MENIU

Komentarai (16) #darbasTaryboje, Darbas Vilniaus Taryboje

Atsistatydinkite, pone A.Vilūnai!

Pone Algimantai Vilūnai, nežinau, kada paskutinį kartą prisiminėte du žodžius — gėda ir moralė?

Pastarųjų dienų prabangių visureigių skandalas, kurio herojumi esate,  turi keletą lygmenų. Manau, prisimenate, Atgimimo aušrą. Tada visi vieningai deklaravome, kad  norime gyventi laisvoje, sąžiningesnėje ir teisingesnėje visuomenėje. Deja, prabėgę metai šį esminį (pabrėžiu, esminį — visokie turtai ir gėrybės tik išvestinis dalykas) bet kurios sveikos visuomenės siekį ir absoliučios daugumos Lietuvos žmonių lūkestį sunaikino.

Viešai deklaruoti Jūsų paaiškinimai, kad prabangus visureigis jums priklauso, nes „tokios aplinkybės“, „tradicijos“, o ir įpročiai („su džipu darbe važinėju pakankamai seniai“), neįtikino nei manęs, nei absoliučios daugumos žmonių. Jeigu netikite, paskaitykite vienareikšmiškai neigiamus atsiliepimus po tekstais, kuriuose aprašinėjami jūsų automobiliniai pomėgiai.

Sakote, kad jūsų elgesys nėra „nuodėmė“. O aš manau, kad tai yra labai didelis moralės — santykio su tikrove, su savimi ir su šalimi — klausimas.

Aiškinate, kad nuomojatės automobilį pigiai, nes per tris metus jis įmonei kainuos „tik“ apie 30 tūkst. eurų.  Net jeigu vertinsime išimtinai ekonominio efektyvumo požiūriu, panašūs teiginiai abejotini, bet dabar kalbėkime apie gilesnius dalykus — apie skolose paskendusios savivaldybės įmonės atsakomybę tos įmonės savininkams, o tai reiškia ­— jos atsakomybę visiems Vilniaus gyventojams.

Tamstos supratimas apie nuosavybės santykius, švelniai sakant, keistokas. Aiškinate, kad nematote jokio skirtumo tarp „Grindos“ ir bet kokios privačios įmonės. Cituoju: „privačiose įmonėse gauti pinigai — tai įmonės pinigai, o mes kažkuo skiriamės? Mes tokie patys, kaip visi esam ūkio subjektai, kurie uždirba pinigus, ir valdyba, taryba, aš kaip direktorius, sprendžiu, kur investuoti, kur pinigus leisti ir panašiai“. Dar daugiau — kalbas, kad miestui priklausančios įmonės uždirbti pinigai turi atsidurti miesto kišenėje, tai yra jos biudžete, vadinate „neišmanėlių kalbomis“, drąsiai apibendrindamas, kad „čia yra juokinga mums žmonėms“.  Kaip suprantu, „žmonės“ šiame sakinyje reiškia „aš“.

Tačiau man, — o aš irgi žmogus, ir beje, žmogus, atstovaujantis Vilniaus gyventojų, taigi jūsų įmonės savininko, interesus, nejuokinga. Aš tikrai manau, kad dorai dirbdamas privalote vengti mažiausių abejonių, kad pažeidžiate įmonės savininko interesus.

Jums mokama solidi Lietuvos mastais alga — apie 2000 eurų per mėnesį „į rankas“. Pats sakote, kad iki krizės (o tada pinigo vertė buvo dar aukštesnė) uždirbdavote apie 3400 eurų. Nejaugi tikrai nesugebate už „savus“ įsigyti jūsų medžioklėms ir kelionėms į darbą ir iš darbo reikalingo visureigio?

Paaiškinimai, kad įmonės automobiliu galite naudotis kada norite ir kaip norite, nes iš 900 eurų, kuriuos kas mėnesį įmonė atseikėja lizingo bendrovei, 366 eurus mokate iš savo atlyginimo, situacijos nekeičia. Nesuprantate kodėl?

Paklauskite Vilniaus universiteto mokslų daktarų, kurie iš „savų“ perka ne automobilius kelionei į Universitetą, o knygas reikalingas darbui, gydytojų, kurie aria per tris darbovietes vien tam, kad suvestų galus, paklauskite daugybės sąžiningai dirbančių Vilniaus gyventojų, kaip jie vertina tokias „poniškas“ privilegijas, kurias sau prisiskyrėte, ir jie jums paaiškins. Primins, kas yra sąžinė ir gėda.

Žinau, kad nuo turto kaupimo apdujusioje mūsų visuomenėje tai, ką kalbu, skamba, kaip nesąmonės, bet dar ir dar kartą kartoju: gimstame ne tam, kad plėštume kitus. Gimstame, kad dalintumėmės.

Žmonių, kurių supratimas apie moralę, pagarbą aplinkai, kitiems ir galų gale sau pačiam yra toks, kaip jūsų, dabar labai daug. Vis dėlto ilgi metai žurnalistikoje, dėstymas Universitete ir darbas mokykloje mane suvedė su šimtais žmonių, kurių pasaulis iš esmės kitoks. Jie gimė dalintis. Ir va jie yra tikrieji žmonės, kurių reikia Tėvynei.

Nuoširdžiai tikiuosi, kad suprasite, ką čia rašau. Ir labai tikiuosi, kad turėsite drąsos pripažinti, jog ambicijos miesto įmonę laikyti sava, primesti aplinkai savo žaidimo taisykles, medžioti, pasitelkus įmonės automobilį, ambicijos visur ir visada matyti save, kaip „vertą geresnių sąlygų“, nėra tinkamos Vilniaus įmonės vadovui. Ir jos nėra tinkamos Lietuvos piliečiui, kuris myli savo šalį ir trokšta jai gero.

Žinoma, galite sakyti, kad tokių, kaip jūs daug, tad net nėra apie ką čia kalbėti. Tačiau galiu pasakyti ir kitaip: būkite pirmas, kuris prisipažins klydęs ir pradės Lietuvai iš korupcijos, neužsitarnautų privilegijų ir atskirties gilinimo grįžti į teisingumo kelią.

Atsistatydinkite, pone Algimantai, ir parodykite sau ir visiems, kad suvokiate, kas yra vertybės,.  Būkite pirmas, išdrįsęs atsispirti  įprastai žemų moralės standartų traukai.

16 komentarai įraše "Atsistatydinkite, pone A.Vilūnai!"

 1. Mindaugas parašė:

  Nuostabus tekstas, įkvepiantis

 2. jo parašė:

  Nu jo….baccc ir prabyla jam sąžinė. Tokie grobuonys iš viso nežino , su kuo ji valgoma. Bet kas jam davė tokį atlyginimą 3400 eu??? kas taip skirsto mokesčių mokėtojų pinigus, tas turi būti irgi atsakingas už grobstymą.

 3. Margos paraštės parašė:

  Tekstas geras, tačiau vėlgi – kas iš to (aš čia ne apie BIX, bet jie gerai tą klausimą užduoda)?
  Blogas yra sistemos mechanizmas, kuris:
  – verčia kaulyti atsistatydinimo, nes nėra paprastų priemonių tokiais atvejais vyti lauk be teisės sugrįžti;
  – nenustato asmeninės materialinės atsakomybės ponams mūsų (ir mano, įskaitant) pinigų švaistytojams, kuriuos mielai pasiųsčiau ne tik lauk, bet ir į gatvę už minimumą savo nuodėmių šluoti.

 4. tokių parašė:

  kaip jis sąžinės vietoje b…s išaugo, o jis ant visų jį padėjo. O kokia poza, o koks “svarbumas”!

 5. a. parašė:

  man gėda, kad prieš tokį įžūlumą esame bejėgiai. Prie ko čia “dalintis”? tai įžūlus moksčių mokėtojų pinigų švaistymas. O jis kas, specialistas? labai KAŽKĄ TOKIO padaro? manau tai šlykštus žmogus, kuris engia visus aplinkinius, terorizuoja pavaldinius savo AUTORITETU, ir prabangia MAŠINA, ir aiškina kiek visko DAUG PATS PASIEKĖ.

  Pradėkit daryt tvarką pagaliau. Mažinkit valžios aparatą ir nepagrįstas jos išlaidas. Atminkit, kad milijonas litų – vieno žmogaus per gyvenimą sumokėti mokesčiai.

  • Šiaip tai tokių teisių, kurias minite, jūs man kaip Tarybos narei nesuteikėte. Tai pirma. Antra, jis nėra valdžios aparato žmogus.
   Lietuvos problema, kad rinkėjai nelabai suvokia, ką jie gali ir kaip to reikalauti.Tai lemia, kad jie turi nerealių lūkesčių ir juos kvailina, kas netingi.

 6. Adomas parašė:

  Kaip tai niekas nereaguos p. Maldeikiene?

  Jeigu Grinda akcininkai yra savivaldybė, ji gali puikiai atlikti kaip akcininko funkcijas to pono apie kurį kalbate atžvilgiu, pavyzdžiui, Tarybos narė, t.y. Jūs inicijuojate paklausimą teisės skyriui (jeigu toks yra), su prašymu Jums pateikti veiksmų planą, kaip galima prieš tą poną, jeigu jis neturi sąžinės ir gėdos, inicijuoti civilinę bylą susijusę su įmonės vadovo kenkimu įmonei ryšium su jo užimamomis pareigomis. Paprastu atveju taip ir būna, ir čia paaiškinimai – man leidžia įstatymas ir pan. negalioja. Įmonės vadovo pagrindinis darbas – nauda akcininkams. Kokia naudą neša džipas savivaldybės UAB, nereikia net klausti.
  Ruošiant ieškinį prie vadovą, žinoma reikės paskaičiuoti ir nuostolius, t.y. realiai negautas pajamas, kurios buvo panaudotos nepagrįstai. Čia civilinė atsakomybė, ne baudžiamoji, ir įrodinėti nebūtų l.jau sudėtinga.
  tad ponia Maldeikiene, iš dalies tik sutinku su Jumis, kad niekas nereaguos, nes ne visi “direktoriai” yra Jūsų moralinio ir etinio lygio, tačiau Jūs kaip Tarybos narė, pabandyti ką aš Jums siūlau, per savivaldybės atskirus padalinius, inicijuoti civilinę bylą tokiems direktoriams. Būkite pirmoji.
  P.S. beje, kažkas panašaus buvo juk su Palaičiu, prisidėjo nors ir nevykusiai valstybės kontrolė.

  • Esu Grindos stebėtojų tarybos pirmininkė. Ir tai, ką man leidžia įstatymas (o Grinda yra UAB, ir mano, kaip stebėtojų tarybos narės visos teisės visiškai aiškios) jau padariua.
   Stebėtokjų tayba gali pareikalauti valdybos, kad jį įvertintų vadovo darbą. Kaip valdyba įvertins, tai jau jos kompetencijos.

 7. Andrius Aršinas parašė:

  P..diec, kas per žmogaus mąstymas. Grynas išsiunkiančio instituto atstovo pavyzdys šitas ponas. kas baisiausia, kad patyrau per savo trumpą, sakykim, sąmominą 10 metų (man šiuo metu 30) gyvenimėlį, kad žmonės laisvi labai trokšta būti, bet kai už tą laisvę reikia pakovoti, lieki “jaunas, durnas ir dar rusų agentas”. kai mamai liepiau su benrdadarbėm protestuoti prieš kokius 20 metų siuvykloje, kuri mokėjo tai laikais varganus 300 litų, kasdien krėssavo darbuotojus, nieks girdėt nenorėjo; kai Mykolo Romerio univerkėj 100 kursiokų kursą kokį mėnesį “kusinau”, kad “protestuojam, nagi, nebent jums normalu, kad Alvydas Pumputis, rektorius, profesorius, bezda trečia kadencija iš eilės, ir dar vadina save teisės univero vedėju. galėčiau išvardint keliasdešimt pavyzdžių, nors nesu nei mokslininkas, nei politikas, nei mokytojas. Žmonės nenori kovoti, ir tiek. kur buvo dauguma kunigų, mokytojų, savanorių karių referendumo dėl žemės ar atominės elektrinės metu? kur buvo 845 dvasiniai LIetuvos vadovai (2014 m duomenys) paskutinių dviejų referendumų metu? kodėl žurnalistai plojo ties STT būstine dėl nelemtų BNS kratų, tačiau dėl LAIsvo laikraščio redakoriaus pasikėsinimo į jo gyvybę nieks neplojo. per 25 metus suskaičiauvau arti 30 žmonių, kurie mirė keistomis aplinkybėmis, nes buvo žunalistai, politikai, aštriau valdžią kritikavę mokslininkai, pvz.: Vilis Normanas ir pan. tad kur dauguma Lietuvo šviesulių, kur jūsų pozicija, jeigu tokiom ir panašiom problemom turi domėtis prakeikti emigrantai, dieną dirbdami krovėjais, o naktimis rašydami straipsnius ar knygas. Vilis normanas – paskendo, būdamas 8 knygų autorius; liutauras balčiūnas – žvagybos kapitonas – paskendo “vonioj be vandens”, bent taip nustatė KAM komisijų komisija; A. Drižiui skilo kaukolė ir lūžo keletas šonkaulių po “Avarijos” su fūra; R. gajauskaitės daktarai “nedagydė”, bent taip mano Z. Vaišvila; vietoj Boravsko per langą turėjo skristi Audrius Nakas, bet jam jo patarėjai pagrasė, tas sutik su jų nurodymais, ir vsio, liko gyvas; keturi savanoriai, 1992 metais domėjęsi ginklų pirkimu iš rusijos, “pasikorė”; Siabrynos klubo vadovas ROmanas Voinickis 2013 metais sugebėjo pats susirišti sau rankas, tada atsibaladoti sau šonus, tada dar įkišo tas rankeles į elektros lizdą ir mirė. prokurorai pasakė – mirtis smurtinė, bet nieko įtartino nenustatė, preiš mirtį Romanas sakė, kad jam grasinama, turėjo informacijos apie rengiamą Maidaną Lietuvoje; Sąrašą galima tęsti. PS: 2012 metais Degutienė sakė, kad Grybauskaitė VSD pagalba seka ją, jos mamą, močiutę, šeimos narius, seimą, kiršina su kubiliumi, “skaldyk ir valdyk”. vėliau šitų savo žodžių išsigynė, girdi, įraše skambėjo ne jos balsas, o kukulių specialisto Užkalbio geopolitikos “išmintis”. P. Maldeikiene, nematau tikslo eiti į politiką, kol nesugalvojome, kaip išsilaisvinti iš nematomų pilkųjų kardinolų įtakos. tie patys kardinolai atsakingi ir už didžiųjų LIetuvos kairųjų mirtis, ir už korupcinius įstatymus, ir už baudžiauninkų mąstymų grįtą darbdavių mąstymą, ir už visokių raisų melnikovų “etikos” vadovėlius, kuriuose pusė teksto – Senovės Romos/Graikijos filosofų citatsos. Ponia Raisa, jei skaitote šitą komentarą, pagalvokite: kur Lietuvėlės korupcijoss indeksas atsidurs po dar 25 metų, jeigu jūsų vadovėliai – ETIKOS – net suaugusiejiem neįkandami, nes parašyti akedeminiu stiliumi? ką apie dešimtokus kalbėti.

 8. geles i namus parašė:

  Jus kaip visada sakote ir rašote tikrą tiesą

 9. dyman parašė:

  Tiesą rašote 🙂

 10. Grinda jau Brinda į duobę….

 11. Santechnikos parašė:

  Kas tiesa tas ne melas

 12. Vaidekas parašė:

  Atradau tik dabar straipsni, tai atsistatydino ar ne ?

  • Taip. Labai greitai. Po poros savaičių, berods. Bet dabar datos nebeprisimenu – tai buvo seniai. Po to labai aktyviai ieškojom naujo direktoriaus ir radome tikrai profesionalų ir gerą. Skandalų nebebuvo nė vieno.d

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *