MENIU

Komentarai (28) #darbasTaryboje, Darbas Vilniaus Taryboje

Baseinų ligos virusas Vilniuje

„Kodėl negalima pasinaudoti tais pinigais? Mes juk patys uždirbame ir išsilaikome“, — šiandien VMS Tarybos Kontrolės komiteto posėdyje paaiškino Viešosios įstaigos Lazdynų baseinas direktorius Arturas Praniauskas.

„Išsilaikome“ šiuo atveju reiškia, kad pasiimi miesto turtą (baseiną, kuris kaip bežiūrėsi yra miesto gyventojų nuosavybė) ir juo naudojiesi kaip savu. Taip „verslaudamas“ per metus (visi skaičiai 2014 metų gruodžio 31 d.) uždirti 34,8 tūkst. litų (apie 10 tūkst. eurų) ir jautiesi didvyriu.

Išsilaikai, reiškia.

Miesto gyventojų sąskaita (juk jų turtą naudoji, ar ne?) pasivažinėji automobiliu (kuras, automobilių remontas — 47 tūkst. litų), dar 7000 litų skiri automobilio nuomai. Į tokį paprastą, atrodytų, klausimą, o kur su tais dviem visureigiais ir dar vienu pobrangiu automobiliu važiuojate, rišlaus atsakymo neišgirdome. Kažkas buvo numygta apie „keliones iš Lazdynų į Konstitucijos prospektą“, tiesa, atsakydamas į klausimą, ar žino, kad mieste važinėja viešasis transportas, direktorius nepaneigė jį matęs. Ar teko važiuoti, klausti nedrįsau.

Buvusios Vilniaus valdžios, o dabar opozicijos atstovų aiškinimai, kad per nemokamai suteikiamus ir aptarnaujamus automobilius padidinamos vadovų algas, nes kitu atveju niekas esą tokių rimtų ir sudėtingų darbų nesiims, būtų labai juokingi, jeigu nebūtų tiesiog ciniški. [Pastaba: Jeigu meras A.Zuokas būtų sugebėjęs mąstyti, o ne vien kalbėti, ir tikrai būtų norėjęs tais lėktuvais iš Vilniaus skraidyti, tai vien pažabojęs visų per 350 miestui priklausančių įmonių vadovų apetitą, ne tik būtų sugebėjęs be vargo tas avialinijas „prafinansuoti“, bet dar ir kokių lėktuvukų nusipirkti. Tai įrodo daugybė faktų, kuriuos dabar jau žinau, viešinu, o ateityje viešinsiu dar uoliau].

Žiūrime toliau, kur dar šaltiniai, kurie galėtų pelną auginti.

Lazdynų baseinas kažkodėl negali veikti be išmaniųjų telefonų (pirkti du — 2220 litų ir 3297 litų), dokumentai ten pasirašinėjami plunksnakočiu už 1058 litus, darbuotojai apdrausti kaupiamuoju gyvybės draudimu (per metus tai kainavo 12,6 tūkst. litų). Tiesa, dar prisipirkta „Maximos“ čekių už 9000 litų – esą, pardavimams skatinti. Bet va, sužinoti, ar tie čekiai nukeliavo klientams, auditoriams nepavyko. Dokumentų nerasta.

Sudedame tik šias auditorių paviešintas „keistokas“ sąnaudas: 47000+7000+2220+3297+12600+9000, iš viso gauname 81117 Lt. Prie šios sumos pridedame turėtą pelną ir jau turime 115,9 tūkst. litų arba per 33,6 tūkst. eurų. Tai tik sąnaudų mažinimo kelio pradžia, o jau turime 24 tūkst. eurų daugiau, nei rodo galutinis 2014 metų veiklos rezultatas.

Čia paminėtos ir kitos VMS Kontrolės ir audito tarnybos išvados (rašymo metu Lazdynų baseino analizė dar nepaskelbta, bet bus patalpinta adresu http://www.vilniuskontrole.lt/audito-ataskaitos.html) leidžia teigti, kad „Lazdynų baseino“ administravimas yra aplaidus, buhalterinė apskaita nekvalifikuota. Įstaigos lėšos naudojamos neracionaliai, o su grynaisiais pinigais tvarkomasi, švelniai tariant, keistai. Nors trūksta apyvartinių lėšų, netaupoma. Vengiama pirmiausia susimokėti SODROS ir kitus mokesčius, nors nepamirštama „prasifinansuoti“ kaupiamųjų draudimų (taupoma svetima sąskaita) ir Maximos dešrelių.

Kas kaltas?

Naivus direktorius, kuris nori automobilio baką už miesto žmonių pinigus pasipildyti ir gražiu plunksnakočiu pasipuikuoti? Ar vis dėlto Savivaldybės administracija, kuri nežinojo ir žinoti nenorėjo (kalbu dabar apie buvusią, bet jeigu niekas nesikeis, teks kalbėti ir apie dabartinę)?

Esu tvirtai įsitikinusi, kad jeigu pakviestas į Savivaldybę direktorius su visa svita nuspręs vykti netgi taksi, tai vis tiek bus gerokai pigiau, negu nuomotis džipus, todėl kategoriškai reikalauju, kad VMS Administracija uždraustų šioje įstaigoje naudoti automobilius, pirkti nežinia kam reikalingus puikybiškus plunksnakočius (esama ir po eurą kainuojančių rašiklių), Maximos čekius, etc. Kaip supratau, kolegos iš Liberalų sąjūdžio ir Konservatorių partijos tokiai pozicijai tikrai pritaria.

Dar daugiau, labai pritariu Kontrolieriaus pasiūlymui, kad Administracija kuo skubiau inicijuotų visų Savivaldybės įmonių, viešųjų įstaigų, vadovaujančių darbuotojų, kurie gali naudotis tarnybinių automobiliu sąrašą. Ir tas sąrašas turi būti labai trumpas ir aiškiai pagrįstas.

Baseino takeliuose reikia plaukioti, o ne su visureigiu blaškytis.

28 komentarai įraše "Baseinų ligos virusas Vilniuje"

 1. Tadas parašė:

  Lauksime daugiau 🙂

 2. brite parašė:

  Wow. Va cia tai wow.Plunksnakotis už tūkstantį litų – kiba kaligrafijos ant vandens ten moko!

 3. Nijole parašė:

  Daugiau tokiu zmoniu musu valdzioje (Savivaldybese,Seime)-sugriztu dauguma emigravusiuju,zmones labiau pasitiketu savo isrinktaisiais ….

 4. * parašė:

  Ačiū, kad nebijot viešinti tokių padugnių, kurie mūsų (mokesčių mokėtojų) sąskaita lobsta. Tokių lietuvoje yra labai daug, bet nuo kažkur pradėti gi visada reikia.

  God speed.

 5. pok parašė:

  Na,gerai:paviešino kažkokio sumauto baseinėlio išlaidas.O kas metų metus tikrino-netikrino,tylėjo ir nematė?Tas pats auditas ir kitos atsakingos įstaigos.O jų atsakomybė?Jie nedirbo,parkerių nepirko,džipais nevažinėjo? Taip traukiant siūlą-galo nebus. Sistema supuvus,žmonės išsigimė. Ką daryt? Nežinau. Bet čia irgi kova su vėjo malūnais.

  • blah parašė:

   labai teisingas POK komentaras, “Bet čia irgi kova su vėjo malūnais”. Svarbiausia pablevyzgoti, pauždavinėti teisingus klausimus ir prieiti prie išvados, kuri nieko nekeičia ir aiškiai parodo daugumos tipinių lietuviškų moliūgėlių nuomonę.
   Gal dėl tokio požiūrio ir priėjome prie esamos situacijos?

   Galiu lažintis, kad pamatęs šiukšlę gatvėje taip pat mintyse sau pasakai aukščiau mano pacituota frazę. Taip pat ta frazė nuolat kartojama, kai vadovas tavo darbe savaitgaliais tarnybiniu automobiliu važinėja į asmenines keliones, kai gatvėje yra plėšiamas asmuo, į automobilį lipa akivaizdžiai neblaivus vairuotojas, kai BMW padangos cypia pajundant iš vietos. Viskas yra kova su vėjo malūnais, todėl daug saugiau visa tai ignoruoti, abejingai žiūrėti ir džiaugtis, kad tavo užpakalis saugus ir patenkintas. Sėkmės 😉

  • Auditoriai rašė, tiesiog Zuokas ir jo aplinka kūrė praturtėjimo iš “greitųjų kreditų” planus ir spekuliavo miesto gyventojų pinigais.

 6. Mindaugas parašė:

  Sveikatos ir kantrybes, knisantis po Vilniaus savivaldybes juodaisiais pamatais.

 7. nerijus parašė:

  Saunu, nors vienas zmogus per 25 metus pradejo atverti zmonems akis .aisku visi mes zinom kas darosi bet nieko negalim padaryt nes ne toj sistemoj dirbam,o kas dirba tai sau sakos nepjaus .bet kai yra skelbema tiesa su visais faktais yra labai gerai nes tik viesumas ir skelbimas visa tai zmonem gal kaska isjudins.aciu taip ir toliau stiprybes..

  • Atviras kalbėjimas yra vientelis dalykas, kurio it oro reikai Lietuvai. Ir aš tikrai 100 proc. pažadėjau eidama į politiką tik vieną dalyką: kalbėti ir sakyti, ką darau. Ir tikrai kiek tik galiu nuoširdžiau tai ir darau.

   • Lilija parašė:

    Jūs šaunuolė – stiprybės, valios, principingumo. Mes tik dėkingi Jums už tai. Na, kada nors juk turi būti tvarka mūsų mažoje valstybėlėje

 8. pok parašė:

  Tai po velnių! Jei tikrai tai Zuokas darė-nepalikt jo ramybėj.Kapstyt,kol atsisės. O jei neišeina prisikast,tai to ir vertos visos kritikos.Tik vandens drumstimas. Patys žinom ir matom,kaip viskas vyksta,nereik nei Maldeikienių nei Grinevičiūčių.

 9. Margos paraštės parašė:

  Teisės norma, be privalomojo jos užtikrinimo, t. y. sankcijos, taptų tik deklaratyvia rekomendacinio pobūdžio elgesio gaire, kurios galima būtų laikytis arba nesilaikyti, kaip ir vadovautis arba nesivadovauti horoskopais. Manau dėl to niekas nesiginčys?
  Lygiai tas pats ir čia – bedimas pirštu į pavienius švaistūnus, kurie neatsako už prabangių rašiklių įsigijimą už mūsų pinigus ir vaikų bičiulės Maximos rėmimą, sukelia tik visuomenės pasipiktinimo bangą. O kas toliau? Išskaitysime švaistūnams iš darbo užmokesčio? Ir kiek tokių rašiklių, keturračių ir kitų prabangos prekių įsigyta bet kurioje kitoje bet kuriai savivaldybei pavaldžioje institucijoje?
  Manau reikėtų pradėti ne nuo šaknelių, o nuo viršūnėlių. Gal savivaldybės taryba turi kokių konkrečių idėjų? Gal reikėtų nustatyti bendras, konkrečias, privalomo pobūdžio taisykles, taikomas visoms savivaldybės institucijoms, kurios reglamentuotų aiškiai ir nedviprasmiškai tokius dalykus? Ir žinoma, lygiagrečiai numatyti asmeninę kiekvieno tokias taisykles pažeidusio atsakomybę?
  Galime besti pirštu į vieną šūdvabalį mešlo krūvoje, tačiau tų šūdvabalių ten juk apstu. Tai gal juos visus reikia paimti ir išpurkšti neknibinėjus po vieną?

  • Smiltė parašė:

   Jūs visiškai teisingai sakote, ir esu švelniai optimistė, nes pvz meras ir pradėjo nuo savęs paaiškindamas vairuotojui, kad kelio ženklai galioja net ir vežant merą. Deja, nematau daugiau panašių atvejų. Nes jeigu taip elgsis tik meras, o jo svita liks prie senų įpročių, tai netrukus meras liks “durneliu”, prie kurio reikia šnekėti ir elgtis korektiškai, o jam nematant kikenti ir nežaboti savo fantazijos

   • Margos paraštės parašė:

    Ačiū, tačiau gaila, kad jūsų nuomonė dėl mano teisumo situacijos nekeičia. Tai tik vertinamojo pobūdžio pasvarstymai, vieniems, pavyzdžiui, ir Druskininkų meras išlieka abrozdėliu, kuris gerą darbą darė maudydamas valdininkus, o ne pinigus švaistė, kaip kažkam galėtų atrodyti.
    kol juodu ant balto neparašysi, kad negalima pirkti brangių pieštukų, negalima nosies viešai krapštyti, negalima katinų į mikrobangų krosnelę dėti, tol ir vyraus neaiškumai, nes čia, supraskit, neaišku, kad tai akivaizdi korupcija, ir galime prisidiskutuoti iki nukvakimo.

   • Čia jau moralinis Remigijaus apsisprendimas, kas yra tie, su kuriais jis nori būti

  • Dar trečiadienį Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje mano siūlymu vieningai įpareigojome Administracijos dirktorę surašyti tarnybinių automobilių panaudos ir naudojimo taisykles, kurias ateityje turės patvirtinti Taryba. Tada apie tai kalbėsime daugiau ir lauksime rinkėjų nuomonės.

 10. Smiltė parašė:

  Ar yra Taryboje iš tikrųjų palaikančių Jus? Iš tikrųjų palaikančių, o ne viešai plekšnojančių per petį, o vėliau numojančių į viską ranka. Ar yra perspektyva pakeisti situaciją? Nes, manau, praktiškai tai reikštų pirmiausia (kad ir kaip smulkmeniška tai atrodytų) – viską nuo džipų iki parkerių sudėti į įmonės sandėliuką ( vėliau realizuoti), o gudručiams veikėjams arba 1. Jeigu toks elgesys buvo neleistinas pagal jų pareigybines instrukcijas – priteisti pilnai kompensuoti visus mokesčių mokėtojų patirtus nuostolius arba 2. jeigu pareigybinės jiems to nedraudė (nenustebčiau, kad taip ir būtų) – parašyti jiems naujas (nes akivaizdu, kad vidinių stabdžių nėra)
  P.S. aš visada sakiau ir sakau, kad žmonės bėga iš šalies ne dėl mažos algos, o va štai dėl tokio “bezpredielo”

  • Nuoširdžiai manau, kad yra daug tokių, kurie atėjo į Tarybą rimtai ir nuoširdžiai dirbti. Tiesa, žmonių ideologiniai požiūriai skirtingi, ir tikrai kiti politikai gali turėti kitokius įsitikinimus apie tai, kas yra tiesa, laisvė ar solidarumas. Ir tai gerai. Gyventi kartu reikia įvairiems žmonėms, ir visi turi būti vienodai gerbiami (išskyrus potologinius atvejus). Ne kartą rašiau už ką gerbiu tuos ar kitus politikus, ir tikrai dar daug kart dėkosiu kolegoms > 🙂

 11. Leila parašė:

  Ar yra įmanoma esamomis teisinėmis priemonėmis pasiekti vadovo atsakomybės? Tikiu, kad imantis priemonių prie galimai viršijusius savo įgaliojimus asmenis, ponai vadovai ims dėti pareiškimus ant stalo – išvengimas atsakomybės ir išeitinės. Galų gale, galėtų būti taikoma terminuotų darbo sutarčių praktika su galimybe pratęsinėti. Pvz. vadovų ir jų pavaduototų savivaldybės ir/ar valstybės įstaigose įdarbinimas – 1 metų trukmės kontraktai (su įskaičiuotomis atostogomis).

 12. Laimonas parašė:

  Aš tokius dalykus pavadinčiau karteliniais susitarimais ir nekitaip.Man 28 metai su žmona auginam sūnų, ir gyvenam Lietuvoj kurios valdžia nemyli tokiu kurie dar liko. Labai gerai jog vienas kitas žmogus vis atsiranda, kuris atitraukes mintis nuo “kaip uždirbti ant duonos” kai turgaus (ir netik) kainos pasikeite kursu 1 :1, paskaito tokias ataskaitas ir pagalvoja, pasuka krumpleračius kurie retai sukasi(nes nėra kada). Visi žino vaizdo klipą “…su salyga jog gavau mešlo, išgeriau taure su nepažystamais draugais”. Valdžioj taip reikalus tvarkančiu daug, vieni iš senų laiku, kiti prie jų prisitaikę. Manau šiuo atveju tas galioja. Vieną (kuris neklause) atleido, kita tuoj primėmė. O tas nuolaidas ir kainas sutvarke, kad lengviau slystu reikalai, kad kazkas kazko nepastebetu, kad lengviau dienos eitų. Audito ataskaita puikiai parodo jog ponas “dyrektarius” tvarkosi kaip bazej. Tikiu kad jis bus atleistas be galimybės dirbti panašų darbą. Aš optimistas. Ačiū Aušrai 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *