MENIU

Komentarai (6) #išsaugokgalvą

Ar reaguosime į galimą akademinį nesąžiningumą?

Akademinis nesąžiningumas žmogui kuris nesusijęs su akademine erdve skamba slėpiningai. Nors tai vagystė. Ne mažiau.

Tai yra svetimos minties, svetimo atradimo ar įžvalgos prisiskyrimas sau. Akademinė erdvė yra paremta reputacija, geru vardu ir garbės suvokimu, nes akademijos žmonės pagerbia kitus mokslininkus ar tyrėjus minėdami ar remdamiesi tyrimais. Šis siekis turėti gerbiamą vardą senose akademinėse kultūrose veikia geriau nei bet kokia formali institucijų priežiūra, nes nešlovė dažnai reiškia karjeros pabaigą ir kolegų atsisakymą dirbti su nesąžiningai besielgiančiu mokslininku.

Pastarosiomis dienomis viešoje erdvėje – Youtube platformoje pasirodė video, kuriame Kauno Technologijos Universiteto Rektorius profesorius Petras Baršauskas yra kaltinamas plagiatu ir akademiniu nesąžiningumu (nuoroda). Kadangi išsakyti kaltinimai yra rimti mes išsiuntėme prašymą Lietuvos Respublikos Akademinės etikos ir procedūros tarnybai atlikti šiame video nurodyto galimo akademinio nesąžiningumo faktų tyrimą ir jei tokie būtų rasti ir nustatyti oficialiai, paprašėme šios tarnybos nurodyti, kokių tolesnių veiksmų ji imsis.

Apie jų atsakymą/us informuosime vėliau.

6 komentarai įraše "Ar reaguosime į galimą akademinį nesąžiningumą?"

 1. Agne parašė:

  Ačiū, kad reaguojate.

 2. a parašė:

  Ši krizė turėtų būti proga, išsivalyti Lietuvos aukštojo lavinimo sistemą, nuo sovietinių plagijavimo ir sukčiavimo tradicijų. Laikas tam jau senai pribrendęs, tik niekas nesiryžo šio širšių lizdo pajudinti. Tikiuosi, kad šį kartą pavyks.

  • Aušra Maldeikienė parašė:

   nežinau jokios sovietinės plagiavimo sistemos. Disertaciją apgyniau prieš 30 metų, ir plagiatas tada buvo vertinamas daug griežčiau, nei dabar

   • Sigita parašė:

    Sveiki, Aušra,

    ačiū už straipsnį ir reakciją į šią istoriją. Esu doktorantė, mano tekstus kiekvieną semestrą svarsto ir komentuoja visi katedros dėstytojai, doktorantūros komitetas. Jei aš padaryčiau tokias”technines citavimo klaidas”, mane išmestų tą pačią dieną iš universiteto. Todėl man nesuvokiama, kodėl niekaip nereaguoja švietimo ministrė, mokslo taryba, KTU senatas? Susidaro įspūdis, kad mokslo laipsnį Lietuvoje gali gauti bet kas ir už neaišku kokios kokybės darbą.

 3. Rokas Zakržauskas parašė:

  Labai ačiū, gerbiama seimo nare A. Maldeikiene, kad sureagavote. Laukiame tolimesnės informacijos 🙂 ‘

 4. Marius parašė:

  Aš turiu jums klausimą, tamsta Aušra. Turėjau kažkada savo interneto puslapį (kraštotyrinio pobūdžio), ir jo dalį jo turinio nukopijavo. Ir tą turinį panaudojo knygoje, beje finansuojant iš ES fondų. Mano autorystės ir mano nuotraukos autorystės tenais nėra. Ar verta kažką bandyti daryti, jei ten mano teksto na gal koks pusė puslapio, na dar nuotrauka? Tuo labiau kad knygos autoriai, t.y. dėstytojai labai abejoju ir ar patys rašė, gi neslėpkime auštosiose mokyklose egzistuoja tokia praktika: dėstytojai duoda užduotis, medžiagą surenka studentai, na o po to tą medžiagą jau savo vardu publikuoja tie dėstytojai, pvz., pop-istorikas Bumblauskas taip yra net įkliuvęs. Gi suvers visą kaltę studentui, girdi pamiršo pacituoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *