsti. Visur iškirsti, kur tik ją pamatome.

  Žodžiu, ponai ir ponios, tiesiog dalinkimės šiuo dalyku ir palaikykime. Palaikykime ir ponią Maldeikienę, ir visus kitus, kas nori keisti situaciją. Nes arba pavyksta biurokratiją perlaužti ir pasiekti, kad sistema dirbtų žmonėms, arba gaunasi taip, kad žmonės dirba sistemai.

 10. Liutauras parašė:

  pradėjau diskusiją FB, bet verta pakartoti ir čia:

  buvo gaila, kai dėl techninių problemų Aušra Maldeikienė netapo Seimo nare metų pradžioje. bet gal ir gerai – dabar turim puikų pavyzdį, kaip turi dirbti savivaldybės tarybos nariai.
  labai kviečiu ir skatinu Aušrą nesustoti ir kandidatuoti būsimuose rinkimuose į Seimą. protingų, savo nuomonę turinčių ir ją nebijančių ginti tautos atstovų mums labai labai reikia!

 11. Rinkėjas X parašė:

  Tai gerai, aš kaip rinkėjas, iš šios kalbos sužinojau, kad turime Vilniaus administracijoje įtariamai nedorą valdininką.

  Tačiau norėčiau sužinoti, kokie dabar yra galimi sekantys žingsniiai? Ko tarybos narys, meras, ar aš, rinkėjas, galėčiau imtis siekiant įrodyti, jog valdininkas yra nedoras, nekompetetingas, ar kitaip netinkantis eiti savo pareigas, ir dėl to vertas būti atstatydintas.

  Įprastame darbe būna trys papeikimai su pasiaiškinimais ir sekančiomis nuobaudomis, kurių pagrindu galima darbuotoją atleisti. O kaip šiuo atveju?

  • Ingrida Šimonytė parašė:

   Taip yra ir šiuo atveju. Tik.. Išpreparuotos moralės ypatos paprastai randa būdų, kaip sumažinti savo rizikas, pvz., kaip tyčia keblesni dokumentai būna pasirašyti kokio pavaduojančio asmens, užduotys deleguojamos kitiems ar kokie nors kiti “čiurikai” sudėliojami taip, kad tuos tris papeikimus įsriegti yra next to impossible ir reikalauja iš aukštesnio vadovo veiksmų, kurie žemina elementarią savigarbą, nes tai jau yra cirkas. O kur dar “biuletenio liga” kritiniu atveju. Nors prisiimdamas atsakomybę, susijusią su aukštesnėmis pareigomis, žmogus tarsi turėtų suvokti ir riziką, kad gali nepavykti dirbti kartu su nauja vadovybe ir tokiu atveju derėtų atsistatydinti, praktikoje tas suvokiama retai. Tokiu būdu “depolitizuotas” karjeros tarnautojų statusas, kurio tikslas apsaugoti kompetentingą tarnautoją nuo primityvaus valymo politinių simpatijų/antipatijų pagrindu, tampa puikia užuovėja veikėjams, kurių etika ir moralė yra kitose dimensijose, negu visuotinai priimtinos.

 12. Simonas parašė:

  Įklijuoju savo komentarą iš savo Facebook paskyros:

  Aušra dar kartą puikiai paaiškino kuo skiriasi sovietiniai ‘klapčiukai/politikai’ nuo laisvos ir demokratinės valstybės politikų. Deja, bet tie patys klapčiukai, jų palikuonys ir visokie tiesioginiai bei idėjiniai jų auklėtiniai šiandien yra viena iš opiausių piktžaizdžių Lietuvos biurokratiniame aparate, o tuo pačiu ir visame Lietuvos valdžios sektoriuje. Šarvuotas cinizmas, lojalus įsiteikinėjimas ‘kam nors’ ir totali nekompetencija (dirbtinė ar nedirbtinė) yra neatskiriami bet kurio iš sutiktų ‘klapčiukų’ bruožai.

  Aušra, o ypač pašnekėsiai su ja apie Lietuvą, politinę ekonomiką bei mūsų visuomenės išsivystimo lygį mane stipriai motyvavo grįžti į Lietuvą, dirbti JPP Kurk Lietuvai ir kurti tokią valstybę, kuria galėčiau džiaugtis ir didžiuotis. Nes jei ne aš, tai tie ‘klapčiukai’ darys reikalus, ane?

  Savo darbo Kurk Lietuvai metu teko sutikti nuostabių politikų Seime bei savivaldybėsė, teko sėkmingai bendradarbiauti su įvairaus rango ministerijų darbuotojais ir jiems pavaldžių institucijų darbuotojais. Šiandien man tenka bendrauti su įvairių politinių partijų nariais, pažinti labiau politiškai aktyvią visuomenės dalį ir man yra labai smagu kartu su jais vystyti idėjas, kurios yra reikalingos Lietuvai. Džiugu, kad šiandien valdžioje yra šaunių ir Lietuvai atsidavusių asmenų, bet nepaisant to yra daug tų, ‘specialių’, asmenų, kurie turėjo būti pakeisti vakar ir privalo būti keičiami šiandien.

  Tikiu, kad ‘klapčiukus’/’jakučius’/’kieno nors šuniukus’ gali pakeisti itin aukštos kvalifikacijos, profesionalūs ir sąžiningi žmonės, kurie tiki Lietuva ir dega noru kurti tai ko nesukūrėme per 25 metus nepriklausomybės. Virš 75% JPP Kurk Lietuvai alumni lieka Lietuvoje, Šiaulių politinė vadovybė surinko jaunų, užsienyje besimokiųsių ir dirbusių januolių komandą, tą patį gali daryti kitos savivaldybės, savivaldybių įmonės ir dauguma ministerijų. Saulius Skvernelis lyg ir žadėjo pakelti atlyginimus pradedant nuo IT sektoriaus wink emoticon. Kartais tereikia tik mero/kanclerio/ministro parašo, o prieš tai šiek tiek drąsos tiek iš politikų, tiek iš pačių kandidatų.

  Lietuvą turi valdyti politikai, kuriems galią suteikia rinkėjai, o ne kažkaip per ilgai užsisėdėję ‘klapčiukai’.

 13. Rinkėjas X parašė:

  –momentas emocijų on–
  O! Net Ingrida Šimonytė man atsakė! Ach, kaip malonu! (Aišku, jei čia iš tikro ji 😉
  –momentas emocijų off (kuo greičiau, nes didžiai gerb. A. Maldeikienė nemėgsta 😉 —

  Matau, kad ne kas su tais atleidimais. Tai reikia kažkaip žaisti pagal tų ypatų taisykles. Įdarbinti kokį nors panašių metodų pažįstančių žmonių į personalo skyrių, kurių pagrindinis darbas būtų sekti amoralių ypatų klaidas, ir juos atleidinėti rašinėjant papeikimų popieriukus už normalius vadovus. Taip normaliems vadovams neprarandant savigarbos. Tokia saulėlydžio grupė personalo skyriuje. 🙂 Nusifantazavau…

  O iš tikrųjų, jei niekas nesiima, tai jie ir bujoja.

  O gal naujasis socialinis modelis palengvins atleidimus ne tik privačiame sektoriuje, bet ir viešajame? Gal tai panacėja? (Iš kitos pusės, kada jis bus dar nežinia, o apsivalyt reikia DABAR).

  • Ingrida Šimonytė parašė:

   Tapatybę patvirtinu. Buvo toks “ozabočenas” ponas, kuris mano vardu ėmė knygas iš Jonavos bibliotekos ir kliedėdavo manim apsimetinėdamas facebooke, bandydamas su visais susidraugauti, bet čia ne tas atvejis.

   Žinia, galima pasisamdyti zonderkomandą į pensonalo skyrių, kuri nupieš reorganizaciją ar dar kažkokį architektūrinį sprendimą pasiūlys, ir rezultatą galima anksčiau ar vėliau pasiekti ir esamomis sąlygomis. Tiesiog labiausia gūdu tai, kiek energijos reikia švaistyti tam, kad išverstum balastą (ar dar blogiau, – tiesiog mėšlą) iš rogių. Vietoje to, kad skirtum laiką problemų sprendimui, skiri jį kažkokių spąstų spendimui ir bandai jais pagauti medūzą. Tfu. Tuo tarpu žmonės, kurių viešajam sektoriui reikia iš jo išbyra patys. Ir net atsikračius balasto ne visada rasi ką adekvačios kompetencijos ir žinių bent jau pasikalbinti dalyvauti konkurse į atsilaisvinusias pareigas. Vienu žodžiu, lengvesnis kažko atleidimas gal ir padėtų, o labiau turbūt padėtų terminuoti kontraktai ir realios mobilumo bei karjeros galimybės valstybės tarnyboje, bet tai padės tik iš dalies, jeigu kompetentingų tarnautojų darbas ir toliau bus vertinamas žemiau plintuso. Ir čia kalbu ne tik ir ne tiek tik apie atlyginimą, bet ir apie visuomenės nuostatą. Čia nelengva pasakyt, kur višta, kur kiaušinis, nes valstybės tarnautojų visetas neabejotinai prisidėjo prie visuomenės požiūrio suformavimo ir iš dalies srebia savo privirtą košę (beje, niekur nebuvau sutikusi tokių “viršininkų”, kaip kai kuriose savivaldos institucijose, į kurias kaip eilinis pilietis kreipiausi kokio nors man reikalingo popieriaus, nes nevaikštau per užpakalinius įėjimus ir raudonus kilimus. Jeigu tai nebuvo asmeninė antipatija, lieka tik spėlioti, koks elgesys su interesantais, kurie mažiau raštingi šalių teisėse ir pareigose). Visgi, pigi valdžia brangiai kainuoja. Todėl lengvas atleidimas nebus jokia panacėja, jeigu nebus prielaidų vakuumą užpildyti kokybišku turiniu.

   • Tomas parašė:

    Kaip galime tikėtis kokybiškos valstybės, jeigu ją administruoja ir valdo nekokybiški valstybės tarnautojai? Gal biurslas ir yra pagrindinis visų LT bėdų vardiklis? Sutinku, kad gaila švaistyti energiją nevykusiems personažams iš valstybės aparato eliminuoti, tbet panašu, kadtai yra neišvengiama auka, be kurios neįmanomas joks ženklus kokybinis pokytis Lietuvoje? Neišsprendus šios problemos energijos eikvojimas kitose srityse vis tiek nebus rezultatyvus, nes biurslas vis tiek viską užgniauš, uždusins arba tiesiog sugadins…

 14. Marcus parašė:

  Galetų būti daugiau tokių žmonių kurie nebijo išdrožt į akis papraščiausią elelmntarią, tiesą: politikai Lietuvoje jau senai nebevykdo savo isipareigojimu, tarnauti lietuvai, jos zmonems ir visuomenės interesams.
  Po truputį jau daugėja jaunų žmonių kurie nėra apatiški tam negatyvui politikoje. Tai ir lieka vienintelė visltis, kad nauja karta gebės neužilgo kažką pakeisti, tik klausimas kiek iš jų nebus paveikti užkulnių ir kitų visuomenės “švietėjų” viruso.

 15. […] jau pusmetį esu emigravęs, o jums ne tik dr. Aušra Maldeikienė, bet ir Jis […]

 16. Aleksas parašė:

  Bravo.aciu,jus saunuole

 17. Aleksas parašė:

  Bravo.aciu,jus saunuole

 18. s parašė:

  Kazkada buvo toks seimo narys Endriukaitis: kiekviena posedi pabaigdavo savo pareiskimu, nes Jursenas jo neleido i gynybos komiteta. Vienas pareiskimas buvo toks: “Jursenai, Jursenai, Jursenai…” Ar nuo to kas nors keiciasi, spreskite patys.

 19. […] jau pusmetį esu emigravęs, o jums ne tik dr. Aušra Maldeikienė, bet ir Jis […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *