MENIU

Komentarai (2) #išgyvenkLietuvoje, #išsaugokgalvą, Žiniasklaida ir aš

Aušra Maldeikienė atsigręžė į Seimo ūkininkus, kurie „vaidina nabagėlius“

Seimo narė Aušra Maldeikienė pirštu rodo į parlamentarus ūkininkus, kurie metines pajamas iš ūkio skaičiuoja milijonais eurų, tačiau naudojasi ūkininkams taikomomis mokestinėmis lengvatomis ir šias lengvatas ketina įtvirtinti iki gyvenimo galo.

Politikė užsiminė apie kreipimąsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, kad Seimo nariai negalėtų kartu gauti pajamų iš Seimo nario algos ir iš ūkio. Antradienį spaudos konferencijoje A.Madeikienė teigė, kad nemaža ūkininkų dalis yra ne tik pasiturintys, bet ir labai turtingi, valdo didžiulius žemės plotus. Kaip pavyzdį ji pateikė Seimo narį konservatorių Kazimierą Starkevičių. Politikė įvardino, kad jis valdo per 400 ha žemės ir neketina nusišalinti nuo balsavimo Seime, kuris susijęs su ūkininkams taikomomis lengvatomis.

Pasak politikės, visi Seime sėdintys ūkininkai privalo nusišalinti, kai Seimas svarstys lengvatų taikymą šiai žmonių grupei. „Valstiečių“ partijos vedlys ūkininkas Ramūnas Karbauskis žada atsitraukti nuo šio klausimo svarstymo. „Turėtume įdėmiai sekti, ar jie nedaro pagalbos sau“, – sakė Mišriai Seimo narių grupei priklausanti A.Maldeikienė.

Politikė mano, kad reikia inicijuoti kreipimąsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją dėl tų Seimo narių, kurie kartu yra ir ūkininkai, ir gauna išmokas. „Konstitucija aiškiai ir tiksliai sako, kad Seimo narys privalo gyventi iš tų pajamų, kurias jis gauna Seime“, – sakė politikė.

„Galų gale kai yra tokios sistemos, į politinę valdžią ateina tie, kurie visą laiką iš mokestinių lengvatų išlošia ir jie tas mokestines lengvatas įtvirtina iki gyvenimo galo“, – kalbėjo A.Maldeikienė ir teigė, kad tai įrodo ir K.Starkevičiaus kalbos.

Politikė pažymėjo, kad pasižiūrėjus į Seimo narius, kurie yra ūkininkai, matoma, kad iš ūkininko veiklos gautos pajamos sudaro labai didelę Seimo nario pajamų dalį. „Nors Lietuvos Konstitucija reikalauja, kad Seimo narys gyventų iš tų pajamų, kurias gauna Seime. Čia susikuria savotiškas politinis antstatas. Šitos lengvatos padeda susikurti klasei, kuri tas lengvatas dar įtvirtina ir stiprina.“

Politikė pažymėjo, kad ūkininkams taikomos net 25 mokestinės lengvatos. Tai gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvatos, taip pat susijusios su pridėtinės vertės mokesčiu (PVM), taikomos lengvatos degalams ir galimybė nemokėti tam tikrų turto mokesčio. „Bendrai imant ūkininkai Lietuvoje buvo neįtikimai lengvatomis apkrauta grupė. Iki 2009 metų ūkininkai Lietuvoje nemokėjo mokesčių nei GPM, juridinės veiklos formos nemokėjo pelno mokesčio, jie nemokėjo jokių „Sodros“ įmokų. Netikiu pasaka, kad visi Lietuvos ūkininkai atsirado pumpuravimosi būdu“, – sakė Mišriai Seimo narių grupei priklausanti politikė A.Maldeikienė.

Skaitykite daugiau: http://lietuvosdiena.lrytas.lt/aktualijos/ausra-maldeikiene-atsigreze-i-seimo-ukininkus-kurie-vaidina-nabagelius.htm?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy

2 komentarai įraše "Aušra Maldeikienė atsigręžė į Seimo ūkininkus, kurie „vaidina nabagėlius“"

  1. Eugenijus parašė:

    Apie “lengvatinį”6 procentų tarifą reiktų paskaityti,paklausinėti išmanančių žmonių… Po to gal ir gėda bus užgaulioti tuos ūkininkus ,kurie sugeba išgyventi , turintys teisę nedotis šia “lengvata”. Dėl tų 2009-tųjų…Ar ne tuo laiku vokiečiai atvažiavo ir pamokė kaip reikia apmokęstinti valstiečius?O kad mūsiškiai “sulietuvino”tą vokiečių modelį,tai visa mokęsčių sistema nėra progresinė.Amokęstinti ūkininkus progresiniais,o visokius buvusius ministrus ir pan.?Tai ir gaunasi,kad mokęsčiams vienodi ūkininkai, ir tas ,kuris valdo tūkstantį ha ir tas ,kuris su vaikais šakėmis mėšlą kabina turėdamas dvidešint ha.

    • Aušra Maldeikienė parašė:

      Jūs ką čia norite pasakyti? Pats suprantate? Aš tai ne. Neberašykite tokių minčių kratinių, nes tiesiog nepraleisime panašių komentarų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *