MENIU

Komentarai (1) #išgyvenkLietuvoje, #Maldeikienė, Žiniasklaida ir aš

A. Maldeikienė. Ką slepia politika greta Gretos?

Banalus esą turtingo vyro ir gražios moters skandalas išties byloja ne apie turtus ir grožį, kiek apie pokiliminius politinių galių centrus ir iš jų politiką besiskverbiančius pinigų srautus.

Matyt, nustebote, kodėl prieš “turtingą vyrą“ pridėjau abejonę keliantį žodelytį „esą“ – argi Ramūnas Karbauskis neturtingas? Ką gi, pažvelkime atidžiau: ar jums neatrodo, kad jeigu ambicingas vyras toks turtingas, kaip skelbiasi, tai jo partija dabar neturėtų skęsti skolose ir jis nelauktų biudžeto malonės, kad patenkintų savo politines ambicijas?

Ramūnas Karbauskis nėra toks turtingas, kokiu dedasi?

Jau ankstyvą pavasarį (vieša paslaptis) viliodamas į savo tuo metu sudarinėtus kandidatų į Seimą sąrašus Ramūnas Karbauskis į kairę ir į dešinę žarstė pažadus apmokėti rinkimus, padengti reklamos bei viešinimo išlaidas ir kitaip visokeriopai padėti ar prisidėti. Apie tai man pasakojo keletas dabartinių Seimo narių, kurie vėliau pripažino gan greit pajutę, kad realiai pinigų nėra, ir guodėsi, kad jeigu būtų tai žinoję, vargu, ar būtų prie valstiečių jungęsi.

Panašus pasiūlymas padengti rinkimų išlaidas praėjusių metų pavasarį, dalyvaujant dabartiniams Seimo nariams Tomui Tomilinui ir Vytautui Bakui, buvo pateiktas ir man. Tiesa, aš iš karto aiškiai daviau suprasti, kad neparsidavinėju, dar daugiau — man tapo visiškai akivaizdu, jog R. Karbauskio suvokimas apie politiką bendrai ir apie sąžiningą politiką yra nulinis.

Eidamas į Seimo rinkimus R. Karbauskis deklaravo turintis turto už 11,53 mln. eurų, tačiau piniginės lėšos tame turte sudarė tik 0,9 proc. arba beveik 104 tūkst. eurų. (t.y., net mažiau, nei kainuoja visi tie džipukai, apie kuriuos dabar taip esame verčiami skaityti). Kitas deklaruojamas turtas yra gerokai mažiau likvidus, jo tikroji vertė galutinai paaiškėtų tik rinkoje, tad ir tiesiogiai rinkimams jį panaudoti būtų gerokai sudėtingiau ir tai užtruktų ilgiau.

Dabar žinome, kad R.Karbauskio vadovaujama partija po rinkimų liko skolinga 970 tūkst. eurų. Atleidus visus iki rinkimų dirbusius žmones, būstinėje nebeliko nė vieno oficialiai dirbančio asmens ir net atsakingojo sekretoriaus, ir tai, savo ruožtu, nori nenori kelia minčių, kad visas šurmulys partijos būstinėje buvo keliamas tik tam, kad pakliuvus į Seimą, būtų galima pasipildyti kišenes.

Priešingu atveju, jeigu būtų svarbi tam tikrų idėjų, principų sklaida, partijos būstinė veiktų ir toliau. Skolos, gavus biudžeto dotaciją, žinoma, bus padengtos mokesčių mokėtojų pinigais, bet ši neaiški ir neapibrėžta partijos finansinė būklė yra pirmas iš visos eilės nerimą keliančių ženklų.

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/news/ringas/politics/a-maldeikiene-ka-slepia-politika-greta-gretos.d?id=73595038

1 komentarai įraše "A. Maldeikienė. Ką slepia politika greta Gretos?"

  1. apropos parašė:

    p. Maldeikiene,

    Kodėl tos pajamų deklaracijos pas mus tokios suveltos? Aš įsivaizduoju, kad jos turėtų atrodyti taip: štai visos pajamos pagal rūšis, šalia kituose stulpeliuose mokesčių tarifai ir suskaičiuotos sumos kiekvienai rūšiai, toliau sąnaudos ar atskaitymai, jeigu turėjai kokių verslų ir su jais susijusių sąnaudų. Pabaigoj dar mokesčių lengvatos, jeigu tau priklauso. Viską sudedi/atimi, toliau storas brūkšnys ir bendra suma. Plius turtas pieš metus ir turtas dabar. Kad nereikėtų spėlioti, kiek ten Karbauskis gavo iš savo kolchozo ir kiek išleido meilužėms. Čia tikrai nėra raketų mokslas, kad neįmanoma būtų padaryti suprantamai ir skaidriai. Aš suprantu, kad viešai skelbiamos politikų deklaracijos ne visiškai tapačios toms, kur paduodamos į VMI.Bet kodėl jos turi būti tokios iškastruotos?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *