A. Maldeikienė papasakojo, ką suprato per 100 dienų Seime
2017 vasario 21 d.
Į naujojo Socialinių įmonių įstatymo projekto rengimą įsitraukusi Seimo narė Aušra Maldeikienė teigia, kad šis procesas jai parodė, kaip Lietuvoje sukuriama paralelinė tikrovė. „Viena kalbame, kita darome, o trečia vagiame“, – sako ji.
Antradienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje politikė pasakojo, kad jos tikslas per 100 dienų Seime buvo išsiaiškinti, kodėl viskas šioje šalyje taip stringa.
„Jau ketverius metus vyksta naujo Socialinių įmonių įstatymo kūrimas. Kartu su J. Džiugeliu esame į šį procesą įsitraukę – lankomės susitikimuose, darbo grupėse dirba mūsų padėjėjai. Tas įstatymo projektas turėtų pasirodyti Seime artimiausiomis dienomis. Matome daug problemų kūrimo procese, kurios leidžia įtarti, kad naujas įstatymas gali situaciją ne tik nepagerinti, bet gal ir pabloginti“, – sakė ji.
A. Maldeikienės teigimu, toks įstatymų kūrimo procesas Lietuvą padaro tokia: „Tie, kas turėtų gauti naudą, jos negauna, o prie biudžeto prisisiurbusios grupės arba šiaip suinteresuoti asmenys kartais turi daugiau naudos, nei tie, kam buvo skirtas įstatymas“.
Darbo imitavimas
Apie socialinių įmonių įstatymo rengimo užkulisius ir siūlomą sprendimo kelią kalbėjęs Seimo narys Justas Džiugelis pasakojo, kad naujuoju socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu buvo sutaręs, kad ministerija dės daug pastangų tam, kad pakeistų dabartinę sistemą.
„Turėjome sutarę konkrečiais datas, iki kada darbai bus vykdomi. Ministras laikėsi savo žodžio, davė tam tikrus nurodymus darbo grupei. Vieną kartą buvau nuvažiavęs į tos grupės susitikimą ir supratau, kad ten tiesiog vyksta darbo imitavimas.
Sėdi daug žmonių, daug suinteresuotų pusių, bet visiškai nėra išlaikoma proporcija, kad būtų konstruktyvus dialogas, kuris pasiektų rezultatą, o ne tiesiog vyktų darbas vardan darbo“, – sakė J. Džiugelis.
Su naujuoju įstatymo projektu susipažinęs Seimo narys teigė, kad pakeitimai jame yra labai simboliniai.
„Pažiūrėjus į kaštų ir naudos analizę, matosi, kad kai kur truputėlį sumažinta, kai kur padidinti reikalavimai, bet esmės tai nekeičia. Paradoksalu, juokingiausia ar graudžiausia, kad į analizę žiūrima per finansinę prizmę.
Be abejo, į tai reikia žiūrėti, bet nežiūrima į socialinę naudą. Mano manymu, socialinės įmonės turi teikti socialinę naudą visuomenei ir taip vadinamoms socialiai pažeidžiamoms grupėms“, – sakė politikas.
J. Džiugelio teigimu, L. Kukuraitis taip pat sakė, kad pamatęs įstatymo projektą, mato, kad tai yra labai makiažiniai pakeitimai ir pilnai sutinka, kad į tai reikia pažiūrėti visiškai kitaip.
Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/verslas/verslas/a-maldeikiene-papasakojo-ka-suprato-per-100-dienu-seime.d?id=73816022