MENIU

Komentarai (24) #išgyvenkLietuvoje, Įžvalgos

„Profesionalai“ ateina, atidunda arba bradauskinė era Seime tęsiasi

Nuotraukoje: Lietuvos Respublikos Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininko Viktoro Rinkevičiaus Lietuvos Respublikos Seime Vilniuje.

Šiandien Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininku pozicijos balsais išrinktas „žaliasis“ medžiotojas (tokie hobiai) Viktoras Rinkevičius.

Prisiekiu, eidama į pirmąjį Komiteto posėdį (dar kartą dėkoju Konservatorių frakcijai, kuri paaukojo savo vietą Biudžeto komitete, kad aš jame galėčiau dirbti, nes „valstiečiai“ nuoširdžiai (?) žadėję mane ten paskirti, savo pažadą paskutinę minutę pamiršo) neturėjau jokių išankstinių nuostatų. Tiesą sakant, nė akyse nebuvau mačiusi tokio 2000-2008 metais jau net dvi kadencijas Seime atpylusio „valstiečio“ Viktoro Rinkevičiaus.

Dar daugiau.  Ketinau balsuoti, kad jis taptų Komiteto pirmininku, kaip ir sutarė seniūnų sueiga. Juolab, ponas V.Rinkevičius nuoširdžiai žadėjo atsižvelgi į ganėtinai sakyčiau solidžios (profesine prasme) šio Komiteto opozicijos narių grupės (A.Kubilius, M.Majauskas, K.Glaveckas ir jūsų nuolanki tarnaitė) pastabas ir įžvalgas. Tiesa, atsakymai į klausimus buvo tokie nerišlus, kad paskutinę minutę susilaikiau.

Tai, kas vyko vėliau, privertė pasigailėti dėl to, kad nebuvau kategoriškai prieš. Gavęs pirmininko postą, p. V.Rinkevičius ėmėsi agresyvaus opozicijos puolimo (o gal savotiškos gynybos, nes būna žmonių, kurie nuoširdžiai tiki, kad tylėdami jie atrodo protingesni, tad visur renkasi panašią elgesio strategiją).

Komiteto opozicijos nariams suabejojus, jog pirmininko pavaduotojo skyrimas prieštarauja Seimo statutui, nes Opozicijai priklausanti vieta jai nepaskirta, klausimas buvo atmestas, pasiremianti  principu „dauguma visada teisi“.

Net tada, kai p. A. Kubilius paprašė į kitą posėdį pakviesti pareigūnus iš Europos Komisijos atstovybės, Lietuvos banko, Valstybės kontrolės, kurie turi pastabų kitų metų biudžeto projektui, pirmoji komiteto pirmininko reakcija buvo arogantiškai atsaini. Matyt, jis ketinu tądien „medžioti“. Tiesa, kai visi opozicijos žmonės ir kolega Stasys Jakeliūnas pradėjome labai nerimauti, galiausiai klausimai į dienotvarkę buvo įtraukti.

Vis dėlto visos šios techninės detalės nublanksta, kai įdėmiau panagrinėji naujojo už viešuosius pinigus, jų tvarkymą, mokesčių pakeitimus, tad rimtai kalbant, už visų mūsų gyvenimas atsakingo dabar jau įtakingo Seimo nario gyvenimo ir turtų aprašus.

Kaip jus manote, ar tikrai Seimo narys, kuris pernai gavo 239.957  eurų pajamų ir nuo jų sumokėjo …. 2897 eurų mokesčių (tarifas 1,2 proc.) rimtai stengsis, kad Lietuvoje būtų įgyvendintas 29 Lietuvos Konstitucijos straipsnis, kuris sako, kad Įstatymui visi asmenys lygūs, ir sumažins mokestinę naštą tiems, kurių pajamos dešimtis kart mažesnės, bet mokesčių tarifas 42 proc.?

Kas būtų, kas nebūtų, visada atsiras lygesnių kiaulių.

Kita vertus, o kaip „valstiečiai“ nustatė, kad šitas jų – partijos „neeilinis“ eilinis, dabar jau Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas, yra pajėgus analizuoti, švelniai kalbant, nelabai paprastus biudžeto deficito perviršio, struktūrinių pertvarkų  ir kitus panašius klausimus?

Kiek benagrinėtum garbaus pirmininko mokslų ir veiklos gaires, tematai Žemės ūkio akademijos inžinieriaus diplomą, sovietinio rajono biurokrato svajonių viršūnę – Vykdomojo komiteto pirmininko postą, kuris pasiektas 1989 metais, bei daugybę postų postelių verslo įmonėse.

Net Seimo nario vieta iškovota net nepabandžius kautis vienmandatinėje apygardoje, o patys partiečiai nustūmė žemyn iš 13 į 18 vietą.

Viena, ko negebu suprasti: kam kalbėti apie kompetenciją, kai postai skirstomi pagal mechanines kvotas? Ir kur čia permainos?

24 komentarai įraše "„Profesionalai“ ateina, atidunda arba bradauskinė era Seime tęsiasi"

 1. Marius parašė:

  O va čia tai teisinga kritika! Va tokios Aušros Maldeikienės norisis Seime! Aštrios, kovingos ir svarbiausia savo dalyką t.y. ekonomiką išmanančios. Gėdinga valstiečiams situacija: skirti kažkokį nulį į atsakingą postą, kur reikia išmanyti, gi tikrų tikriausias savęs diskreditavimas, rinkiminių pažadų nepaisymas. Rūpus miltai, Karbauskis gi pats galėtų tapti biudžeto ir finansų komiteto pirmininku, taigi sėkmingas verslininkas (vadinasi skaičiuoti moka) na neapsikiaulytų. Valstiečiai slysta jau lygioje vietoje. Man nesuprantama kam patiems savo pačių rankomis kurti tokią situaciją kurią oponentai gali be vargo išnaudoti. Nu nesuprantu.

 2. Gintaras parašė:

  Aišku nepulkim smerkti. Pats Karbauskis buvo sakęs, kad mokėtų didesnius mokesčius jei tokie būtų taikomi. T.y. jis nekaltas, kad mažai sumokėjo mokesčių – tiesiog tokie įstatymai. Galėsim pažiūrėti kaip pakeis įstatymus ir apmokestins ūkininkus 🙂

 3. Paulius parašė:

  Laukiau tokio komentaro iš Jūsų. Labai taiklus straipsnis, šaunuolė. Manau vienas iš pirmųjų tokio komiteto darbų turėtų būti – išsiaiškinti, kas yra tokio su mūsų mokesčių “sistema”, kad gaunantys tokias pajamas sumoka vos 1-2 proc. GPM. Bandymas garsiai atsakyti į šį klausimą ir parodys kas yra kas šiame seime.

 4. Augis parašė:

  Ponia Aušra, nukeliu prieš jus kepurę, maniau kad rėkausite ant visų ir šiukštu nekritikuosite valstiečių, bet šis tekstas įrodo, kad taip nebus. Lauksime kitų pastabų kaip atrodo ta seimo virtuvė

 5. Ane parašė:

  Gera pradzia, Ausra, taip ir toliau, lauksim ir seksim, sekmes

 6. Rasa parašė:

  Bet ir Jūs, ponia Aušra, vakar nustebinote, kai TV ekrane ašarojote dėl privilegijų automobiliams praradimo. Kalbėjote apie kažkokias ir rinkėjas provincijoje, pas kurias niekaip nenuvažiuosite… Autobusai, traukiniai kursuoja, ponia Aušra, Skype veikia, Jūs TV rodotės… Kur problema? Tai gal be privilegijų dirbam?…

  • Marija parašė:

   Mano asmenine nuomone, tie automobiliai yra darbo įrankiai. Kai reik aplankyti 4 kaimus, nutolusius vieną nuo kito, o paskutinis autikas į Vilnių 7 vakaro… na nespės fiziškai, gal sutaupys, bet laiko išeikvos nenaudingai neadekvačiai daug (kuris irgi apmokamas). O tegul jie pas rinkėjus tik važiuoja (ir dar kas pakontroliuoja, ar tikrai buvo), antraip sostinėj į ponus atvirtę visai nematys kaip žmonės gyvena… problema ne mašinose, o jų kainoje, lizingo sąlygose ir pan., kai po vienos kadencijos jau su nuosavu tapusiu su kone nauju bmw namulio išrieda…

 7. Kęstutis parašė:

  Pagaliau,

  žmogus, kuris nori ir turi ką pasakyti savo rinkėjams ir tautai. Ne paistalai, o žodžiai už kurių slepiasi didelis įdirbis, išmanymas ir papraščiausiai – žmogiškumas. Linkiu ten nenumirti ir nenuleisti rankų, nes manau norėsis. Palaikau, sėkmės!

 8. Aušra parašė:

  Ačiū, kad viešinat. Kuo daugiau žmonių turi žinoti apie tokius profesionalus.

 9. Jūratė parašė:

  Ačių, ponia Aušra. Taip ir toliau. Nenorim kaip ežiukai klajoti rūke.

 10. Donatas parašė:

  Kiek nustebinote savo nekompetencija, rodos esate protingas zmogus. Pirma prabalsuojate UZ kandidata, o veliau aiskinates kas jis per paukstis? Ar istatymus irgi taip priiminesite – pirma balsavimas, o veliau aiskinimasis kas ten buvo? Juk nesate kazkieno meiluze ar usuoto bebro zmona i seima patekusi del siu priezasciu – rinkejai uz jus balsavo tikedamiesi geros analizes ir kokybisku pasisakymu. Noretusi jog lukescius patenkintumet, o dabar faktas islieka vienas – Maldeikiene balsavo UZ sia kandidatura ir ji jai yra tinkama postui uzimti. Visa kita – tik nereiksmingi isvedziojimai.

  • GG parašė:

   Citata iš straipsnio viršuj:
   “Juolab, ponas V.Rinkevičius nuoširdžiai žadėjo atsižvelgi į ganėtinai sakyčiau solidžios (profesine prasme) šio Komiteto opozicijos narių grupės (A.Kubilius, M.Majauskas, K.Glaveckas ir jūsų nuolanki tarnaitė) pastabas ir įžvalgas. Tiesa, atsakymai į klausimus buvo tokie nerišlus, kad paskutinę minutę SUSILAIKIAU”.

  • parašė:

   Deja, jau konservatorių meilužė,, atidurbinėja už šitą vietą komitete. Jei į ją būtų įvedę žalieji, vargu, ar taip reikštūsi, būtų nuolanki.

   • roberta parašė:

    krito ir mano akyse,kai atsisuko i verkianti anuka-laikiau saunia moterimi,o dabar juodai nusivyliau….

   • Gintaras parašė:

    Kiekvienas mato pagal savo sugedimo laipsnį. Liūdna kiek žmonių nesuvokia paprasčiausio moto – “Palaikysiu idėjas darbus kuriems pritariu – nesvarbu kas juos teiks”.

    Pagal jūsų logika, jeigu siūlo “nemielas”, tai negalima pritarti niekam.

    (čia “AŠ” dedikuota, bet tinka daug kam)

 11. Lee parašė:

  Ačiųn už Jūsų puikų darbą , taip ir toliau !!!!!!

 12. Jonas parašė:

  Labai ačiū. Ne tik kalbėkite ten Seime, bet ir mums pasakokite.

 13. Biržietė parašė:

  Ačiū už komentarą. Balsavau už Jus ir tuo džiaugiuosi. Tiesa kalba Jūsų lūpomis.

 14. politekonomiste parašė:

  sovietine politekonomiste savam stiliui- bile parekt…. Na jau tikrai, su sia pre-pensininke loinksmai gyvensim- bus juoko- rekaus pakankamai, manau ir SkydinesTV bus dazna svete.

 15. Neutrali rinkėja parašė:

  Ačiū Jums už šį postą. Žmonės turi žinoti, kas per gelbėtojai į seimą atkeliavo ir už kokius darbus mes jiems algą mokėsim.

  Linkiu jums netylėti ir viešai kritikuoti tuos, kas bus verti. Jūsų tauta klauso, net močiutės kaime jsu myli. O tai svarbu.

 16. Biržietė parašė:

  Na štai pagaliau geros žinios, ačiū Jums už įžvalgas. Visiškas nulis jau nebe komiteto pirmininkas…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *