MENIU

Komentarai (2) #išgyvenkLietuvoje, #išsaugokgalvą

Kryžkelės

Socialdemokratai kryžkelėje. Ir, bent jau mane, tai džiugina: „valdžios“ (nesvarbu dėl ko, svarbu valdyti) partijoje subrendo žmonės, kurie nebenori tenkintis amžinų „ponų“ pozicija ir pradeda kalbėti, kad valdžia imama ne dėl to, kad ją turėti, o dėl to, kad kažką nuveikti ir atstovauti tam tikriems principams.

Lietuvos Socialdemokratų partijos FRAKCIJOS pasirašytas dokumentas, kur žadama toliau bendrai dirbti su valstiečiais griauna bet kokį žmonių pasitikėjimą politinėmis partijomis. Kita vertus, tai gerai demonstruoja, kokia apverktina Lietuvos politinė kultūra.

Drįstu prognozuoti, kad šiandien prasidėjo tai, ką ateityje vadinsime LDDP atsikūrimo diena: senosios kompartijos likučiai, apkaltos laukiantys veikėjai, daug kitų rinkėjų valia Seimo sienų jau seniai nepaliekančių žmonių savo postus ir asmeninį statusą nutarė iškelti aukščiau juos iškėlusios partijos valios. Lieka tik vienas atviras klausimas – ar tai kvailystė, ar tiesiog triviali niekšybė?

Kaip vertinti tai, kai atmeti valią tų, kurie dirbo juodą, sunkų ir dažnai neįdomų darbą taip paklodami kilimus dabar ne idėjas, o postus pasirinkusiems žmonėms.

Labai tikėtina, kad LSDP skils, ir plyšys eis per apytikriai senosios LDDP ir LSDP “kirpimo liniją”. Vis dėlto labai norėčiau, kad tik valdžios goduliu, o ne originaliomis idėjomis mintanti LDDP dalis anksčiau ar vėliu (geriau anksčiau) užgęstu, o ateinanti nauja jaunesnė jėga galų gale pasirinktų aiškesnį kairįjį kelią.

Nesu didelė LSDP partijos fanė (kairumas tikrai nebuvo mano kartos, kurios politinės mintys susiformavo kaip aiški atsvara totalitariniam sovietinio tipo paramos „žmogui“, dedamoji), bet nuoširdžiai linkiu Gintautui Paluckui stiprybės. Taip pat primenu amžiais žinomą politinės kovos taisyklę: laimi (arba pralaimi) tik tas, kuris turi minčių, širdį ir tikslą; visi kiti tik plūduriuoja it zombiai bandydami išlaikyti status quo, kurio jau seniai nėra.

Beje, kryžkelės įpareigoja griežtiems pasirinkimams bei priverčia atsikratyti tų, kurie vis dar bando slinkti senuoju keliu. Stipri, principinga ir ideologiškai nuosekli socialdemokratų partija yra būtina Lietuvos partinės sistemos gyvavimui ir tikram, o ne deklaruojamam politiniam stabilumui.

2 komentarai įraše "Kryžkelės"

 1. Ina parašė:

  AČIŪ,AUŠRA

 2. Mauras parašė:

  gal ne visai ta tema, bet vienoje kryžkelėje ką tik atsidūrė ir LDDP-konservų išmintu takeliu pasuko pirmoji mūsų šalies ponia. Romas Lazutka jau nerenka žodžių: “poros sakinių tarpusavyje nesujungiančios mūsų prezidentės užkeikimai”…

  https://www.delfi.lt/news/ringas/lit/romas-lazutka-mokesciu-sistema-veikia-bet-tik-prezidentei-ir-jos-favoritams.d?id=77398199

  Skiriasi nuo jos retorikos ir kai kurių ankstesnių veiksmų? Taip. Netikėta? Kažin. Matyt, laikas rūpintis įtakingais iš kapitalo pajamas uždirbančiais draugais su kukliu efektyviu GPM, kurie pamiršę viską galbūt ims ir parems pasibaigus kadencijai? O ką paimsi iš tos Sodros, GPM, PVM ir kitų mokesčių naštą klusniai vežančios ir kiek mažiau, bet vis dar sistemingai emigruojančios daugumos, gal išmoksim gerai balso neturinčiusukrainiečius integruoti…

  Prognozuoti tokių DG pasirinkimų pasekmes nesunku. Mandatas nieko nedaryti duotas,
  ekonominis elitas išsaugo mokestinį status quo. Sekantys rinkimai – vėl protesto balsai, ir Lietuva vėl gauna ant galvos eilinius populistus ir sumaištį. Nes kitokio būdo saugoti savo amžinus interesus silpnaregis ekonominis elitas nemato, o populistai pasirodo jų gerovei realios grėsmės nekelia, jei sugebi savo darbotvarkę prastumti per JE.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *