MENIU

Komentarai (22) #išgyvenkLietuvoje, #Maldeikienė, Įžvalgos

Mano pirmoji kalba Jums, kurie manimi pasitikėjote

Tiems, kurie manimi pasitikėjote

Šiandien, 2016 metų lapkričio 14 dieną prisieksiu Seime ir ketveriems metams tapsiu viena iš 141 savo Tautos atstovių. Netapsiu valdžia, kaip dažnai vadinate; Seimo narys nėra valdžia. Jis tėra (arba yra, ir tai labai daug) savo Tautos atstovas (55 Lietuvos Respublikos Konstitucijos straipsnis).

Jo darbas – mąstyti, tartis, kalbėti ir ieškoti sprendimų, kurie padėtų visiems mums gyventi laisviems ir gyventi teisingesniame pasaulyje. Laisvė ir teisingumas – tai dvi pamatinės vertybės, kurių turinio ir pasireiškimo formų paieška ir sudaro Tautos atstovų darbo esmę.

Pažadu jums, kiek leis mano protas, širdis ir sveikata visada pirmiau kelti jūsų nesavanaudiškus interesus. Tačiau dar ir dar kartą sakau, mums pasiseks tik tada, kai iš pradžių pagalvosime apie kitą ir padėsime vienas kitam.

Dėkui, kad pasitikėjote. Būkite man griežti, bet būkite ir teisingi. Mes stiprūs tik visi kartu.

O dabar papasakosiu istoriją, kuri, deja, vyksta šiandien mano valstybėje. Prisiekiu jums, kad darysiu viską, ką galiu, kad tokių istorijų Lietuvoje nebūtų.

2016 metų spalio 14 dieną sostinės Savivaldybės įmonė „Vilniaus miesto būstas“ išsiuntė griežtą laišką daugiavaikei šeimai. Raštas, kuris net pasirašytas „Vilniaus miesto būstas“ (gal kad nė žinoti nežinotum, kas tas širdies netekęs biurokratas) vadinasi „Dėl gyvenamųjų patalpų atlaisvinimo“. Šeimai, kurioje auga 17, 14 ir 5 metų vaikai, o mamytė jau 5 mėnesiai laukiasi ketvirtojo griežta kanceliarine kalba nurodoma iki 2016 metų lapkričio 30 dienos „geranoriškai“ atlaisvinti patalpas. Tos patalpos – dviejų kambarių 44 kv. m. socialinis būstas. Visa šeimos kaltė – pernai jos pajamos 58 eurais viršijo įstatymų nustatytas metines pajamas.

Aiškumo dėlei patikslinu: 2015 metais šios šeimos pajamos buvo 13 522 Eur, kai kažkieno (???) įteisinta maksimali suma 13464 eurų. Padaliname: pernai šeimos mėnesio pajamos buvo 1126 eurai. Dviejų kambarių būsto nuoma ir komunaliniai mokesčiai Vilniuje pačiais kukliausiais skaičiavimais sieks apie 650 – 700 eurų. Kas tie žmonės, kurie mano, kad 6 asmenų šeima su kūdikiu gali išsinuomoti būstą ir išgyventi už likusius apytikriai 600 eurų?

Dar baisiau tai, kad tėtis – KASP Vilniaus m. Didžiosios Kovos apygardos karys savanoris. Pagal įstatymą karys savanoris per metus turi atitarnauti 30 dienų, vidutiniškai už vieną dieną gaudamas 30 eurų. Už tarnavimą tėvynei gauti 900 eurų šią šeimą galutinai išstums iš remiamų šeimų rato. Kur eis penki žmonės (ir pavasarį gimsiantis jau šeštas šeimos narys – mažas kūdikėlis) žiemai žvelgiant į akis, neturėdami pinigų būstui išsinuomoti, tad pripažinkime – ir palikti likimo valiai.

Kartoju – net negaliu patikėti, kad tai įmanoma! – tvarkingai visus mokesčius mokėjusi, tautai tarnaujanti, atsakinga šeima varoma į gatvę, nes jos pajamos 58 Eur per metus viršija įstatymo numatytą ribą. Dėl šio „perviršio“ (kanceliarine kalba) daugiavaikė šeima su besilaukiančia mama verčiama „geranoriškai“ atlaisvinti 44 kv.m. socialinį būstą.

Nežinau, ar įmanomas didesnis cinizmas. Tiesa, pradėjus aiškintis, kas vyksta, Vilniaus savivaldybės biurokrato buvau gan grubiai paprašyta netrukdyti jam dirbti (tuo metu dar buvau miesto Tarybos narė) ir sužinojau, kad tai TIPIŠKA istorija.

Prisiekiu, darysiu viską, kad tokios istorijos nebegriautų mūsų Tėvynės. Labai tikiuosi, kad padėsite.

22 komentarai įraše "Mano pirmoji kalba Jums, kurie manimi pasitikėjote"

 1. Laima parašė:

  Linkiu sekmės ir stiprybės kovojant su biorokratais ir biurokratija, kuriems paprasto piliečio interesai niekada nerūpėjo ir man dar ilgai nerūpės…

 2. Remigijus parašė:

  Neesu ypatingas jūsų gerbėjas, bet už tokią jūsų veiklą norisi pabučiuoti 🙂

 3. aloizas parašė:

  Yra du blogumai- vienur nėra kur gyventi t.y. problema su busto įsigyjimu, kitur bustų ir namų yra pakankamai laisvų ir pigiai galima įsigyti, bet nėra darbo.Viską sukišo į Vilnių ir taip padarė problemą.Reik steigti įmones provincijos miesteliuose ir problemų nebus.

 4. Vitalij parašė:

  Musu biurokratai ir anstoles pasakytu “kelkites į Nauja Akmene”ar dar kur nors!!! Ten pigiau išgyvent…tik taip ir gali padet…tikiuosi su Jusu atejimu kažkas pasikeis!!!

 5. Marius parašė:

  Šiuo atveju su jumis nesutinku, visiškai. Taisyklės yra taisyklės. Visada bus kažkoks limitas, kurį viršijus socialinio būsto remtinieji netenka. Visada kažkas kažkiek viršys, net jei bus tas limitas pakeltas. Be to provincijoje jūsų minimos sumos yra tiesiog didelės. Žmonės gauna minimumą ir verčiasi, o čia gauna 1126 eurus. Aišku aš suprantu, čia daugiavaikė šiema, bet hm, o kur tėvų atsakomybė turėti didelę šiemą ir neturėti savo būsto? Apeliacija į tai kad žmogus karys-savanoris, vėl ne prie ko, profesija ne prie ko. Šių laikų masinėje psichozėje, vat suprask kariai yra kažkuo išskirtinesni visiškai netinka. Jis toks pat Lietuvos pilietis ir gyventojas kuriam priklauso laikytis tokių pačių taisyklių. Gerbiama Aušra, prašau venkite populizmo. Be abejo tai nereiškia, kad reikia palikti likimo valiai šitą šeimą, bet tokių ir panašių šeimų yra apstu kurios paprasčiausiai yra nežinomos.

 6. Staska parašė:

  Gerbiama Aušra, kaip iki šiol taip ir po išrinkimo į seimą užsiimate demagogija, apsižvalgykite aplinkui, yra daugelis šeimų kur yra prastesnė padėtis nei šioje jūsų įvardintoje, jūs norite pasakyti, kad mes mokesčių mokėtojai turime jiems nupirkti būstą? Įdomu kodėl man niekas nenuperka valgyti ir neapgyvendina neatlygintinai, gal todėl, kad aš neverkiu, o dirbu.

 7. Toma parašė:

  Skaičiavimai nelabai teisingi, išsinuomoti galima ir už 200. Internete dabar rodo 35 butus nuo 150 iki 200. Taip, gal bus nekokiam rajone, gal nudrengtas variantas, bet kas sakė, kad turi būti prabangus, jei esi nepasiturintis. Dar apie 150 bus komunalinės vidutiniškai, taigi iš viso 350, ok, 400, bet ne 650-700. 1300 eur, sakyčiau, gana vidutinės šeimos pajamos, taip išeitų, kad gana didelė dalis šeimų turėtų socialinius būstus gauti. O dėl valdininkų nežmoniškumo iš dalies pritariu, kita vertus, yra daugybė nesąžiningų žmonių, kurie kaip mat imtų naudotis valdininkų “širdingumu”.

  • as parašė:

   būtent. 1300 eurų dar yra labai geros pajamos. Yra žmonių, su aukštaisiais išsilavinimais (kas taip akcentuojama) ir gauna algeles po 400-500 eurų. Tad šeimos pajamos dažnai ir nesiekia net 1000eur.

 8. gražina parašė:

  Ačiū Jums. Stiprybės Jums, kad nepalūžtumėt kovodama su siaubinga biurokratija

 9. as parašė:

  pati esu (tik) dviejų mažamečių vaikų mama. Patys su vyru dirbame nuo ryto iki vakaro, ir patys vos galą su galu suduriame. Taip pat su Aukštaisiais išsilavinimais ir darbais. Ir ką? kiekvieną kąsnį reikia skaičiuoti ir būstas mums Paskolą banke kainuoja. Vargstam kiek save prisimenu susituokus.
  Tad kaip sakoma, skęstančio reikalas jo pačio reikalas. Dėja…

 10. Bronislavas parašė:

  Sėkmės Jums!

 11. Dovydas Sankauskas parašė:

  Sakote, kad šeimos pajamos viršijo limitą keliais eurais. Ir ką siūlote? Padidinti limitą tais keliais eurais? Bet vis tiek atsiras kitų šeimų, kurios keliais eurais viršys naująjį limitą. Koks limitas bebūtų, visuomet kas nors jį viršys. Ir visuomet atsiras kas rėkia, kad štai, šeima su mažais vaikais viršijo (naująjį) limitą, juos metą į gatvę. Nebent siūlote limito apskritai atsisakyti ir dalinti būstus neatsižvelgiant į pajamas? Net ir šeimoms su „bankininkų“ atlyginimais? Limitas juk reikalingas. Jei limitą viršijai – taisyklės visiems turi būti vienodos.

  Be to, būstas juk nebus panaikintas, jis atiteks kitai šeimai. Kodėl taip rūpinatės būtent šia šeima, o nesirūpinate tomis šeimomis, kurios būsto laukia eilėje? Ar socialiniai būstai neturėtų būti skiriami tiems, kam labiausiai reikia (t.y. tiems, kas limito neviršija)?

  Vienu žodžiu – populizmas.

  • Marius parašė:

   Taip, būtent taip! Parašėte būtent tikslių tiksliausiai, kad jau nei pridėti, nei atimti. Va taip ir turi argumentuoti politikas.

 12. Edmundas919 parašė:

  Klausimas/pamastymas/pasiūlymas:
  Kodėl negalima susimažinti pajamas sumokant daugiau mokesčių? Šiuo atvėju 58 eur. Atrodo išloštu visi. Valstybė gautų daugiau mokesčių ir daugiavaikė šeima neprarastų būsto. Kitu atvėju, kad ir koks būtų pajamų limitas, vis tiek kas nors jį viršys.

 13. Mauras parašė:

  Matyt, kaip Seimo narei teks teikti Valstybės paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti bei daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymo pataisą, apie tai jau buvo kalba žiniasklaidoje, kad savivaldybės privalo vykdyti, o ten išlygų nenumatyta.

 14. Joo parašė:

  Jei valdininkas nevykdys įstatymo ponia Maldeikienė šauks kad čia korupcija, nes pasiskundus biednesnei šeimai rėks kad laukia buto nesulaukia. Bet man įdomiausia kad Maldeikienė gaudama seimūnišką algą, kažkodėl neatsisako šildymo privilegijų, dedasi tokia pat varguolė kaip ir ta šeima, o kaime gyvenantys iš vis jokių privilegijų dėl šildymo negauna, nors gyvena žemiau skurdo ribos. Autorei miela, kad pakišą gauna šilumos pavidalu, kūnas riebalais apauga, ir protas nustoja funkcionuoti.

 15. palyginimas parašė:

  Radau kelis komentarus, kad spaudžia paskolos ir negalite ramiai gyventi. Hmm, tai gal gi pamėginkite refinansavimą? Dažnai galutinė paskolos atiduodama suma sumažėja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *